İtalya Vize Randevusu

Vize Randevusu İtalya

İtalya vize randevusu, İtalya’ya gezi etmek amacıyla alınması gereken vize işlemlerinin aşamalarından biri olup; vize müracaatı evraklarının ve belgelerinin teslim edilmesi ve parmak izi uygulamasına tabi olmak amacıyla İtalya Konsolosluğu’ndan talep edilir. Vize randevusu alınmadan vize başvuruları yapılamamaktadır.

Tanzim edilen evraklar ve belgelerin randevu günü ve saatine kadar kusursuz, başvuru sahibi namına doğru veriler içerecek şekilde hazırlanması lazım olur. Vize randevusu alındıktan sonra belirlen gün ve saatte şahsen başvuru merkezinde hazır bulunulmalıdır ve belirtilen saatten yarım saat öncesinden hazır bulunmak terslik yaşanmaması amacıyla doğru bir karar olacaktır.

Vize randevusu günü ve saatinde şahsen gelinmediği takdirde yineleme vize randevusu gönül koymak zorundadır. Vize randevusu tarihleri İtalya Konsolosluğu’nun çalışma yoğunluğuna değişiklik göstermektedir. Long Vize Turizm Şirketimize başvuru etmeniz durumunda şirketimizde İtalya ülke temsilcileri ve İtalya vizesi konusu ile ilgili yetkin personelimiz en yakın vakitte vize randevusu alınmasında sizlerin en büyük destekçisi olacaktır.

İtalya vizesi alacak bireylerin ilk olarak İtalya’ya gezi nedenlerini saptamaları lazım olur. Daha sonra gezi nedenine elverişli şekilde lüzumlu işlemleri başlatılması amacıyla Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. İtalya, Schengen ülkeleri arasında yer aldığından, İtalya vize başvuruları Schengen vizesi kapsamında gerçekleştirilir. İtalya Schengen vizesi başvuruları direkt olarak Konsolosluğa gerçekleştirilmez.

İtalya vize müracaatı, başvuru merkezi yahut İtalya Konsolosluğu yönünden yetkilendirilen Long Vize Turizm vasıtasıyla gerçekleştirilir. Ancak İtalya vize başvurularında karar yetkisi, İtalya Konsolosluğu’na aittir. İtalya Schengen vizesi müracaatı İçin Long Vize Turizm’in 81 ilde tespit edilen başvuru merkezlerine erişerek vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Turizm içeriğinde çalışan yetkin ve profesyonel ülke temsilcileri ile İtalya vize müracaatı, lüzumlu evrakların ve belgelerin tanzim edilmesi, vize işlemlerinin tamamlanması amacıyla müşterilerine profesyonel dayanak vermektedir.

İtalya vize randevusu oluşturulması, vize işlemleri arasında gerçekleştirilmesi mecburi işlemlerdendir. İtalya vize başvurularında parmak izi verilmesi mecburi olmasından vize randevusu günü, parmak izi programı yapılır. İtalya vizesi amacıyla lüzumlu evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra evrakların ve belgelerin teslim edilmesi, parmak izi programı amacıyla İtalya Konsolosluğu’ndan vize randevusu talep edilmelidir.

İtalya vize randevusunu, vize müracaatı yapacak şahıs şahsen gerçekleştirebilir. Ancak bunun amacıyla Konsolosluğun bulunduğu ilde ikamet ediliyor olması lazım olur. Kolay ve eziyetsiz bir şekilde vize randevusu meydana getirmek amacıyla Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm yetkilileri, sizin amacıyla kısa zaman içinde vize randevusunu yaratarak vize alınması işlemlerini basitleştirir.

Vize İşlemleri İtalya

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilere Osmanlı Devleti dönemlerindeki Cenevizliler vasıtasıyla çok eski tarihlerde başlamış bir devlettir. Osmanlı’nın Akdeniz’deki faaliyetleri esnasında sık sık karşı karşıya gelen iki ırk I. Dünya Savaşında da karşı karşıya gelmiş olmasına rağmen günümüzde Türkiye – İtalya ilişkileri tamamen dostluk temelleri üzerine kurulmuş ilişkiler …

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Vizesi İtalya

İtalya Vizesi Nasıl Alınır

İtalya Vizesi Nasıl Alınır, Italya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Italya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Italya vize başvurusu için gereken evraklar kişinin meslek grubuna göre değişmek ile beraber Italya vizesi için kişin 26 Eylül 2014 …

İtalya Vizesi Nasıl Alınır Read More »

Vize İşlemleri İtalya

İDATA İtalya Vize İşlemleri

İDATA İtalya Vize İşlemleri İtalya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri resmi olarak yetki verilmiş tek kurumdur. 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak olan kısa süreli seyahatler için alınması gereken İtalya Schengen vize işlemleri için şahsen başvuru kabul etmeyen İtalya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için aracı olarak gördüğü İDATA İtalya vize işlemleri için başvuru almak, yapmak ve randevu vermekle yükümlüdür. İDATA İtalya Vize İşlemleri için …

İDATA İtalya Vize İşlemleri Read More »

Vizesi İtalya

İtalya Vize Çeşitleri

İtalya Aile/Akraba Ziyareti İtalya Vize Çeşitleri ne göre hazırlanması gereken İtalya vizesi için gerekli olan evraklar aile / akraba ziyareti için ortak olan belgelerin yanında farklı istenen belgeler de bulunmaktadır. İtalya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar: İtalya Aile/Akraba Ziyareti yapılacak tarihlerde ve seyahat sonrasında da geçerliliği 3 ay devam edecek pasaportun Schengen yönetmeliğine uygun olması gerekmektedir. İtalya Aile/Akraba Ziyareti için İtalya Schengen …

İtalya Vize Çeşitleri Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar