Hırvatistan Vizesi

Vizesi Hırvatistan

Hırvatistan Vizesi ; Hırvatistan ülkesine gitmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurusunda bulunurken birtakım detaylara dikkat etmelidir. Hırvatistan vizesi alabilmek isteyenler konsolosluğun belirlemiş olduğu prosedürleri yerine getirerek vizelerini alabilirler. Hizmet, Diplomatik ve Hususi pasaport sahipleri Hırvatistan’a kısa zamanlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Hırvatistan vizesi alabilmek isteyen Umumi pasaport sahipleri şayet vize alabilmek zorundadır. Başvuru uygulamak isteyenler bu ülkenin dış temsilciliğinden başvuru yapabilirler ya da  firmamızla birlikte hızlı bir şekilde vize sürecine dahil olabilirler. Konsolosluklar birtakım günler çok yoğun çalışmaktadır ve bu sebeple şahsi başvurular ile ilgilenememektedir. Daha hızlı netice için yetki sahibi vize merkezimizle iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Konsolosluklar vize firmamızdan uygulanan başvurulara daha çok güvenmekte ve daha hızlı netice vermektedir. Çünkü firmamız senelerdir konsolosluklarla bağlantı halindedir.

Avrupa Birliği üyesi olan Hırvatistan ülkesine gezi etmek isteyen Türk vatandaşları vize koşullarını yerine getirmelidir. Hırvatistan vize işlemleri esnasında belge ve belgelerin doğru şekilde hazırlanıp konsolosluğa ya da büyükelçiliğe teslim edilmesi gereklidir. Bunların beraberinde vize işlemlerinizi tamamlamak için vize randevusu almanız dahi gerekecektir. Tüm bu işlemleri hızlı ve basit uygulamak için yetki sahibi vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hırvatistan vize işlemleri için firmamız tüm süreci yöneterek yükünüzü hafifletecektir. Tüm vatandaşlar vizelerini hızlı bir şekilde alabilmek ve sorun yaşamamak için firmamızdan ayrıntılı bir şekilde faydalanabilirler. Zamandan kazanarak tüm bu vize işlemlerini halletmek ve vize süreci ile ilgili öğrenmek için en doğru adres tecrübe sahibi vize merkezimiz olacaktır. Bulunduğunuz her ilden firmamıza başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Hırvatistan ülkesi Schengen ülkesi olmasından Schengen vizesi alınarak bu ülkeye giriş yapılabilir. Hırvatistan ülkesine gitmek isteyen genel pasaport sahipleri vizelerini alabilmek için konsolosluğa başvurmalıdır. Diğer pasaport sahipleri kısa zamanlı seyahatlerinde yani 90 günlük seyahatlerinde vize alabilmek mecburiyetinde değildir. Türkiye ile Hırvatistan ülkesi arasında vize muafiyeti anlaşması bu şekildedir. Hırvatistan vize alma işlemleri için Hırvatistan Konsolosluğu ya da büyükelçiliği önem taşır. Bu ülkenin Ankara’daki büyükelçiliği, İstanbul’daki Başkonsolosluğu bulunuyor. Hırvatistan vize işlemleri için konsolosluktan ya da firmamızdan basit bir şekilde bilgi temin edebilirsiniz. Sizlere firmamız vize işlemleri, başvuru ve randevu süreçlerinde yardım hizmeti sunmaktadır. Bu aşamada alacağınız yardımlar ile vize işlemleriniz daha sağlıklı  bir şekilde tamamlanacaktır.

Vizesi Hırvatistan

Hırvatistan Vize Çeşitleri

Hırvatistan Aile/Akraba Ziyareti Hırvatistan Vize Çeşitleri içinde kıs süreli olarak adlandırılabilecek olan Hırvatistan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evrak listesinin doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hırvatistan vize işlemleri için yapılacak başvurular iki şekilde yapılabilmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da vize başvuru merkezleri ile akrediteli acenteler Hırvatistan vize başvuruları yapılabilmektedir.  Hırvatistan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir: Geçerlilik özellikleri taşıyan pasaport, Hırvatistan vize başvuru formunun Hırvatça, …

Hırvatistan Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Hırvatistan

Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ile Hırvatistan ilişkileri Osmanlı Dönemine kadar uzanan köklü ilişkilerdir. İki ülke arasında tarihte dönem dönem gerginlikler olsa da günümüzdeki süreçte iki ülke arasında bir problem olmadığını söylemek mümkün. Ayrıca Türkiye komünist rejim rüzgarının silinmesiyle Hırvatistan’ın bağımsızlığını tanıyan birincil ülkelerden olmasıyla bu dostluğu daha da pekiştirmiştir. İki ülke arasında gelişmekte …

Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top