Hollanda Vize Başvurusu

Vize Başvurusu Hollanda
Hollanda Vize Başvusu

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Başvurusu başvuru hedefiyle ilk olarak Hollanda’ya hangi nedenle yolculuk edileceğine, hangi vize türünün talep edileceğine ve yapılacak seyahatin ne kadarlık bir zamanı kapsayacağına karar verilmelidir. Bu kararlar, yazılı olarak dilekçede ve Hollanda vizesi başvuru formu doldurulurken belirtilmelidir.

Başvurular Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılarak başlatılır. Vize başvurusunda en verimli ve kısa sürede sonuçlanmasında Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden yetkilendirilen şirketimiz vasıtasıyla yapmanız, bütün süreçlerde olası bir sıkıntı çekmenize gerek kalmadan şirketimiz başvuruları sizin adınıza gerçekleştirir ve bütün aşamaları takip sonucunda vize alınmasında profesyonel hizmet vermektedir.

Hollanda Vizesi Başvuru Şartları

Seyahat çeşidine göre talep edilen evraklar ve belgeler Konsolosluğa/Büyükelçiliğe teslim edilir. Bu aşamadan sonra vize randevusu alınır ve ardından başvuru evrakları Hollanda Konsolosluğu/yetkilileri yönünden incelenerek sonuçlandırılır.

Hollanda vize başvuru merkezi olarak Ankara’da tespit edilen Hollanda Büyükelçiliği ve İstanbul’da etkinlik gösteren Hollanda Konsolosluğu görevlidir. Vize başvuruları hedefiyle İstanbul ve Ankara’da görevli olan Hollanda’nın resmi kurumları, vilayet bazında vazife alanları belli olup; vize başvurularının alınmasında, başvurularının değerlendirilmesinde ve ek belge istenmesinde yetki sahibi mercidirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Türkiye’nin resmi pasaportları olan özel, diplomatik, genel ve hizmet pasaport hamili vatandaşlar, Hollanda’ya yolculuk edebilmek hedefiyle vize başvurusunda bulunurlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hollanda’ya yolculuk etmek isteyenler, Hollanda’ya turistik yolculuk düzenlemek, ticari faaliyetlerde bulunmak, iş toplantıları ve ekonomi forumlarına katılmak, fabrika açılışı uygulamak, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlemek, tıbbi tedavi görmek, evlenmek hedefiyle giriş uygulamak, aile bütünlüğünü sağlamaya yönelik amaçlarla vize başvurusunda bulunarak Hollanda’ya gitmek hedefiyle vize işlemlerini başlatırlar.

Hollanda Vize Başvuru Şartları

İstenen belge ve belgelerin başvuru merkezlerine teslim edilmesi mecburidir. Hollanda vize müracaat merkezi olarak  şirketimiz, ülke temsilcileri ve yetkin personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Hollanda vize şartları, talep edilen vizenin çeşidine ve yolculuk süresine göre değişir. Hollanda vize başvuru şartları olarak ilk olarak Hollanda’ya hangi nedenle yolculuk edileceği ve yolculuk süresinin ne kadar olacağına karar verilip, yazılı olarak bu kararın resmi belgeyle başvuru merkezine iletilmesi gerekir.

Başvurulan vize çeşidine göre tespit edilen evrakların ve belgelerin prosedüre elverişli olarak tazmin edilmesi, vize alınmasında esas şartlardır. Vize başvurularında kısa zamanlı yani 180 gün içinde azami 90 güne kadar ki seyahatlerde özel, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye vatandaşları vize işlemlerinden muaf tutulurlar.

Vizesi Hollanda

Adana Hollanda Vize Merkezi

Adana Hollanda Vize Merkezi Adana Hollanda Vize Merkezi; İster tatil ister turistik gezi isterseniz de sportif bir faaliyet amaçlı gezilere katılıyor olun hepsi için vize işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Gideceğiniz ülkenin konsolosluğu tarafından belirlenen evrakları tamamlayarak Long Vize Merkezimize gelebilir vize işleminizi kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Hollanda’ya gitmek istediğiniz zaman gidiş amacınıza göre belirlenen evrak listesini …

Adana Hollanda Vize Merkezi Read More »

Vizesi Hollanda

Amasya Hollanda Vize Merkezi

Amasya Hollanda Vize Merkezi Amasya Hollanda Vize Merkezi; Hollanda Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri sırasında vize alınmasını istemektedir. Hollanda aynı zamanda bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen vizesi de alabilme şansınız vardır. Vize alımları ve işlemleri genellikle konsolosluktan, büyükelçilikten ve yetkili olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile yürütülmektedir. Amasya Hollanda vizesi aynı samanda internet üzerinden başvuru …

Amasya Hollanda Vize Merkezi Read More »

Vize İşlemleri Hollanda

Hollanda Hakkında Genel Bilgi

Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda Avrupa sınırları içerisinde Türk nüfusunun yoğun olduğu ülkelerden biri olan her yıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından hatırı sayılır miktarlarda vize başvurusu almakta. Hollanda’nın tarihi, turistik ve özellikle tarım sanayisiyle meşhur olmasıyla Türkiye’den birçok sosyal gruba hitap eden bir ülke olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda birçok ülkede yasak olan faaliyetlerin Hollanda yasalarınca …

Hollanda Hakkında Genel Bilgi Read More »

Vizesi Hollanda

Hollanda Vize Çeşitleri

Hollanda Aile/Akraba Ziyareti Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda Aile / Akraba ziyareti yapacak olan kişilerin yapması gereken şey aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleridir. Hollanda aile/ arkadaş ziyareti için hazırlanan evraklar içerisinde olmazsa olmaz olan davetiyedir. Çünkü davetiye olmadan aile arkadaş ziyareti başvurusu gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Hollanda Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar: Son on yıl içinde çıkarılmış olan, seyahat …

Hollanda Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Hollanda

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Hollanda’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Hollanda’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hollanda vize başvurusu için gereken evraklar kişinin meslek grubuna göre değişmek ile beraber Hollanda Vizesi Nasıl …

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır Read More »

Scroll to Top