Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar

Vize Evrakları Ve Belgeleri Macaristan

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Belge Ve Evraklar nelerdir? Macaristan ticari vize, Macaristan her hangi bir sebeple seyahat edecek firma yöneticisi, çalışanlarının talep ettiği vize türüdür. Macaristan ticaret vizesi; iş görüşmesi, fuar, toplantı ve benzeri Macaristan’da ticari faaliyet için talep edilmektedir. Macaristan ticari vizesi olarak bilinmekte olan vize kısa süreli vize başvurusu içerisinde yer almaktadır.

Ticari vize talebinde olan kişiler için en önemli evraklardan birisi Macaristan’da bulunan şirket yöneticisi veya firma sorumluları göndereceği davet mektubudur. Ticari vize taleplerinde karşı taraftan davetiye gelmediği sürece, vize başvuruları olumsuz yönde neticelenmektedir.

Macaristan ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin, minimum altı ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin, öncelikle pasaport başvurusu yaptıktan sonra vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Macaristan ticari vize başvurusu talepleriniz için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan aile ziyareti vizesi, Macaristan’da bulunan çeşitli sebepler ile bulunmakta olan aileden birini ziyaret amacıyla talep edilmektedir. Macaristan aile ziyareti vizesi için Macaristan’da bulunan aile yakınının devamlı suretle Macaristan’da ikamet etmesi gerekir. Macaristan aile ziyareti vize taleplerinde, Macaristan’da bulunan akrabanın Macaristan Konsolosluğu’na davet mektubu göndererek vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğini açıkça belirtmesi gerekir.

Macaristan aile ziyareti için talep edilmekte olan evrakların ve belgelerin tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapılmalıdır. Macaristan Konsolosluğu’na bir dilekçe oluşturulması ve dilekçede seyahat gerekçesinin kanıtlanması gerekir. Macaristan aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize türleri arasında bulunmakta olan bir vizedir. Macaristan aile ziyareti gerekçesi ile vize işlemleri ve Macaristan vizesi başvurusu için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan vizesi şartları, istenilen yani talep edilen vize türüne, seyahat süresinin kısa süreli veya uzun süreli seyahat kapsamında mı olacağına, kişinin mesleki statüsüne göre değişmektedir.

Macaristan vizesi konusu ile ilgili en önemli şartlar; öncelikle seyahat amacı, seyahat süresi ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin eksiksiz, başvuru sahibine ait doğru bilgiler içermesi ve belgelerde yer alan bilgilerin evraklarla doğrulanabilir olmalıdır. Kişisel güvenilirliğin ilk sırada bulunması vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için en önemli şartlardan birisidir.

Vize koşulları içerisinde bulunan pasaport ile ilgili olarak pasaportun 10 seneden eski olmaması, vize işlemlerinin tamamlanması için en az iki sayfasının boş olmasına ve pasaportun geçerliliğinin seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Başvuru formunun ve diğer evrak ve belgelerin resmi koşullara ve bununla birlikte usul şartlarına göre hazırlanması esastır. Detaylı bilgi talep eden müşterilerin Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

macaristan vize cesitleri 1

Macaristan Vize Çeşitleri

Macaristan Aile/Akraba Ziyareti Macaristan Vize Çeşitleri seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize çeşitleri içinde yer alan Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için yapılması gereken işlemler Macaristan Schengen vize işlemleridir. Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar: Pasaport Macaristan Schengen vize başvurusu Biometrik Fotoğraf Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için vize talep dilekçesi Önceden alınmış bir Schengen vizesi varsa yapılan seyahatlerin detaylarının belirtildiği dilekçe, Macaristan Aile/Akraba Ziyareti vize davetiyesi Macaristan Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişinin …

Macaristan Vize Çeşitleri Read More »

Vize İşlemleri Macaristan

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri, Macaristan vize başvuruları içinde yer alan kısa süreli seyahatler için verilen Macaristan Schengen vize işlemlerini direk kabul etmeyen Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yasal olarak aracı gördüğü seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile yapılmaktadır. Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri için yasal olarak yetki verilmiş vize başvuru merkezidir. Macaristan Vize …

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri Read More »

Vizesi Macaristan

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Schengen’e üye bir ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından giriş için vize talebinde bulunmaktadır. Avrupa Birliği veya Schengen üyeliğine dahil olan diğer ülkelerde resmi yollarla ikamet eden kişiler Macaristan’a vizesiz ziyaretlerini 180 gün içinde 90 günlük zamanı aşmamak kaydıyla gerçekleştirebilir.  Türkiye ile Macaristan arasında Schengen ve AB üyeliği sebebiyle vize rejimi bulunsa da Macar – Türk ilişkileri tarihin eski …

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top