Avustralya Vize Başvurusu

Başvurus Vize Avustralya
Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya vize başvurusu, Avustralya Konsolosluğu’na veya Avustralya Büyükelçiliği’ne bizzat ya da bir kurum aracılığı ile yapılmaktadır. Avustralya vizesi için yapılacak olan başvuruda karar yetkisi Avustralya Konsolosluğu’na veya Avustralya Büyükelçiliği’ne ait bulunmaktadır.

Avustralya Konsolosluğu yönetimi, ülkelerine ziyaret gerçekleştirecek kişiler hakkında bilgi sahibi olabilmek için bazı evrakların ve belgelerin tamamlanmasını istemektedir. Vize başvurularının olumlu yönde tamamlanması için Konsolosluğun belirlediği belgelerin ve evrakların belirtilen şartlara uygun şekilde hazırlanması gerekir.

Avustralya vize başvurusu, online olarak yapılmaktadır. İnternet üzerinden gerçekleştirilen Avustralya vize başvurusunda, başvuru formunun tam, doğru ve son derece açıklayıcı bilgilerle doldurulması gerekir. İnternet üzerinden başvuru yapılmasından sonra vize türüne uygun şekilde istenilen evrakların ve belgelerin hazırlanarak Ankara’da bulunan Avustralya Konsolosluğu’na gönderilmelidir.

Avustralya vize başvurularının olumlu yönde neticelenmesi ve işlemlerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için vize başvurularını Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular her zaman tam ve sağlam olarak yapılmakta olduğu zaman içerisinde çabuk ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu durumun aksi olması durumunda herhangi bir anlamı olmayabilir.

Avustralya Vize Başvuru Süreci

Avustralya vize başvurusu oldukça kolay bir şekilde internet üzerinden yapılabilir ve tüm evraklar Avustralya Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğuna ulaştırılır. Vize başvurusu yapılabilmesi için öncelikle başvuru formunu, İngilizce olarak tamamlanması gerekir. Vize başvuru formu dahilinde bulunmakta olan bilgiler, doğru ve açıklayıcı olmalıdır. Başvuru formu ile Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği uzmanları vize başvurusu yapan vatandaş hakkında bilgi sahibi olurlar. Avustralya vizesi başvuru formu gönderilmesinin arkasından diğer bir aşama vize başvuru ücretinin yatırılmasıdır. Avustralya Vizesi başvuru ücreti, vize işlemlerinde gerçekleştirilmesi zorunlu olan bir durumdur.

Avustralya Vize Ücreti Ve Belgeleri

Vize ücreti gerektiği şekilde yatırıldıktan sonra vize başvuru evraklarının/belgelerinin teslim edilmesi ve biyometrik fotoğraf vermek için vize randevusu talep edilmesi gerekmektedir. Vize için talep edilen evraklar ve belgeler tesliminin sağlanması ile birlikte vize başvurusu gerçekleştirilmiş olunur. Vize başvurusu neticelenme süresi, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne bağlı bir durumdur. Avustralya vize talebi ile ilgili için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Avustralya

Adana Avustralya Vize Merkezi

Adana Avustralya Vize Merkezi Adana Avustralya Vize Merkezi; Bir yurt dışı ziyareti öncesi vize evraklarınız hazır bulunmalıdır. Bu konuda Long Vize Merkezi olarak profesyonel kadromuzla tüm yurt dışı seyahatleriniz için vize müracaatlarınızı kısa süre içerisinde sonuçlandırıyoruz. Adana Avustralya Vize Merkezi ile vize almak için gidiş amacınızı ve gidiş tarihinizi belirleyerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzman kadromun …

Adana Avustralya Vize Merkezi Read More »

Vizesi Avustralya

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya Aile/Akraba Ziyareti Avustralya Vize Çeşitleri yapılacak olan Avustralya vizesi, Avustralya vize sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Aile/Akraba Ziyareti Vize sınıfına göre hazırlanması gereken evrak ve belge listeleri prosedüre uygun bir şekilde olması gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu Avustralya vizesi için hazırlanması gereken evrakların kopyalarını asla kabul etmemektedir. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yapılan başvurularda evrakların aslı ya da noter onaylı olmak zorundadır. Avustralya …

Avustralya Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Avustralya

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avustralya ilginç bir şekilde Türkiye Cumhuriyetinden gelecek olan ziyaretçilerin hepsinden vize talep etmektedir. (Diplomatik pasaportlular dahil.) Dünya’nın birçok ülkesinde en azından Diplomatik pasaport sahiplerinden vize istenmediği bilinirken Avustralya’nın bu uygulaması sıra dışı bir uygulama olarak göze çarpmaktadır. Bu bağlamda Avustralya’nın vize işlemlerinin diğerlerine göre farklılıklar ihtiva edeceği açıktır. Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avustralya’nın bu değişik vize rejimi uygulamasının iki …

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top