Kanada Vize Randevusu

Vize Randevusu Kanada

Kanada vize randevusu , Kanada vize başvurularında gerekli evrakların ve belgeleri teslim edilmesi ve parmak izi bilgisi amacıyla alınması gereklidir. Kanada vize başvurularında vize randevusu oluşturma prosedürü mecburidir. Kanada Konsolosluğu, vize başvurusunda tespit edilen bireylerin parmak izi verisini istemektedir. Kanada vize randevusu amacıyla Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kanada Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’nin resmi İnternet sayfasında boş olan gün ve saati seçerek vize randevusu oluşturulur.

Kanada vize randevusu meydana getiren bireylerin, randevu günü ve saatinde talep edilen yerde bulunması gereklidir. Kanada Konsolosluğu, resmi tatillerde ve hafta sonları hizmet vermemektedir. Kanada vize randevusu oluştururken bu hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Randevu oluşturma ve gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi bütün Kanada vizesi işlemleri amacıyla Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada vize randevusu, 2018 Ağustos’tan evvela parmak izi alınmasına gerek kalmadan  randevu almaya gerek kalmadan teslim edilen evraklar ve belgeler Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden incelenip, sonuçlandırılıyordu. Ağustos 2018’den itibaren bu aplikasyon yerine parmak izi programı ve randevu alınması mecburi duruma getirildi. Randevu alınmadan önce turistik, ticari ya da aile ziyareti kapsamında yapılacak seyahatlere elverişli olarak vize türü temel alınarak IMM 5257 kod numaralı Kanada vize müracaat formu ve IMM 5707 kodlu Aile Bilgi Formu yöntem şartlarına elverişli olarak doldurulmalıdır. Vize çeşidine ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra vize ücreti yatırılmalı ve bu belgelerin teslimi ve biyometrik prosedür amacıyla online resmi internet sitesi üzerinden randevu talep edilmelidir. Randevu günü ve saatinde belirtilen başvuru merkezinde şahsen bulunmak gereklidir. Randevu günü gerekli işlemler gerçekleştirdikten sonra başvurunun sonuç vermesi amacıyla beklenir.

Detaylı bilgi amacıyla yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize başvuru yapabilirsiniz. Kanada vize şartları; talep edilen vize çeşidine, gezi amacına, gezi süresine ve başvuru sahibinin mesleğine göre Kanada Büyükelçiliği yönünden belirlenir. Kanada’ya gezi edecek Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının ilk olarak geçerli bir pasaportlarının bulunması, pasaportun geçerliliğinin asgari 6 ay olması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması gereklidir.

Vize Çeşitleri Kanada

Kanada Vize Çeşitleri

Kanada Aile/Akraba Ziyareti Kanada Vize Çeşitleri içinde yer alan Kanada Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan işlem ve evraklar şunlardır: Kanada Konsolosluğu web sitesinde yer alan online vize başvuru formu ile Aile bilgi formunun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde ıslak imzalı olarak doldurulması, Son 10 yıl içinde alınmış olan seyahat sonrasında da 6 ay geçerliliği devam edecek pasaportun aslı, Biometrik özellikte …

Kanada Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Kanada

Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi Kanada her geçen yıl Dünya’nın çeşitli ülke vatandaşları tarafından ziyaret edilen ve göçmenlik başvurularını yoğun olarak alan bir ülke olarak dikkat çekiyor. Güney’inde ABD ile sınır komşusu olan Kanada’ya ABD vatandaşlarının vizesiz geçiş hakkı bulunurken Kanada dünyanın birçok ülke vatandaşına vize uygulamasında bulunuyor. Türkiye’den de diplomatik pasaport sahipleri hariç her vatandaş için …

Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top