İngiltere Vize Randevusu

Vize Randevusu İngiltere
İngiltere Vize Randevusu

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere vize randevusu, vize amacıyla gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi amacıyla İngiltere Konsolosluğu’ndan talep edilir. İngiltere vize randevusu, İngiltere Konsolosluğu’ndan ya da Büyükelçiliği’nden talep edilir.

Randevu günü gününe ve saatinde vize başvurusu yapan bireyin, talep edilen yerde hazır beklemeleri gerekmektedir. Vize başvurularında randevu günü gününe talep edilen yerde bulunmayan bireylerin, randevusu iptal edilir. İngiltere Konsolosluğu randevu günü evraklarda tespit edilen verileri kontrol eder.

Vize randevusunu vize başvurusunda tespit edilen kişi, şahsen gerçekleştirebilir. Bunun beraberinde vize başvurusu İngiltere Konsolosluğu yönünden vize işlemlerinin alınmasında yetki verilen Long Vize Turizm vasıtasıyla dahi gerçekleştirebilirsiniz. Kolay ve bir şekilde İngiltere vize randevusu oluşturma ve gerekli işlemleri tamamlamak amacıyla Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Randevusu

İngiltere ticari vize, İngiltere’de konferans, toplantı, fuar, ekonomik yatırım uygulamak gibi ticari nedenlerden dolayı yolculuk edecek bireylerin talep ettiği vize türüdür. İngiltere’de etkinlik yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları mecburidir. İngiltere’ye ticari nedenlerden dolayı yolculuk edecek bireylerin, kesinlikle İngiltere’de tespit edilen firma yöneticisinden ya da firma yetkilisinden davet mektubu alması gereklidir.

Davetiyeyi gönderen şahıs, çağrı içinde vatandaşlık halini gösteren belgelerin fotokopilerini dahi birlikte göndermesi gereklidir. Ayrıca çağrı içinde İngiltere’ye ticari olarak gidecek bireyin bütün şahsi verileri, vatandaşlık hali, yolculuk sebebi, zamanı gibi detaylarında yer alması gereklidir. İngiltere ticari vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu’na yahut İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılır. İngiltere vize başvurusu, kısa sürede vize alınmasında profesyonel hizmet veren Long Vize turizm şirketimiz aracılığıyla yapmanız en doğru karar olacaktır.

İngiltere Turistik Vize, kısa zamanlı vize türlerinden biri olup; İngiltere’ye turistik yolculuk düzenlemek, tur kapsamında İngiltere’ye gitmek ya da ferdi yolculuk yapabilmek amacıyla alınması gereken bir vizedir. İngiltere Birleşik Krallığı, Avrupa üyesi bir ülke olmadığı gibi Schengen ülkelerinden de değildir.

Bu yüzden turistik vize alınması, başka Schengen ülkeleri giriş uygulamak amacıyla yeterli değildir. Schengen bölgesi ülkelerine giriş yapabilmek amacıyla turistik vize dışında Schengen vizesi alınması gereklidir. İngiltere vize işlemleri amacıyla gezgin yolculuk amacıyla istenilen evrakların asılları ile birlikte birer fotokopisinin de başvuru esnasında ibraz edilmesi gereklidir. İngiltere turistik vize amacıyla gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

İngiltere Vize Başvuru Ve Randevu Şartları

Pasaport (pasaportun 10 yıldan eski olmaması, yolculuk süresinin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi, vize işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla asgari 2 sayfasının boş olması, pasaport sayfaları eskimemiş/yıpranmamış olmasına dikkat edilmelidir.
Varsa eski pasaport suretleri ibraz edilmesi başvurunun değerlendirilmesinde yararlı olacaktır.
T.C. kimlik fotokopisi
Gidiş-dönüş olmak şartıyla uçak bileti rezervasyonları
Konaklama rezervasyonları
Gezi uygulamasını gösteren belge
Son 6 aya ilişkin ayrıntılı banka hesap ekstresi
Maaşlı şayet son 3 aylık aylık bordrosu
Varsa adına kayıtlı tapu, vasıta ruhsatları, kira gelirleri gibi finansal halini gösteren evraklar ve belgeler
VAF1A İngiltere vize başvuru formu (bu biçim çevrimiçi ve İngilizce dilinde doldurulmak zorundadır. Çıktısı alındıktan sonra başvuru evrakları içerisine konulmalıdır.)

Vizesi İngiltere

Adana İngiltere Vize Merkezi

Adana İngiltere Vize Merkezi Adana İngiltere Vize Merkezi; Herken tarafından dünyanın ortak dili olarak İngilizce kabul edilmektedir. Bazı uzmanlar dilin yerinde daha iyi öğrenilebileceğini belirtmektedir. Kimi öğrenci de doğrudan İngiltere’de eğitim olanaklarını tercih etmektedir. Hangi amaçla olursa olsun İngiltere’ye gitmek isteyen birisi vize işlemlerini yaptırmak zorundadır. Long Vize Merkezi olarak tüm dünya ülkelerine olan seyahatleriniz …

Adana İngiltere Vize Merkezi Read More »

Vizesi İngiltere

Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması Yurtdışında iş kurmak için yatırımcı vizesi almanız gerekiyor. Bunu almak içinde milyon liralar düzeyinde para transferi yapmanızı iş kuracağınız ülke şart koşar. Ama tek bir istisnayla. Ankara Anlaşması vizesi AB ülkelerinde iş kurmak isteyen Türk vatandaşlarından sermaye istenemez der! Hayır yanlış okumadınız. Üstelik hepsi bu değil! İşte ECAA vizesi diye bilinen Ankara Anlaşması …

Ankara Anlaşması Read More »

Vize İşlemleri İngiltere

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere Aile/Akraba Ziyareti İngiltere Vize Çeşitleri göre belirlenen İngiltere Vize Başvuru işlemleri için seyahatin amacı ve başvuru yapacak kişinin bulunduğu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere vize çeşitleri içinde yer alan İngiltere Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar şöyledir: Pasaport: Sahip olunan eski pasaport var ise seyahat bitiminden sonra da minimum 6 ay geçerliliğinin olması ve minimum boş iki sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca varsa …

İngiltere Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi İngiltere

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere ile Türkiye’nin ikili ilişkilerdeki yakınlığı 1500’lerin sonlarına kadar uzanır. Günümüzde de uluslararası NATO gibi örgütlerde İngiltere ve Türkiye ortak çalışmaları devam eder. 2007 yılından beri devam eden süreçte de Türkiye ile İngiltere arasında bir stratejik ortaklık anlaşması bulunmaktadır. İki ülkenin yakın ilişkileri küresel ve bölgesel sorunlara ortak …

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top