Avusturya Vize Başvurusu

Başvurusu Vize Avusturya
Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vize Başvurusu; Avusturya Konsolosluğu yönünden hazırlanan vizeler, seyahat amacınıza uyan vize türüne göre hazırlanmalıdır. Vize başvurularında doğru veriler paylaşılmalı ve seyahat amacınıza uygun vize türüne karar verilmelidir.

Seyahat amacınıza uygun başvuru yapılmadığı takdirde vize reddi gerçekleşebilir. Avusturya vize başvuru için gerekli evraklar bu şekildedir:
Pasaport: Pasaportun eski olmaması önemlidir.
Vize Başvuru Formu: Seyahat edecek olan vatandaşın Avusturya vize başvuru formunu seyahat amacına göre doldurmalıdır.
Fotoğraf: 2 tane biyometrik fotoğraf.
Otel Rezervasyonu: Dosya içinde bulunması gerekli olur.
Uçak Bileti: Dosya da rezervasyon yapıldığını gösterecek belge bulunması gerekli olur.
Hesap Bilgileri: Banka hesap dökümü verileri evraklar arasında sunulmalıdır.
Maaş Bordroları: Maaş bordrosu son 3 ayı kapsar. Seyahat yapacak vatandaş  çalışan, İş yeri sahibi, Kamu Personeli, Çiftçi, Emekli ya da  öğrenci ise evraklar da değişiklik gösterecektir.
Seyahat Sağlık Sigortası

Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi için başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinde Avusturya vize başvuru merkezi ile başvuru etmeleri gereklidir. Avusturya vizesi başvurularında gerekli olan evrakları seyahat amacınıza uygun olarak turistik, ticari ya da  aile ziyareti gibi sebeplere uygun hazırlanması neticesinde Avusturya Konsolosluğu’na başvurulabilmektedir.

Avusturya bir Schengen üyesi ülke olduğu için herhangi bir Schengen üyesi ülkeden vize varsa bu vize ile de Avusturya’ya giriş yapılabilmektedir. Avusturya vize başvuru merkezi ile ilgili bilgi alabilmek için firmamızı arayabilirsiniz. Avusturya Ulusal Vizesi, Avusturya Erasmus Vizesi ve Avusturya Oturma İzni gibi bütün vize çeşitlerini Avusturya Konsolosluğu aracılığıyla yapmak mümkün olabilir.

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaporta sahip şahıslar 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla Avusturya vize işlemlerinden muaftır. Avusturya vize işlemlerinde kişisel başvuruları kabul etmemekle beraber danışmanlık şirketleri vasıtasıyla gerekli başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Avusturya seyahatlerinizde vize işlemlerinizin nasıl yapıldığı konusu ile ilgili kafanızda soru işaretleri oluşabilir.

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvuru nasıl yapılır? Vize başvurusu yapabilmeniz için Avusturya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu prosedürleri yerine getirmelisiniz. Sizlere gerekli belge ve evraklar konsolosluklar yönünden sunulacaktır.
Avusturya vizesi başvurusu nasıl yapılır? Konusuna daha çok açıklık getirecek olursak evrak ve belgelerinizin tam ve kusursuz olmasıyla konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bu vize ve evrakların hazırlanma süreci çok zorludur. Bu yolda vize merkezimizde gerekli yardımları temin edebilirsiniz. Merkezimiz senelerdir bu alanda fiilen ismini geniş kitlelere duyurmuş bir firmadır. Firmamız yardımıyla vize süreciniz sıkıntısız bir şekilde geçecektir.

Vizesi Avusturya

Adana Avusturya Vize Merkezi

Adana Avusturya Vize Merkezi Adana Avusturya Vize Merkezi; Ülkemizden yurt dışına gitmeyi düşünüyorsanız gideceğiniz ülkeye hangi amaçla gittiğinize göre vize yaptırmanız gerekmektedir. Pasaportunuz, kimliğiniz ve her ülke için değişebilen evrakları hazırlayarak vize merkezimizden yardım alabilirsiniz. Avusturya vize işlemleri için Adana’da bulunan merkezimize gelerek hazırlamanız gereken evraklar konusunda destek alabilirsiniz. Adana Avusturya Vize Merkezi olarak konsolosluk …

Adana Avusturya Vize Merkezi Read More »

Vizesi Avusturya

Amasya Avusturya Vize Merkezi

Amasya Avusturya Vize Merkezi    Amasya Avusturya Vize Merkezi; Vize şartı olan ülkelere seyahat edilebilmesi için mutlaka öncesinde vize alınması gerekmektedir. Vize sahibi olunabilme noktasında ise bir takım vize işlemlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Yerine getirilmesi gereken bu vize işlemleri vize onayı alınabilmesi için eksiksiz olarak uygulanması gerekmektedir. Amasya Avusturya vize işlemleri Amasya Avusturya vize merkezimiz aracılığı …

Amasya Avusturya Vize Merkezi Read More »

İşlemleri Vize Avusturya

Avusturya Vize Çeşitleri

Avusturya Aile/Akraba Ziyareti Avusturya vize çeşitleri için Avusturya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar: Avusturya Schengen vizesi başvurusu sırasında kullanılacak pasaportun prosedüre uygun olması: 10 yılı aşmamış, yıpranmamış, minimum boş 2 sayfası olan ve seyahat sonrasında da geçerliliğini 3 ay daha devem ettirecek pasaport olması gerekmektedir. Daha önce de alınmış pasaport ya da vizeler …

Avusturya Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya tıpkı Almanya gibi Türkiye’den gerçekleşen işçi göçlerinin neticesinde azımsanmayacak derece bir Türk popülasyonuna sahip olmuş bir ülkedir. Ayrıca Avusturya’nın yüzlerce yıllık İmparatorluk geçmişi ve buna bağlı oluşmuş köklü bir tarihi ve kültürü vardır. Meşhur Viyana mimarisi Opera Binasıyla, müzeleriyle ve Orta Çağ mimarisini yansıtan ve hala bozulmamış diğer …

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top