Avusturya Vizesi

Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi amacıyla yapmanız gereken birtakım işlemler vardır. Bu işlemler müracaat uygulamak, randevu meydana getirmek ve konsolosluktan gelen bilgiye göre evrak hazırlamaktır. Belge ve evraklar konsolosluğun belirlemiş olduğu belgelere göre hazırlanmalıdır. Sorunsuz bir şekilde vize almak amacıyla vize türünün tespit edilip bulguların en doğru şekilde doldurulması gereklidir.

Bilgilerin hatalı doldurulması ile vize reddi gerçekleşebilir.
Avusturya vizesi amacıyla istenilen belgelere itina göstermeniz gereklidir. Konsolosluk yönünden tespit edilen vize neticeleri, başvurularda rastgele negatif bir vaziyet aksi halde ortalama 5-10 gün içinde sonuca erer.

Avusturya ülkesi Schengen ülkelerinden birisidir. Schengen vizesi alan vatandaşlar kolayca bu ülkeye yolculuk edebilirler.
Schengen: 90 güne kadar kalmalarına müsaade veren kısa zamanlı vize türüdür. Avusturya’ ya ziyaret, ticaret yahut yolculuk gibi amaçlarla gidilebilir. Bunun amacıyla Avusturya vize işlemleri merkezine gittikçe müracaat yapılmalıdır.

Avusturya vizesi almak amacıyla belli işlemlerden geçilmektedir. İstenilen evrakların doğru ve aktüel verileri müracaat formuna doldurulmalıdır. Vize müracaatı yapacak olan yurttaşların şahsen müracaat uygulamak mecburiyetinde değildirler. Bilgilerin doğru olmaması halinde vize müracaatı reddedilir. İşlemlerde uygulamak dilediğiniz yolculuk hedefi söylenmelidir.

Seyahat amacınıza elverişli vize çeşidine göre müracaat yapılmalıdır. Mesleki hale göre dahi evraklarda değişkenlik olabilmektedir.
Avusturya vize işlemleri amacıyla yolculuk yapacak olan vatandaşın başvuruyu vize merkezinde yapmalıdır. Başvuru yapacak olan yurttaş İstanbul’dahi ikamet ediyorsa İstanbul Başkonsolosluğuna müracaat yapabilir. Eğer yurttaş değişik kentte ikamet ediyorsa o bölgedeki vize merkezlerimizle irtibata geçebilir. Avusturya vize işlemleri amacıyla gerekenleri paylaştığımız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya’ya yapacakları her çeşitli ziyaretleri amacıyla Avusturya Vizesi almaları mecburidir. Avusturya bunun yanı sıra bir Schengen üyesi ülke olduğu amacıyla ülkeye Schengen Vizesi ile dahi giriş yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bunun yanı sıra 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön şartı ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır.

Aynı şekilde Avrupa Birliği ülkelerinin birinden oturma izni olan yahut İsviçre oturma izni olan Türk vatandaşları dahi Avusturya vizesinden muaftır. Avusturya vize başvurusunda bulunacakların yolculuk amacına uygun olan vizeye müracaat yapması ve lüzumlu evrakları yolculuk amacına elverişli hazırlamaları vize işlemlerinin ret almaması amacıyla önemlidir.

İşlemleri Vize Avusturya

Avusturya Vize Çeşitleri

Avusturya Aile/Akraba Ziyareti Avusturya vize çeşitleri için Avusturya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar: Avusturya Schengen vizesi başvurusu sırasında kullanılacak pasaportun prosedüre uygun olması: 10 yılı aşmamış, yıpranmamış, minimum boş 2 sayfası olan ve seyahat sonrasında da geçerliliğini 3 ay daha devem ettirecek pasaport olması gerekmektedir. Daha önce de alınmış pasaport ya da vizeler …

Avusturya Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya tıpkı Almanya gibi Türkiye’den gerçekleşen işçi göçlerinin neticesinde azımsanmayacak derece bir Türk popülasyonuna sahip olmuş bir ülkedir. Ayrıca Avusturya’nın yüzlerce yıllık İmparatorluk geçmişi ve buna bağlı oluşmuş köklü bir tarihi ve kültürü vardır. Meşhur Viyana mimarisi Opera Binasıyla, müzeleriyle ve Orta Çağ mimarisini yansıtan ve hala bozulmamış diğer …

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar