İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar

Vize Evrakları Ve Belgeleri İngiltere
İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar; İngiltere’ye yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet, özel ve genel pasaport sahiplerinin vize başvuru yapma zorunluluğu bulunuyor. İngiltere vizesi almak hedefiyle İngiltere Konsolosluğu yetkilileri, vize başvuru yapan kişi ile ilgili bilgi sahibi olabilmek hedefiyle ve ülkenin güvenliği yönünden birtakım evrakların hazırlanmasını talep ederler. İngiltere vizesi hedefiyle gerekli evraklar şunlardır:

Seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren asgari 6 ay daha geçerliliği tespit edilen pasaport
Dilekçe
2 tane Biyometrik fotoğraf
Online başvuru formu çıktısı
Uçak ve hotel rezervasyonları
Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Bankada yeteri miktarda para

İngiltere Konsolosluğu yetkilileri, ara sıra vize çeşidine göre ek evrak ve evrak talebinde bulunabilir. İngiltere vizesi gerekli evraklar ve belgeler ile ilgili güncel ve ayrıntılı bilgi hedefiyle Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Evrakları Ve Başvuru Şartları

İngiltere vize belgeleri, başvuru yapılan vize çeşidine yolculuk süresine ve yolculuk amacına göre değişiklik göstermektedir. İngiltere’ye turistik amaçlarla yolculuk uygulamak isteyenlere İngiltere Turistik vizesi, eğitimini tamamlamak hedefiyle öğrenci statüsünde başvuru yapanlara İngiltere talebe vizesi, İngiltere’de yatırım uygulamak, iş ve fuar gibi etkinliklere katılmak hedefiyle uygulanan başvurularda şayet İngiltere Ticari vize verilir.

Bu örnekleri arttırmak mümkün olabilir. Kısa zamanlı ve uzun zamanlı vize kategorisinde pek çok vize çeşidi bulunuyor. Her bir İngiltere vize çeşidi hedefiyle dilenen evraklar ve belgeler farklıdır. Ancak bütün başvuru türlerinde ortak evraklar ve belgeler  şunlardır:
Pasaport
İngiltere vize talep dilekçesi
2 tane biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
Online uygulanan Vize başvuru formu çıktısı
Konaklama bilgilerini gösteren evraklar
Uçak bileti-Gidiş ve dönüş olmak şartıyla uygulanan rezervasyonlar
Tan vukuatlı nüfus kayıt örneği
Banka hesabında yeterli miktarda döviz
Son 6 aya ilişkin ayrıntılı hesap ekstresi dökümleri
Maaşlı şayet son 3 aya ilişkin aylık bordroları

İngiltere Birleşik Krallığı topraklarına turistik gayeli yolculuk planlayanlar, aile ya da arkadaş ziyareti uygulamak isteyenler, tatil uygulamak, turistik yolculuk düzenlemek gibi sebeplere tabi olarak çalışma halleri temel alınarak İngiltere Konsolosluğu yetkilileri yönünden birtakım evrakların ve belgelerin prosedüre elverişli olarak hazırlanması gereklidir.

Ancak başvuru tarihinde herhangi bir yerde çalışmıyorsanız da tespit edilen şartları yerine getirmek koşuluyla İngiltere vize başvurusu yapılabilir. Burada en önemli konu seyahatiniz esnasında ve ardından oluşacak masrafları karşılayacak bir destekçi bulmanız ya da bankada masrafları karşılayacak kadar yeterli miktarda döviz bulundurmanız istenir. Yani finansal durumunuzun masrafları karşılayacak düzeyde olması gereklidir.

Bu koşul sağlanmadığı takdirde başvurunuz reddedilecektir. Çalışmayan bireylerin İngiltere vizesi alabilmeleri hedefiyle dilenen evraklar ve belgeler şunlardır:
Sponsora ilişkin iş evrakları, imza sirküleri, vukuatlı nüfus kayıt örneği, parasal hali gösteren belgeler
Islak imzalı dilekçe

İngiltere Konsolosluğu Başvuru Evrakları

İngiltere Konsolosluğu yetkilileri yönünden istenebilecek ek evraklar ve belgeler
Pasaport
2 tane biyometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ebatlarında son 6 ayda ak fon üstünde çekilmiş olmalı, yüzü net olarak görünmesine dikkat edilmelidir.)
T.C. popülasyon cüzdan fotokopisi
Online uygulanan İngiltere Vize başvuru formu çıktısı
Konaklama rezervasyonları
Uçak bileti rezervasyonları
Tan vukuatlı nüfus kayıt örneği
Banka hesabında yeterli miktarda döviz
Hesap ekstresi dökümleri (son 6 aya ilişkin olmalıdır)

Vizesi İngiltere

Adana İngiltere Vize Merkezi

Adana İngiltere Vize Merkezi Adana İngiltere Vize Merkezi; Herken tarafından dünyanın ortak dili olarak İngilizce kabul edilmektedir. Bazı uzmanlar dilin yerinde daha iyi öğrenilebileceğini belirtmektedir. Kimi öğrenci de doğrudan İngiltere’de eğitim olanaklarını tercih etmektedir. Hangi amaçla olursa olsun İngiltere’ye gitmek isteyen birisi vize işlemlerini yaptırmak zorundadır. Long Vize Merkezi olarak tüm dünya ülkelerine olan seyahatleriniz …

Adana İngiltere Vize Merkezi Read More »

Vizesi İngiltere

Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması Yurtdışında iş kurmak için yatırımcı vizesi almanız gerekiyor. Bunu almak içinde milyon liralar düzeyinde para transferi yapmanızı iş kuracağınız ülke şart koşar. Ama tek bir istisnayla. Ankara Anlaşması vizesi AB ülkelerinde iş kurmak isteyen Türk vatandaşlarından sermaye istenemez der! Hayır yanlış okumadınız. Üstelik hepsi bu değil! İşte ECAA vizesi diye bilinen Ankara Anlaşması …

Ankara Anlaşması Read More »

Vize İşlemleri İngiltere

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere Aile/Akraba Ziyareti İngiltere Vize Çeşitleri göre belirlenen İngiltere Vize Başvuru işlemleri için seyahatin amacı ve başvuru yapacak kişinin bulunduğu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere vize çeşitleri içinde yer alan İngiltere Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar şöyledir: Pasaport: Sahip olunan eski pasaport var ise seyahat bitiminden sonra da minimum 6 ay geçerliliğinin olması ve minimum boş iki sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca varsa …

İngiltere Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi İngiltere

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere ile Türkiye’nin ikili ilişkilerdeki yakınlığı 1500’lerin sonlarına kadar uzanır. Günümüzde de uluslararası NATO gibi örgütlerde İngiltere ve Türkiye ortak çalışmaları devam eder. 2007 yılından beri devam eden süreçte de Türkiye ile İngiltere arasında bir stratejik ortaklık anlaşması bulunmaktadır. İki ülkenin yakın ilişkileri küresel ve bölgesel sorunlara ortak …

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top