Belçika Vize Başvurusu

Başvurusu Vize Belçika

Belçika Vize Başvurusu ; Belçika her ne kadar küçük olsa da gerek turistik açıdan gerekse ekonomik açıdan yurt dışından yoğun rağbet gören Avrupa ülkelerinden birisidir. Mimari yapısı ve doğal güzellikleri ile gözde olan ve sıklıkla tercih edilen bir ülke haline gelmiştir.

Belçika, Schengen Bölgesindeki ülkelerden birisidir. Bu nedenle bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türk yurttaşlarının Belçika vizesi uygulamasına tabi tutulduklarını bilmesi gerekiyor. T.C. Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili Türk yurttaşları ise Belçika’ya 180 gün içinde 90 gün ikameli turistik, aile ziyareti ve ticari amaçlı seyahatlerinde Belçika vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Belçika’ya seyahat etmeniz için vize çeşidinizin ne olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Belçika vize başvuru çeşitleri ise pek çok farklı türde olabilmektedir. Bunlara örnekler vermemiz gerekirse aşağıda belirtilen çeşitlere bakabilirsiniz.

Belçika ticari vize

Belçika turistik vize

Belçika ulusal vize

Belçika aile birleşme vizesi

Belçika akraba/arkadaş ziyareti vizesi

Belçika çalışma vizesi

Belçika öğrenci vizesi

Belçika eğitim vizesi

Belçika vize çeşitleri için yukarda verilen vize türlerinden birini seçip vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Unutmamanız gerekir ki seçeceğiniz vize türüne göre vize evraklarınız değişecektir. Bu evrakların neler olduğunu kapsamlı bir biçimde öğrenmek dilerseniz firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Belçika seyahatiniz eğer bütünüyle turistik bir amaçla yapılacaksa o zaman bu vize türünü seçebilirsiniz. Bu aşamada vize işlemlerinizi turistik vize kapsamında gerçekleştirmelisiniz. Belçika turistik vize için belirtilen evrakların neler olduğunu Belçika Konsolosluğundan öğrenebilirsiniz. Konsolosluğun belirleyeceği evraklar güncellenebilmektedir. Bu yüzden devamlı evrak ve belgeler takip edilmelidir.

Belçika turistik vize kapsamında gidiş ve dönüş biletlerinizi evraklarınız arasında mutlaka bulundurmalısınız. Ayrıca belgeler arasında dikkat edilen noktalardan bir diğeri de konaklama ve rezervasyon belgeleridir. Bunlar Belçika’da kalacağınız sürenin masraflarının karşılandığını gösterir. Bu da Belçika Konsolosluğu için oldukça önemli bir durumdur. Ayrıntılı bilgi almak için firmamız çalışanları ile her saniye görüşebilirsiniz.

Belçika’ya seyahat edebilmeniz için bazı vize koşullarını yerine getirmeniz gerekiyor. Belçika vize koşulları arasında ise en önemlilerini şu biçimde listeleyebiliriz:

Vize Çeşitleri Belçika

Belçika Vize Çeşitleri

Belçika Aile/Akraba Ziyareti Belçika Vize Çeşitleri Belçika vize danışma merkezlerinde alınacak olan Belçika vize başvuru formunun dil seçim belgesinde beyan edilen dille doldurulmuş olması( Fransızca, İngilizce, Almanca ya da Felemenkçe) Belçika vizesinin bitiş tarihini takip eden üç ay boyunca da pasaportun geçerlilik tarihinin devam ettirmesi, son on yıldan eski olmayan pasaporta sahip olmak ve vize işlemlerinin yapılabileceği en az …

Belçika Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Belçika

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Belçika Devleti, Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden siyah, gri ve yeşil pasaportlular haricini vize ile ülkeye kabul etmektedir. Sınırları ve nüfusu bakımından Avrupa’nın mütevazi ülkelerinden biri olan Belçika’da halen Krallık makamı bulunmaktadır. Belçika ile Türkiye arasındaki ilişkiler Osmanlı dönemine kadar uzanır. Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Terörle mücadele ve Avrupa Birliği süreçleri gibi birçok konuda modern …

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar