İngiltere Vizesi

Vizesi İngiltere
İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi, İngiltere Birleşik Krallığı’na gitmek isteyen kişilerin, almak zorunda oldukları bir belgedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye yolculuk edebilmek hedefiyle bazı kuralların şartların sağlanması gereklidir. Türkiye Cumhuriyeti ile İngiltere Birleşik Krallığı arasında vize zorunluluğu yer alır.

İngiltere’ye yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma saf, hizmet ve hususi pasaport sahipleri uzun ve kısa süreli seyahatleri hedefiyle vize almaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahiplerinin, 90 günlük seyahatleri hedefiyle vize almalarına gereklilik yoktur.

İngiltere vize başvurusu; aile ziyareti, turistik, ticari, eğitim vatandaşlık gibi yolculuk nedenlerine uygun şekilde vize talebinde bulunulabilir. İngiltere vize işlemleri ile ilgili güncel ve detaylı bilgiler hedefiyle İngiltere Konsolosluğu işlemlerinde tecrübeli Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere aile ziyareti vizesi, İngiltere’de tespit edilen bir yakını ve aile bireylerinden birini müzakere etmek hedefiyle İngiltere Konsolosluğundan talep edilen vize türüdür. İngiltere aile ziyareti hedefiyle ilk olarak yolculuk nedenine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde tamamlanması gereklidir. İngiltere aile ziyareti vize başvurularında, eksik ya da yanlış bir evrak vize başvurusunun negatif yönde sonuçlanmasına niçin olur.

Bu sebeple aile ziyareti vize başvurularında İngiltere Konsolosluğu vize başvurularında tecrübeli  Long Vize Turizm şirketimizden, profesyonel destek alınması en doğru tercih olacaktır. İngiltere aile  ziyaretinde bulunacak kişiler, İngiltere Konsolosluğu’na yolculuk süresini ve yolculuk nedenini açıkça belirten bir dilekçeyi yazıp göndermeleri gereklidir. İngiltere aile ziyareti vizesi kısa vakitli vize türlerindendir. Aile ziyareti vizesinde başvuran kişilerin, İngiltere’de çalışma hakları yoktur.

İngiltere Vize Başvuru Şartları

İngiltere vize şartları, İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. İngiltere’ye yolculuk edecek hususi, hizmet ve umumi pasaport sahipleri, uzun ve kısa vakitli seyahatleri hedefiyle vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri hedefiyle vize başvurusunda bulunmalarına gereklilik yoktur.

İngiltere Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yolculuk türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgelerin tamamlanmasını talep etmektedir. Bu evraklar ve belgeler, yolculuk türüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, talep edilen vize ücretini de yatırmaları gereklidir. İngiltere vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi hedefiyle vize türüne uygun şekilde tüm işlemler, mükemmel bir şekilde tamamlanmalıdır.

Vize işlemleri hedefiyle talep edilen evraklar ve belgelerin çoğu resmi belgeler olduğundan profesyonel destek alınarak tamamlanması gereklidir. İngiltere vizesi başvurularında gerekli işlemlerin mükemmel bir şekilde tamamlanması ve olumlu sonuçlanabilmesi hedefiyle İngiltere Konsolosluğu başvurularında tecrübeli Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi İngiltere

Adana İngiltere Vize Merkezi

Adana İngiltere Vize Merkezi Adana İngiltere Vize Merkezi; Herken tarafından dünyanın ortak dili olarak İngilizce kabul edilmektedir. Bazı uzmanlar dilin yerinde daha iyi öğrenilebileceğini belirtmektedir. Kimi öğrenci de doğrudan İngiltere’de eğitim olanaklarını tercih etmektedir. Hangi amaçla olursa olsun İngiltere’ye gitmek isteyen birisi vize işlemlerini yaptırmak zorundadır. Long Vize Merkezi olarak tüm dünya ülkelerine olan seyahatleriniz …

Adana İngiltere Vize Merkezi Read More »

Vizesi İngiltere

Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması Yurtdışında iş kurmak için yatırımcı vizesi almanız gerekiyor. Bunu almak içinde milyon liralar düzeyinde para transferi yapmanızı iş kuracağınız ülke şart koşar. Ama tek bir istisnayla. Ankara Anlaşması vizesi AB ülkelerinde iş kurmak isteyen Türk vatandaşlarından sermaye istenemez der! Hayır yanlış okumadınız. Üstelik hepsi bu değil! İşte ECAA vizesi diye bilinen Ankara Anlaşması …

Ankara Anlaşması Read More »

Vize İşlemleri İngiltere

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere Aile/Akraba Ziyareti İngiltere Vize Çeşitleri göre belirlenen İngiltere Vize Başvuru işlemleri için seyahatin amacı ve başvuru yapacak kişinin bulunduğu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere vize çeşitleri içinde yer alan İngiltere Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar şöyledir: Pasaport: Sahip olunan eski pasaport var ise seyahat bitiminden sonra da minimum 6 ay geçerliliğinin olması ve minimum boş iki sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca varsa …

İngiltere Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi İngiltere

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere ile Türkiye’nin ikili ilişkilerdeki yakınlığı 1500’lerin sonlarına kadar uzanır. Günümüzde de uluslararası NATO gibi örgütlerde İngiltere ve Türkiye ortak çalışmaları devam eder. 2007 yılından beri devam eden süreçte de Türkiye ile İngiltere arasında bir stratejik ortaklık anlaşması bulunmaktadır. İki ülkenin yakın ilişkileri küresel ve bölgesel sorunlara ortak …

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top