Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar

Belgeleri Ve Evrakları Vize Avustralya
Avustralya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar nelerdir? Pasaportu olmayan vatandaşların, öncelikle pasaport başvurusu yapmalıdır. Avustralya vizesi başvuru formu internet üzerinden yapılmaktadır. Avustralya vizesi girişimlerinde, Avustralya yetkilileri vize başvurularını kontrol ederken gerekli evrakları ve belgeleri inceleyerek karar verirler. Avustralya’ya ziyaret edecek kişiler, seyahat çeşidine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Avustralya vize şartları ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile istediğiniz her an temas kurabilirsiniz.

Avustralya vizesi nasıl alınır sorusu Avustralya seyahat düşünen vatandaşların cevabını merak ettiği sorunların başında gelir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşayanların pasaport türü fark etmeksizin pasaport sahipleri, Avustralya’ya ziyaret edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir.

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya vize başvurusu için İstanbul’da olmakta olan Avustralya Konsolosluğu’na veya Ankara’da olan İstanbul Büyükelçiliği’ne ulaşılmasına gerek yoktur. Avustralya vize başvuruları, internet üzerinden yapılabilmektedir. Bunun Dışında Long Vize Turizm ile iletişime geçerek vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlanması için profesyonel destek almanız sağlanmaktadır.

Avustralya vize başvurusunda bulunan vatandaşların, vize türüne karar vermeleri ile belirledikten sonra seyahat türünü ve seyahat süresini belirten bir dilekçe yazıp Avustralya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliğe ulaştırmaları gerekir. Evraklar ve belgeler temin edildikten sonra ve vize parası yatırılıp vize randevusu oluşturulduktan sonra vize işlemlerinin tamamlanması beklenir.

Avustralya vize başvurusu internet üzerinden  bir şekilde sorunsuz yapılabilir ve tüm evraklar Avustralya Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğuna gönderilebilir. Vize başvurusu yapmak için öncelikle başvuru formunu, İngilizce dilinde hatasız olarak doldurulması gerekir. Vize başvuru formunda bulunan bilgiler, doğru ve açıklayıcı olması gerekmektedir. Başvuru formu ile Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği uzmanları vize başvurusu yapan kişi ile ilgili bilgi sahibi olurlar.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vizesi başvuru formu gönderilmesinin arkasından sonra diğer bir aşama vize başvuru ücretinin yatırılmasıdır. Avustralya Vizesi başvuru parası, vize işlemlerinde gerçekleştirilmesi zorunlu olarak karşınıza çıkan bir işlemdir.

Vize ücreti temin edilmesinden sonra vize başvuru evraklarının/belgelerinin teslim edilmesi ve biyometrik fotoğraf vermek için vize randevusu yetkililerden talep edilir. Vize için istenilen evraklar ve belgeler sunulduktan sonra vize başvurusu gerçekleştirilmiş olunur. Vize başvurusu neticelenme süresi, Avustralya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne bağlıdır. Avustralya vizesi başvurusu yapılabilmesi için Long Vize Turizm ile görüşebilirsiniz.

Vizesi Avustralya

Adana Avustralya Vize Merkezi

Adana Avustralya Vize Merkezi Adana Avustralya Vize Merkezi; Bir yurt dışı ziyareti öncesi vize evraklarınız hazır bulunmalıdır. Bu konuda Long Vize Merkezi olarak profesyonel kadromuzla tüm yurt dışı seyahatleriniz için vize müracaatlarınızı kısa süre içerisinde sonuçlandırıyoruz. Adana Avustralya Vize Merkezi ile vize almak için gidiş amacınızı ve gidiş tarihinizi belirleyerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzman kadromun …

Adana Avustralya Vize Merkezi Read More »

Vizesi Avustralya

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya Aile/Akraba Ziyareti Avustralya Vize Çeşitleri yapılacak olan Avustralya vizesi, Avustralya vize sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Aile/Akraba Ziyareti Vize sınıfına göre hazırlanması gereken evrak ve belge listeleri prosedüre uygun bir şekilde olması gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu Avustralya vizesi için hazırlanması gereken evrakların kopyalarını asla kabul etmemektedir. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yapılan başvurularda evrakların aslı ya da noter onaylı olmak zorundadır. Avustralya …

Avustralya Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Avustralya

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avustralya ilginç bir şekilde Türkiye Cumhuriyetinden gelecek olan ziyaretçilerin hepsinden vize talep etmektedir. (Diplomatik pasaportlular dahil.) Dünya’nın birçok ülkesinde en azından Diplomatik pasaport sahiplerinden vize istenmediği bilinirken Avustralya’nın bu uygulaması sıra dışı bir uygulama olarak göze çarpmaktadır. Bu bağlamda Avustralya’nın vize işlemlerinin diğerlerine göre farklılıklar ihtiva edeceği açıktır. Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avustralya’nın bu değişik vize rejimi uygulamasının iki …

Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top