Küba Vize Başvurusu

Vize Başvurusu Küba

Küba Vize Başvurusu ; Küba’ya gezi edecek bireylerin Küba vize başvuru gerçekleştirmeleri gereklidir. Vize başvuru amacıyla Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden talep edilen vize başvuru formunun kusursuz bir şekilde doldurulduktan sonra vize başvurusu oluşturulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma has pasaport sahipleri, uzun ve kısa sureleri seyahatleri amacıyla vize başvurusu yapması gerekirken diplomatik, özel ve hizmet pasaport sahiplerinin şayet kısa zamanlı seyahatleri amacıyla vize almalarına gerek yoktur.

Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği, kısa zamanlı vize başvurularını direkt olarak kabul etmediğinden kısa zamanlı vize başvuruları Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilir. Küba Vizesi başvurusu gerçekleştirildikten sonra vizenin olumlu ya da negatif yönde sonuç vermesi tamamıyla Küba Büyükelçiliği’ne aittir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği, kısa zamanlı vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kısa zamanlı vize başvuruları Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirilir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimiz, Küba vizesi başvuru merkezi olarak hizmet vermektedir.

Vize başvuru amacıyla Konsolosluk ya da Büyükelçiliğin bulunduğu Ankara ya da İstanbul’a gitmeden bulunduğunuz ilden vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimizin Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren başvuru merkezi yer alır. Kolay ve basit bir şekilde vize almak amacıyla şirketimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Long Vize Turizm şirketimiz içeriğinde çalışan yetkin ve tecrübeli ülke temsilcilerimiz, vize amacıyla gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize randevusu oluşturma gibi bütün Küba vize işlemleri hassaslıkla yürütülür. Vize almak amacıyla Küba Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılması gereklidir. Küba vize başvurusu nasıl yapılır konusu ile ilgili yapılması gereken iş, bulunduğunuz ilden Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Şirketimiz, vize başvurularının alınmasında Küba Büyükelçiliği yönünden görevlendirilmiştir.

Küba vize başvuru amacıyla Büyükelçilik yönünden talep edilen başvuru formunun prosedüre elverişli şekilde doldurup; vize amacıyla başka evrakların ve belgelerinde tamamlanması gerekmektedir. Gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra vize randevusu oluşturma ve vize ücreti yatırma gibi başka vize işlemlerinin de tamamlanması lazım olur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, Küba Büyükelçiliği kısa zamanlı vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kısa zamanlı vize başvuruları Long Vize Turizm şirketimiz yönünden kabul edilir.

Vize Çeşitleri Küba

Küba Vize Çeşitleri

Aile/Akraba Ziyareti Küba vize çeşitleri içinde olan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şunlardır: Aile/Akraba Ziyareti için doldurulması gereken Küba vize başvuru formunun doldurulmasında dikkatli olunmasını gerektirecek durumlar söz konusudur. Küba vize başvuru formunda yer alan tüm soruların doğru bir şekilde cevap verilmesi ve başvuru formunda beyan edilmiş olan bilgilerin doğru olduğunu ispatlayan belgelerin de beyan edilmesi oldukça önemlidir. Aile/Akraba Ziyareti için beyan edilen …

Küba Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Küba

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba’nın özellikle Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı sorunlarla sürekli gündeme gelen ve kapalı bir siyasal, ekonomik ve sosyal yaşama sahip bir ülke olduğu bilinmekte. Ancak Türkiye ile Küba arasındaki ilişkilerde bir problem bulunmamaktadır. Türkiye, Amerika tarafından Küba’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması yönünde bir tarafta yer alır. Son yıllarda Küba’da gerçekleşen …

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top