Etiyopya Vize Başvurusu

Vize Başvurusu Etiyopya
Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Başvurusu

 

Etiyopya Vize Başvurusu, Etiyopya vize başvurusu yapmadan önce Etiyopya ülkesine hangi nedenle seyahat gerçekleştirileceği, seyahat süresinin kapsamı ve seyahat çeşidine uygun olarak talep edilecek vize türü belirlenmelidir. Bu kararın Etiyopya vize talep dilekçesi ile ibraz edilmesi gereklidir.

Bu aşamadan sonra Etiyopya vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Seyahat amacına, seyahat süresine, talep edilen vize çeşidine ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken belge ve belgelerin Etiyopya Büyükelçiliği’nin tespit ettiği yöntem şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tazmin edilmesi, başvurunun olumlu yönde sonuç vermesi hedefiyle esas kriterlerdir. Tüm bu aşamaların ferdi olarak problemsiz tamamlanması muhtemel değildir.

Bu yüzden Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine vize başvuru işlemlerinizi firmamız Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Etiyopya Ticari Vize 

 

Etiyopya ticari vize, kısa zamanlı seyahat kategorisine giren 180 gün içinde en çok 90 günlük seyahat hakkı tanıyan bir vizedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından özel (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve umuma has (bordo) pasaport hamili şahıslar, Etiyopya’ya seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için vize başvurusunda bulunmaları mecburidir.

Diplomatik pasaport sahibi şahıslar ise kısa zamanlı seyahat kapsamına giren en çok 90 gün seyahat  hakkı tanıyan vize başvurularında muaf tutulurlar. Etiyopya ticari vize; Etiyopya ülkesine iş gezisi düzenlemek, konferans yapmak, fuar etkinliklerine katılmak, mesleki toplantılar yapabilmek hedefiyle başvuru uygulanan bir vize türüdür.

Etiyopya ticari vize başvuruları, çoğunlukla 15 iş günü içinde neticelenir. Ticari vize almak hedefiyle en önemli şartlardan biri, işletme yönünden çağrı mektubu gönderilmesi ve masrafları karşılayacak yeterli miktarda paranın bulunmasıdır. Detaylı veriler hedefiyle Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine vize işlemlerinizi Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alarak yapabilirsiniz.

 

Etiyopya Turistik Vize

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından genel, özel, hizmet pasaportu tespit edilen şahıslar, Etiyopya sınırları içinde yapacakları turistik seyahatleri hedefiyle Etiyopya turistik vize başvuru yapmaları mecburidir. Etiyopya vizesi, 30 gün ve 90 gün olmak koşuluyla değişik iki şekilde ikamet hakkı verilir. Turistik vize başvurusu yapabilmek hedefiyle Etiyopya Başkonsolosluğu’na ya da Etiyopya Büyükelçiliği’ne başvurulabilir.

Ancak turistik seyahat kapsamında Etiyopya’ya seyahat yapmak hedefiyle gerekli olan turistik vizenin alınmasında, en kısa sürede vize işlemlerinin tamamlanıp; plan edilen tarihte seyahatinizi yapabilmeniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik vize işlemleri, e-vize sistemi üzerinden de yapılabilir. Hazırlanacak evrak ve belgelerin yöntem şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi temeldir. Aksi takdirde yapılacak başvuru ret ile sonuca erer. Etiyopya turistik vize başvuruları, ortalama 4 ile 13 gün içinde sonuçlandırılır.

Ancak bu zaman Konsolosluk ya da  Büyükelçiliğin yoğunluğuna ya da başvurunun resmi tatillere denk gelmesi durumunda uzayabilmektedir. Bu durumun göz önünde bulundurularak gezi tarihinden asgari 1 ay öncesinden Etiyopya vize başvurusu yapılmalıdır.

Vizesi Etiyopya

Adana Etiyopya Vize Merkezi

Adana Etiyopya Vize Merkezi Adana Etiyopya Vize Merkezi; Adana ilinde yaşıyorsanız yurt dışı ziyaretlerinizin tamamında vize yaptırmak istediğiniz anda yanı başınızda bulunan vize merkezimize gelerek işlemlerinizi kolayca yaptırabilirsiniz. Long Vize Merkezi olarak dünyanın neresine gitmek istiyorsanız isteyin tüm vize türleri konusunda sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız. Gideceğiniz ülke Etiyopya ise buraya turistik, ticari, aile ziyareti gibi …

Adana Etiyopya Vize Merkezi Read More »

Scroll to Top