Macaristan Vize Randevusu

Vize Randevusu Macaristan

Macaristan vize randevusu, istenilen evrakların ve belgelerin temin edilmesi ve parmak izi uygulaması için Macaristan Konsolosluğundan talep edilir. Macaristan vize randevusu, vize başvurularında gerçekleştirilmesi muhakkak olan bir işlemdir.

Macaristan vize randevusu yapabilmek için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile irtibata geçmeniz de mümkündür. Long Vize Turizm, müşterilerinin talebi doğrultusunda vize taleplerini oluşturmaktadır. Macaristan Konsolosluğunun iş sıklığına göre açık bulunan gün ve saat için vize randevusu oluşturulur.

Vize randevusu yapıldıktan sonra söylenen gün ve saatte vize başvurusu yapan kişinin, talep edilen yerde bulunması gerekir. Macaristan vizesi randevusu yapılmasından önce vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklar ve belgeler teslim edildikten ve vize ücreti yatırıldıktan sonra vize işlemleri başlatılır.

Macaristan turistik vize, veya diğer vize çeşitleri için farklı şekillerde randevu alınması gerekmektedir. Her randevu için farklı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Macaristan ziyaret ve aynı zamanda gezi yapmak amacıyla talep edilen vize türüdür. Macaristan ülkesi coğrafi ve medeniyet olarak oldukça değişik bir kültüre ve birbirinden güzel doğal güzelliklere sahiptir. Bu sebeple ülkemizde her sene birçok kişi turistik nedenlerle Macaristan’a seyahat etmektedir.

Macaristan Schengen vize kapsamı bünyesinde bulunduğundan, Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunan kişiler, Macaristan’dan diğer Schengen ülkelerine de gezi gerçekleştirebilir. Fakat burada önemle dikkat edilmesi gereken husus, Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunan kişilerin önce Macaristan’a seyahat etmeleri gerekir.

Macaristan turistik vize işlemlerinde gerekli evraklar ve belgeler oluşturulurken, Türkiye’de iş statüsüne göre gerekli evraklarda ve belgelerde farklılık görülebilir. Macaristan turistik vize taleplerinde bulunan vatandaşların, Macaristan Konsolosluğu’na hitaben vize türünü ve seyahat süresini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Macaristan turistik vize girişimleri, Long Vize Turizm aracılığı ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu örnekte olduğu gibi diğer seçenekler içinde aynı şekilde başvuruların usulüne uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Böylece başvuru alınabilir. Bu işleri kişisel olarak da yapılabildiği gibi firmamız üzerinden de sağlanabilmektedir.

macaristan vize cesitleri 1

Macaristan Vize Çeşitleri

Macaristan Aile/Akraba Ziyareti Macaristan Vize Çeşitleri seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize çeşitleri içinde yer alan Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için yapılması gereken işlemler Macaristan Schengen vize işlemleridir. Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar: Pasaport Macaristan Schengen vize başvurusu Biometrik Fotoğraf Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için vize talep dilekçesi Önceden alınmış bir Schengen vizesi varsa yapılan seyahatlerin detaylarının belirtildiği dilekçe, Macaristan Aile/Akraba Ziyareti vize davetiyesi Macaristan Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişinin …

Macaristan Vize Çeşitleri Read More »

Vize İşlemleri Macaristan

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri, Macaristan vize başvuruları içinde yer alan kısa süreli seyahatler için verilen Macaristan Schengen vize işlemlerini direk kabul etmeyen Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yasal olarak aracı gördüğü seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile yapılmaktadır. Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri için yasal olarak yetki verilmiş vize başvuru merkezidir. Macaristan Vize …

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri Read More »

Vizesi Macaristan

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Schengen’e üye bir ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından giriş için vize talebinde bulunmaktadır. Avrupa Birliği veya Schengen üyeliğine dahil olan diğer ülkelerde resmi yollarla ikamet eden kişiler Macaristan’a vizesiz ziyaretlerini 180 gün içinde 90 günlük zamanı aşmamak kaydıyla gerçekleştirebilir.  Türkiye ile Macaristan arasında Schengen ve AB üyeliği sebebiyle vize rejimi bulunsa da Macar – Türk ilişkileri tarihin eski …

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top