Bulgaristan Vize Başvurusu

Başvurusu Vize Bulgaristan
Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur. Vize başvurusu yapmadan önce seyahatinizin ne amaçla yapılacağına ve ne kadar süreceğine karar vermelisiniz. Bu gibi koşulları önceden belirlemeniz hangi vize türüne başvuracağınıza karar vermenizde kolaylık sağlayacaktır. Başvuru için hazırlanan evraklar arasında bulunan dilekçenizde bu gibi durumları ayrıntılı olarak belirtmelisiniz.

Başvuru formu her başvuruda yeniden doldurulması ve ayrıntılı olarak bilgilerin yeniden yer verilmesini kapsamaktadır. İstenilen evrak ve belgeler doldurulduktan sonra dikkat etmeniz gereken nokta evrakların doğruluğudur. Evraklar yasal belge niteliği taşıması nedeni ile vereceğiniz bilgilerin doğru olmaması durumunda yasal olarak bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.  Elçilikler veya konsolosluklar tarafından belirlenen başvuru evraklarına ek olarak sizlerden ek çeşitli evrakları isteme hakkına sahiptir.

Evraklarınızı tamamlayıp diğer işlemlerinizi hallettikten sonra vize talebiniz incelenecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türüne göre vizesiz seyahati mümkün olmamaktır. Vize çeşitleri değişkenlik göstermekle birlikte başvurduğunuz vize türünün vize onayında büyük etkileri olacaktır. Örneğin ticari vize için başvurduğunuz da ticari bir faaliyet veya benzeri bir durum ispatlayamazsanız başvurunuz onaylanmayacaktır. Bulgaristan vizesi almak için yapacağınız başvuru esnasında Türkiye’ye dönüş için bütçenizin olduğunu da belirtmelisiniz.

Bulgaristan Vize Evrakları

Bulgaristan vize başvurunuzda evraklarınızı incelerken mesleki statünüze, mali durumunuza ve sicil kayıtlarınıza bakarak onaylamaktadır. Vize başvurusu için gerekli olan standart evraklardan bazıları şunlardır:

T.C. kimlik fotokopisi
Geçerliliği bulunan pasaport
Bulgaristan vize talep dilekçesi
Bulgaristan vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Konaklama bilgileri içeren belgeler
Uçak bileti rezervasyonları
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bu evraklara ek olarak başvurunuz esnasında ek evraklar istenebilir. Vize türünüz fark etmeksizin standart istenilen evraklardır. Başvurunuz esnasında ret almamak adına profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz profesyonel desteği firmamız sizlere titizlik ile yardımcı olacaktır.

Profesyonel destek almanız vize almanız esnasında evraklarınızın doldurulması ve diğer konularda sizlere kolaylık sağlayacaktır. Bu  sayede siz seyahatinize odaklanırken bütün işlemlerinizi biz hallediyoruz. Ayrıca vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda profesyonel çalışan kadromuz sizlere yardımcı olacaktır. Sizde firmamızdan destek alarak vize işlemlerinizi hızlıca halletmek için çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

Vizesi Bulgaristan

Adana Bulgaristan Vize Merkezi

Adana Bulgaristan Vize Merkezi Adana Bulgaristan Vize Merkezi; Ülkemizin komşuları arasında yer alan Bulgaristan hem ziyaret hem ticaret olanaklarıyla yıl içerisinde birçok vatandaşımız tarafından ziyaret edilmektedir. Bulgaristan’ın ülkemize yakın oluşu orada pek çok vatandaşımızın yaşamasıyla oraya aile ziyaretlerini de ön plana çıkarmaktadır. İş veya aile ziyareti fark etmeksizin vize yaptırmanız gerekmektedir. Bulgaristan vize işlemleri için …

Adana Bulgaristan Vize Merkezi Read More »

Vizesi Bulgaristan

Bulgaristan Vize Çeşitleri

Bulgaristan Aile/Akraba Ziyareti Bulgaristan Aile/Akraba Ziyareti Bulgaristan Vize Çeşitleri içinde kısa süreli seyahatler için verilen Bulgaristan Schengen vizesi ile Bulgaristan sınırlarından giriş yapılabilmektedir. Bulgaristan Schengen vize işlemleri için gerekli olan evrakların prosedüre uygun bir şekilde hazırlanması Bulgaristan vize işlemlerinin aksamadan tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Bulgaristan Aile/Akraba Ziyareti için prosedüre uygun bir şekilde hazırlanması gereken evraklar şöyledir: Bulgaristan Aile/Akraba Ziyareti için geçerlilik özelliğine sahip pasaportun beyan edilmesi gerekmektedir. …

Bulgaristan Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Bulgaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Bulgaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ile Bulgaristan halkının ilişkileri Osmanlı dönemine kadar uzanan köklü ilişkilerdir. Bulgaristan’ın rejim değişiklerinden sonra günümüzdeki demokratik yapıya kavuşmasından sonra Türkiye ile Bulgaristan birçok uluslararası örgütte ortaklaşa çalışmalarını sürdürmektedir. İki ülke arasında hem coğrafi hem kültürel yakınlıklardan söz edilebilir. Türkiye ile Bulgaristan milletleri birbirlerine oldukça benzer halklardır. Bulgaristan’ın nüfusuna oranla yaklaşık 8%’lik bir kısmı Türk …

Bulgaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top