Küba Vizesi

Vizesi Küba

Küba vizesi, Küba’ya gezi edecek bireylerin alması gereken belgedir. Türkiye ile Küba arasında vize anlaşma yer alır. Başka bir ülkeye gezi etmek amacıyla o ülkenin tespit ettiği kurallara ve prosedürlere uyulmalıdır.

Vize almak amacıyla Küba Konsolosluğu yönünden talep edilen vize işlemlerinin kusursuz bir şekilde tamamlanması lazım olur. Küba vize başvuruları, Küba Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak Küba Büyükelçiliği kısa zamanlı vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Küba kısa zamanlı vize başvuruları, Long Vize Turizm şirketimiz vasıtasıyla gerçekleştirilir. Küba’ya gezi amacıyla lüzumlu evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücretinin yatırılması, vize müracaat formunu doldurma gibi bütün vize işlemleri ile ilgili aktüel verilere şirketimizden erişebilir ve şirketimiz vasıtasıyla vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kübra ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması yer alır. Küba’ya turistik, ticari, familya ziyareti, eğitim, vatandaşlık, transit gibi nedenlerden ötürü gezi edecek bireylerin vize çeşidine elverişli şekilde lüzumlu evrakları ve belgeleri bitirmesi lazım olur. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını hassaslıkla yürütmektedir.

Küba vize başvurusunda bulunacak bireylerin, vize işlemlerinin yürütülmesi amacıyla profesyonel dayanak alması lazım olur. Vize işlemlerinde yapılacak hatalı yahut noksan bir prosedür, vize müracaatının ret ile sonuçlanmasına yol açacaktır. Küba vizesi çeşidine elverişli şekilde lüzumlu evrakların ve belgelerin hazırlanması amacıyla Long Vize Turizm şirketimiz içeriğinde çalışan profesyonel ve tecrübeli personelimizden yardım temin edebilirsiniz.

Şirketimizin Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren müracaat merkezi mevcuttur. Bir ülkeden diğer bir ülkeye gezi edebilmek amacıyla gezi ile edilecek ülkenin tespit ettiği kurallara ve prosedürlere uyulması lazım olur. Küba vize şartları, vize almak amacıyla Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden talep edilen ve yerine getirilmesi mecburi işlemlerdir. Vize başvurusunda tespit edilen bireylerin ilk olarak asgari 6 ay geçerliliği tespit edilen yıpranmamış ve bakir bir pasaportlarının bulunması lazım olur.

Ayrıca ülkeye gezi nedenlerini belirleyip; vize çeşidine elverişli şekilde lüzumlu evrakları ve belgeleri kusursuz ve talep edilen şekilde hazırlanmalıdır. Küba vizesi amacıyla lüzumlu aşamalardan birisi dahi Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden tespit edilen vize ücretinin yatırılmasıdır.

Küba Vizesi ücretini yatırmayan bireylerin vize müracaatı gerçekleştirilmez. Küba vize başvurularında, bütün vize işlemlerinin kusursuz bir şekilde tamamlanması ve Konsolosluk/Büyükelçilik yönünden tespit edilen şartların yerine getirilmesi amacıyla Long Vize Turizm şirketimizden yetkin yardımı temin edebilirsiniz.

Vize Çeşitleri Küba

Küba Vize Çeşitleri

Aile/Akraba Ziyareti Küba vize çeşitleri içinde olan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şunlardır: Aile/Akraba Ziyareti için doldurulması gereken Küba vize başvuru formunun doldurulmasında dikkatli olunmasını gerektirecek durumlar söz konusudur. Küba vize başvuru formunda yer alan tüm soruların doğru bir şekilde cevap verilmesi ve başvuru formunda beyan edilmiş olan bilgilerin doğru olduğunu ispatlayan belgelerin de beyan edilmesi oldukça önemlidir. Aile/Akraba Ziyareti için beyan edilen …

Küba Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Küba

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba’nın özellikle Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı sorunlarla sürekli gündeme gelen ve kapalı bir siyasal, ekonomik ve sosyal yaşama sahip bir ülke olduğu bilinmekte. Ancak Türkiye ile Küba arasındaki ilişkilerde bir problem bulunmamaktadır. Türkiye, Amerika tarafından Küba’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması yönünde bir tarafta yer alır. Son yıllarda Küba’da gerçekleşen …

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar