Danimarka Vize Randevusu

Vize Randevusu Danimarka

Danimarka vize randevusu ; Danimarka ülkesine görüşme etmeyen talip yolculuk severlerin bilmesi gereken birtakım hususlar vardır.
Vize işlemleri hedefiyle yetkin firma ile ve prosedür takibini problemsiz yapan bir firmadan dayanak almanız epey önemlidir. Sürecin açıkça ve kusursuz olması vize sonucunuzu direkt olarak etkilemektedir.

Aynı vakitte alacağınız randevu gününü titiz seçmeniz gerekiyor. Seyahat edeceğiniz zamandan haftalar öncesinden randevusu almakta fayda vardır. Danimarka Vize Randevu süreci birtakım sebeplerden ötürü uzayabilir ve yolculuk gününü kaçırmanıza sebebiyet verebilir.

Danimarka ticari vize, resmi iş bağlantıları olan yurttaşların iş hedefiyle Danimarka‘ya gideceğini gösteren vize türüdür. Vize çeşitleri yolculuk amacına göre evraklarda değişiklik gösterir. Danimarka ticari vize hedefiyle lüzumlu evraklar bu şekildedir:
Danimarka vizesi başvuru formu: Eksiksiz ve aktüel bilgilerle biçim doldurulur.
Fotoğraf: 2 tane biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir.

Pasaport: Yıpranmış ya da eski olmamalı ve asgari 3 ay geçerliliğini korumalıdır.
Nüfus Kağıdı Nüshası Ön ve art yüzünün nüshası olmalı
Maaş Bordrosu: Hesap hareketlerinde aktifliğin açılmış olması ve asgari 3000 bin TL banka hesabında bulunması gerekiyor.

Dilekçe: Danimarka ticari vize alabilmek talip yurttaşların emekli, patron yahut devlet dairesine çalışan şayet yolculuk evrakların da değişik ilave veriler dahi istenebilir.
Şirket Bilgileri: Faaliyet belgesi, İmza sirküleri, Vergi levhası, Ticaret sicil gazetesi
Şirkette Çalıştığını Gösteren Belgeler: Kişinin çalıştığına dair resmi belge verileri gereklidir.
Danimarka ticari vize reddi olmaması hedefiyle evrakların istenildiği şekilde hazırlanıp doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Danimarka konsolosluğu yönünden istenmekte olan Danimarka turistik vize, yolculuk ya da tatil gayeli gidilecek kısa zamanlı vize türüdür. Danimarka turistik vize Schengen vize kategorisindedir. Turistik vize hedefiyle gerekli evraklar bu şekildedir:
Danimarka Vize Başvuru Formu: İstenilen verileri kusursuz bir şekilde doldurmalı.

Pasaport: 2 sayfa boş olmalı ve pasaport’ un yıpranmaması gerekiyor.
Nüfus Kağıdı Nüshası: Ön ve art yüzünün nüshası vize hedefiyle gerekmektedir.
Fotoğraf: 2 tane biyometrik foto 35*45mm ölçülerinde olmalı.
Dilekçe: Danimarka turistik vize hedefiyle yazılan dilekçe Konsolosluk yönünden değerlendirilir.

Hesap Dökümü: 3 aylık aktif aylık bordoları dökümü
Ek olarak istenilen belgeler dahi Emekli, Memur, Öğrenci, Çiftçi şayet belgeler de değişiklik gösterecektir. Vatandaş bunlara göre başvuru yapmalıdır.

Vizesi Danimarka

Danimarka Vize Çeşitleri

Danimarka Aile/Akraba Ziyareti Danimarka Vize Çeşitleri içinde yer alan Danimarka Aile/Akraba Ziyareti için olması gereken evraklar şöyledir: Pasaport: Seyahat edilecek tarihin bitiminden sonra da 3 ay geçerliliği olan, vize işlemleri yapılabilecek iki boş sayfası olan, eskimemiş, deforme olmayan ve 10 yılı aşmayacak pasaport olması gerekmektedir. Danimarka vize başvuru formu: Büyük harflerle İngilizce ya da Danca …

Danimarka Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Danimarka

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Danimarka’ya Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarıyla seyahat edecek vatandaşlar vize uygulamasına tabidir. Danimarka, Türkiye’den gelen siyah, gri ve yeşil pasaportlu kişilere 3 aya kadar vizesiz giriş izni tanımakla beraber Bordo pasaportlu vatandaşların süre fark etmeksizin vize alması gerekir. Danimarka Schengen bölgesine üye bir ülke olduğundan dolayı Danimarka için alınacak vizeler (türlerine göre) Schengen vizesi yerine de geçecektir. Türkiye’den Danimarka’ya seyahat …

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar