Hollanda Vizesi

Vizesi Hollanda
Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi ,Türkiye ile Hollanda ülkesi arasında yapılacak seyahatlerde vize zorunluluğu bulunuyor. Her sene yüzlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Hollanda’ya gitmek üzere Hollanda vizesi başvurusunda yer alır.

Hollanda vize şartları içinde özel, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlar kısa zamanlı seyahatlerde vize işlemlerinde muaf tutulurlar. Ancak umumi(bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda’ya gezi edebilmeleri hedefiyle vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Hollanda Vizesi Başvuru Şartları

Pasaportların  gezi tarihinden sonra geçerliliklerinin asgari 3 ay daha devam etmesi, 10 yıldan eski olmaması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması ve vize işlemlerinin uygulanabilmesi hedefiyle asgari 2 sayfası boş olması gereklidir. Hollanda, Avrupa ülkelerine bağlı Schengen ülkelerindendir.

Bu yüzden kısa zamanlı, azami 90 güne kadar ki seyahatlerde bordo pasaport hamili Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gereklidir. Hollanda vize işlemleri yapılırken Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden gezi süresine ve gezi çeşidine göre istenilen evrakların ve belgelerin resmi usullere göre doldurulması vize başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesinde en önemli  noktalardır. Vize işlemlerinde başvurular, Hollanda Konsolosluğu’na ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılır.

Hollanda Konsolosluğu Vize İşlemleri

Hollanda vizesi alınmasında pek çok kademe yer alır ve bu aşamaların ferdi olarak takip edilmesi, istenilen evrakların ve belgelerin usulüne elverişli olarak doldurulması pek muhtemel değildir.

Bu yüzden Hollanda Konsolosluğu yönünden vize başvurularının alınmasında, vize işlemlerinin bütün aşamalarını başvuru sahibi adına yürütülmesinde yetkilendirilen şirketimizden profesyonel yardım isteyebilirsiniz.

 

Şirketimiz, ülke temsilcileri ve vize işlemleri konusu ile ilgili yetkin personelimiz yönünden gerçekleştirilerek kısa sürede ve vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanmasında hizmet vermektedir.

Hollanda’da ikamet eden arkadaşını görüşme etmek hedefiyle Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne müracaat yapılarak alınan vizedir. Bu vize, yöntem ve esaslar bakımından aile ziyareti vizesi hedefiyle istenilen prosedürlerin aşağı yukarı benzeri yapılır.

 

Öncelikle Hollanda’da ikamet eden bireyin davet mektubunu göndermesi ve çağrı mektubunda çağrı edilen şahsa ilişkin şahsi bilgilerin ve kendine ilişkin bilgilerin, ikamet adresinin yer alması gereklidir.

Burada, aile ziyareti vizesini de olduğu gibi çağrı mektubu gönderecek bireyin statüsüne göre evraklar ve belgeler istenir.

 

Örneğin; bireyin çalışan olması, emekli, işletme personeli gibi mesleki statüsüne tabi olarak evraklar ve belgeler talep edilir. Bunun dışında istenilen evraklar ve belgeler aile ziyareti vizesinde dilenen belgeler ile aynıdır. Kısa sürede, plan edilen tarihte Hollanda’ya arkadaş ziyareti vizesi yapmak istiyorsanız şirketimize başvurabilirsiniz.

Vizesi Hollanda

Adana Hollanda Vize Merkezi

Adana Hollanda Vize Merkezi Adana Hollanda Vize Merkezi; İster tatil ister turistik gezi isterseniz de sportif bir faaliyet amaçlı gezilere katılıyor olun hepsi için vize işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Gideceğiniz ülkenin konsolosluğu tarafından belirlenen evrakları tamamlayarak Long Vize Merkezimize gelebilir vize işleminizi kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Hollanda’ya gitmek istediğiniz zaman gidiş amacınıza göre belirlenen evrak listesini …

Adana Hollanda Vize Merkezi Read More »

Vizesi Hollanda

Amasya Hollanda Vize Merkezi

Amasya Hollanda Vize Merkezi Amasya Hollanda Vize Merkezi; Hollanda Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri sırasında vize alınmasını istemektedir. Hollanda aynı zamanda bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen vizesi de alabilme şansınız vardır. Vize alımları ve işlemleri genellikle konsolosluktan, büyükelçilikten ve yetkili olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile yürütülmektedir. Amasya Hollanda vizesi aynı samanda internet üzerinden başvuru …

Amasya Hollanda Vize Merkezi Read More »

Vize İşlemleri Hollanda

Hollanda Hakkında Genel Bilgi

Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda Avrupa sınırları içerisinde Türk nüfusunun yoğun olduğu ülkelerden biri olan her yıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından hatırı sayılır miktarlarda vize başvurusu almakta. Hollanda’nın tarihi, turistik ve özellikle tarım sanayisiyle meşhur olmasıyla Türkiye’den birçok sosyal gruba hitap eden bir ülke olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda birçok ülkede yasak olan faaliyetlerin Hollanda yasalarınca …

Hollanda Hakkında Genel Bilgi Read More »

Vizesi Hollanda

Hollanda Vize Çeşitleri

Hollanda Aile/Akraba Ziyareti Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda Aile / Akraba ziyareti yapacak olan kişilerin yapması gereken şey aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleridir. Hollanda aile/ arkadaş ziyareti için hazırlanan evraklar içerisinde olmazsa olmaz olan davetiyedir. Çünkü davetiye olmadan aile arkadaş ziyareti başvurusu gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Hollanda Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar: Son on yıl içinde çıkarılmış olan, seyahat …

Hollanda Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Hollanda

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Hollanda’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Hollanda’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hollanda vize başvurusu için gereken evraklar kişinin meslek grubuna göre değişmek ile beraber Hollanda Vizesi Nasıl …

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır Read More »

Scroll to Top