Avusturya Vize Randevusu

Randevusu Vize Avusturya

Avusturya Vize Randevusu ; Meydana getirmek Avusturya Konsolosluğunun ileri sürdüğü şartlardan bir tanesidir. Avusturya Konsolosluğunun yoğunluğuna göre talep edilen randevunuz dilediğiniz tarihten daha ileri bir tarihe verilebilmektedir. O sebeple planladığınız gezi tarihinizden asgari 4 hafta önceye randevu oluşturulacak şekilde bir müracaat yapmaya itina göstermeniz gereklidir.

Avusturya vizeniz amacıyla yapılan randevunuzu gitmediğiniz takdirde yeni bir vize randevusuna müracaatte bulunabilirsiniz. Avusturya vize randevusu yapmak amacıyla biyometrik verinizi sunmanız beklenmektedir. Onun içinde parmak izi işlemine elverişli şekilde randevuya gitmeye dikkat etmek lazım olur.

Bunun en büyük nedeni Avusturya’nın bir Schengen üyesi ülke olmasıdır. Son 5 sene içinde Schengen vizesi prosedürü yapmış olanlar bu aşamayı daha basit geçebilmektedir. Ailesi Avusturya ‘dahi yaşam sürdüren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yerine getirmesi gereken birtakım mühim noktalar mevcuttur. Avusturya familya ziyareti vizesi ile ilgili merak edilen her bilgi sayfamızda vardır.

Avusturya familya ziyareti vizesi alabilmek talip yurttaşların ilk olarak bir pasaporta gereksinimi vardır. Eğer pasaportunuz bulunuyorsa kayıtlı olduğunuz semtin karakolundan parmak iziniz ve şahsi bilgilerinizle pasaportunuzu temin edebilirsiniz. Bunun beraberinde Avusturya ülkesinde yaşam sürdüren ailenizden bir çağrı mektubu almanız gerekiyor.

Ülkede yaşam sürdüren birinci yahut ikinci dereceden akrabanızın size resmi bir çağrı gönderdiğinde vize talebine başvurabilirsiniz. Bu çağrı mektubunu vize müracaat esnasında başka belgelerle Konsolosluğa vermelisiniz. Avusturya vize işlemlerinizi tamamlaya bilmeniz amacıyla konsolosluklardan randevu almanız gereklidir. Avusturya vize randevusu nasıl alınır? Sorusu bu aşamada sık sık sorulan sorulardan bir tanesidir. Randevu işlemlerinin başlatılabilmesi amacıyla Avusturya Konsolosluğu ile iletişime girmeniz gereklidir. Seyahat planınızı adamakıllı saptadıktan sonra konsolosluklardan randevu temin edebilirsiniz.

Avusturya vize randevusu nasıl alınır? Sorusuna daha ayrıntılı yanıtlamak gerek görülürse konsoloslukların prosedürlerine uyarak diyebiliriz. Bu hususta endişeleriniz ve sorularınız varsa firmamızla irtibata geçerek gönül rahatlığıyla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Firmamız konsolosluklardan lüzumlu verileri alarak siz kıymetli müşterilerimize aktarmakta ve bu süreçte yükünüzü hafifletmektedir. Vizenizin pozitif olması konusu ile ilgili dahi yardım eden firmamız, zamandan tasarruf sağlamanızı basitleştirecek.

Avusturya Büyükelçiliği vize ile ilgili merak edilen her detay amacıyla firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Büyükelçiliğin vazifesini merak eden yolcular amacıyla vize müracaatı yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları amacıyla lüzumlu verileri aktüel bir şekilde belirlemektir. Bu bağlama süratli brifing epey ehemmiyet arz eder.

Aynı vakitte bu evrak ve evrakların doğruluğunu denetim etmek Büyükelçiliğin vazife ve yetkileri arasındadır. Hatalı ve noksan belgeleri saptama lüzumlu gördüğünde müracaat sahibinden ilave evrak talep etme yetkisi vardır. Hatta lüzumlu görürse müracaat zamanını uzatıp ilave zaman isteyebilir

İşlemleri Vize Avusturya

Avusturya Vize Çeşitleri

Avusturya Aile/Akraba Ziyareti Avusturya vize çeşitleri için Avusturya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar: Avusturya Schengen vizesi başvurusu sırasında kullanılacak pasaportun prosedüre uygun olması: 10 yılı aşmamış, yıpranmamış, minimum boş 2 sayfası olan ve seyahat sonrasında da geçerliliğini 3 ay daha devem ettirecek pasaport olması gerekmektedir. Daha önce de alınmış pasaport ya da vizeler …

Avusturya Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya tıpkı Almanya gibi Türkiye’den gerçekleşen işçi göçlerinin neticesinde azımsanmayacak derece bir Türk popülasyonuna sahip olmuş bir ülkedir. Ayrıca Avusturya’nın yüzlerce yıllık İmparatorluk geçmişi ve buna bağlı oluşmuş köklü bir tarihi ve kültürü vardır. Meşhur Viyana mimarisi Opera Binasıyla, müzeleriyle ve Orta Çağ mimarisini yansıtan ve hala bozulmamış diğer …

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar