Küba Vizesi

Vizesi Küba

Küba vizesi, Küba’ya seyahat edecek bireylerin alması gereken belgedir. Türkiye ile Küba arasında vize anlaşma yer alır. Başka bir ülkeye seyahat etmek amacıyla o ülkenin tespit ettiği kurallara ve prosedürlere uyulmalıdır.

Vize almak amacıyla Küba Konsolosluğu yönünden talep edilen vize işlemlerinin kusursuz bir şekilde tamamlanması gereklidir. Küba vize başvuruları, Küba Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak Küba Büyükelçiliği kısa zamanlı vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Küba kısa zamanlı vize başvuruları, Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirilir. Küba’ya seyahat amacıyla gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücretinin yatırılması, vize başvuru formunu doldurma gibi bütün vize işlemleri ile ilgili aktüel verilere şirketimizden erişebilir ve şirketimiz aracılığıyla vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kübra ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması yer alır. Küba’ya turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık, transit gibi nedenlerden ötürü seyahat edecek bireylerin vize çeşidine elverişli şekilde gerekli evrakları ve belgeleri bitirmesi gereklidir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını hassaslıkla yürütmektedir.

Küba vize başvurusunda bulunacak bireylerin, vize işlemlerinin yürütülmesi amacıyla profesyonel yardım alması gereklidir. Vize işlemlerinde yapılacak hatalı ya da eksik bir prosedür, vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına yol açacaktır. Küba vizesi çeşidine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması amacıyla Long Vize Turizm şirketimiz içeriğinde çalışan profesyonel ve tecrübeli personelimizden yardım temin edebilirsiniz.

Şirketimizin Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren başvuru merkezi mevcuttur. Bir ülkeden diğer bir ülkeye gezi edebilmek amacıyla seyahat ile edilecek ülkenin tespit ettiği kurallara ve prosedürlere uyulması gereklidir. Küba vize şartları, vize almak amacıyla Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden talep edilen ve yerine getirilmesi mecburi işlemlerdir. Vize başvurusunda tespit edilen bireylerin ilk olarak asgari 6 ay geçerliliği tespit edilen yıpranmamış ve yeni pasaportlarının bulunması gereklidir.

Ayrıca ülkeye seyahat nedenlerini belirleyip; vize çeşidine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri kusursuz ve talep edilen şekilde hazırlanmalıdır. Küba vizesi amacıyla gerekli aşamalardan birisi de Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yönünden tespit edilen vize ücretinin yatırılmasıdır.

Küba Vizesi ücretini yatırmayan bireylerin vize başvurusu gerçekleştirilmez. Küba vize başvurularında, bütün vize işlemlerinin kusursuz bir şekilde tamamlanması ve Konsolosluk/Büyükelçilik yönünden tespit edilen şartların yerine getirilmesi amacıyla Long Vize Turizm şirketimizden yardım isteyebilirsiniz.

Vize Çeşitleri Küba

Küba Vize Çeşitleri

Aile/Akraba Ziyareti Küba vize çeşitleri içinde olan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şunlardır: Aile/Akraba Ziyareti için doldurulması gereken Küba vize başvuru formunun doldurulmasında dikkatli olunmasını gerektirecek durumlar söz konusudur. Küba vize başvuru formunda yer alan tüm soruların doğru bir şekilde cevap verilmesi ve başvuru formunda beyan edilmiş olan bilgilerin doğru olduğunu ispatlayan belgelerin de beyan edilmesi oldukça önemlidir. Aile/Akraba Ziyareti için beyan edilen …

Küba Vize Çeşitleri Read More »

Vizesi Küba

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba’nın özellikle Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı sorunlarla sürekli gündeme gelen ve kapalı bir siyasal, ekonomik ve sosyal yaşama sahip bir ülke olduğu bilinmekte. Ancak Türkiye ile Küba arasındaki ilişkilerde bir problem bulunmamaktadır. Türkiye, Amerika tarafından Küba’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması yönünde bir tarafta yer alır. Son yıllarda Küba’da gerçekleşen …

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top