İtalya Vize Başvurusu

Vize Başvurusu İtalya

İtalya vize başvurusu, istisnai haller hariç İtalya Konsolosluğu’na yapılmamaktadır. Vize müracaatı, müracaat merkezlerine yahut yetki sahibi kurumlar aracılığı ile yapılır. Long Vize Turizm şirketimiz, İtalya Konsolosluğu yönünden yetki verilen, ülke temsilcileri ve yetkin personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Şirketimiz, vize başvurularını ve bütün aşamaları müracaat sahibi namına izleyerek netice merkezli hizmet sunarak, vize alınmasını karşılamaktadır. Vize müracaat yapılmadan evvela ilk olarak İtalya’ya hangi nedenle gezi edileceği, gezi zamanı aralıkları ve talep edilen vize türünün belirtildiği, masrafların nasıl karşılanacağı ve gezi zamanı bittikten sonra yineleme Türkiye’ye dönüleceğinin garantisinin verildiği, vize talep dilekçesi yazılmalıdır.

Bununla beraber İtalya vize müracaat formu tanzim edilir. İtalya Konsolosluğu yönünden gezi zamanı, gezi hedefi, talep edilen vize türü ve mesleki statüye (ev hanımı, kamu personeli, memur, amele, çalışmayan, talebe vb.) göre tespit edilen evrakların ve belgelerin yöntem şartlarına ve resmi prosedürlere göre kusursuz, doğru veriler içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Hazırlanan evraklar ve belgelerin teslimi ve parmak izi uygulamasına tabi olmak amacıyla vize randevusu alınır.

Vize randevusu günü ve tespit edilen saatte müracaat merkezinde şahsen bulunmak lazım olur. Aksi takdirde tekrar vize randevusu gönül koymak zorundadır. İtalya Konsolosluğu yetkilileri, vize müracaat evraklarını hassaslıkla inceler ce pozitif/olumsuz olmak suretiyle kesin kararını verir. İtalya vizesi müracaatı uygulamak amacıyla Long Vize Turizm şirketimiz yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz.

İtalya vize müracaat merkezi, vize başvuruların alındığı ve vize prosedür sürecinde hizmet veren birimlerdir. İtalya Konsolosluğu istisnai haller hariç vize müracaatı almamaktadır. Vize başvuruları vize müracaat merkezlerinde yahut İtalya Konsolosluğu yönünden yetkilendirilen kurumlar aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize başvurularının pozitif yönde sonuç vermesi amacıyla, vize talep dilekçesi, vize müracaat formu, hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin yöntem şartlarına ve resmi prosedürlere elverişli olarak tanzim edilmesi, vize ücretinin yatırılması, evraklarda ve belgelerde noksan olmaması, yazılacak bulguların doğrulanabilir olması yani belgelerle ispatlanması, şahsi güvenilirliğin ön planda tutulması ve hatalı veriler olmamasına bağlıdır.

Örneğin, İtalya vize müracaat formu doldurulurken bir harf yahut sayının hatalı yazılması başvurunu ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden kesinlikle profesyonel dayanak alınması lazım olur. İtalya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden vize başvurularının alınması ve sürecin takibinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel dayanak alarak, problem yaşamadan vize alabilirsiniz.

İtalya devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize zorunluluğu yer alır. İtalya Konsolosluğu, vize başvurusunda tespit edilen şahıslardan birtakım vize işlemlerini gerçekleştirmesini talep etmektedir. İtalya’ya gezi edecek umuma has pasaport sahipleri, uzun ve kısa zamanlı seyahatleri amacıyla vize almaları mecburidir. İtalya vize başvurusunda bulunacak bireylerin ilk olarak asgari 6 ay geçerliliği tespit edilen ve en çok 10 sene içinde alınmış bir pasaportlarının bulunması lazım olur. Pasaportu bulunmayan bireylerin, vize başvuruları işleme alınmaz. İtalya vize başvurusunda bulunacak bireylerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi dahi gezi nedenine elverişli şekilde lüzumlu evrakları ve belgeleri tamamlamaları lazım olur.

Vize evrakları ve belgeleri, Konsolosluk yetkililerinin vize başvuruları halkındaki kararını direkt olarak etkilediğinden vize başvurusunda bulunacak bireylerin bu evrakları ve belgeleri kusursuz ve doğru bir şekilde tamamlamaları mecburidir. İtalya vize başvurularında, vize müracaatı yapan bireyin İtalya’ya gezi unsurunu kanıtlaması lazım olur. İtalya Konsolosluğu vize başvurularında çok hassas ve hassas hareket ettiğinden vize başvurularını pozitif yönde sonuç vermesi amacıyla vize başvurularında yetkilendirilen Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize İşlemleri İtalya

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilere Osmanlı Devleti dönemlerindeki Cenevizliler vasıtasıyla çok eski tarihlerde başlamış bir devlettir. Osmanlı’nın Akdeniz’deki faaliyetleri esnasında sık sık karşı karşıya gelen iki ırk I. Dünya Savaşında da karşı karşıya gelmiş olmasına rağmen günümüzde Türkiye – İtalya ilişkileri tamamen dostluk temelleri üzerine kurulmuş ilişkiler …

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Vizesi İtalya

İtalya Vizesi Nasıl Alınır

İtalya Vizesi Nasıl Alınır, Italya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Italya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Italya vize başvurusu için gereken evraklar kişinin meslek grubuna göre değişmek ile beraber Italya vizesi için kişin 26 Eylül 2014 …

İtalya Vizesi Nasıl Alınır Read More »

Vize İşlemleri İtalya

İDATA İtalya Vize İşlemleri

İDATA İtalya Vize İşlemleri İtalya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri resmi olarak yetki verilmiş tek kurumdur. 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak olan kısa süreli seyahatler için alınması gereken İtalya Schengen vize işlemleri için şahsen başvuru kabul etmeyen İtalya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için aracı olarak gördüğü İDATA İtalya vize işlemleri için başvuru almak, yapmak ve randevu vermekle yükümlüdür. İDATA İtalya Vize İşlemleri için …

İDATA İtalya Vize İşlemleri Read More »

Vizesi İtalya

İtalya Vize Çeşitleri

İtalya Aile/Akraba Ziyareti İtalya Vize Çeşitleri ne göre hazırlanması gereken İtalya vizesi için gerekli olan evraklar aile / akraba ziyareti için ortak olan belgelerin yanında farklı istenen belgeler de bulunmaktadır. İtalya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar: İtalya Aile/Akraba Ziyareti yapılacak tarihlerde ve seyahat sonrasında da geçerliliği 3 ay devam edecek pasaportun Schengen yönetmeliğine uygun olması gerekmektedir. İtalya Aile/Akraba Ziyareti için İtalya Schengen …

İtalya Vize Çeşitleri Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar