Macaristan Vizesi

Vizesi Macaristan

Macaristan vizesi, Macaristan ülkesine herhangi bir sebeple seyahat etmek isteyen kişilerin talep ettiği bir belgedir. Türkiye ile Macaristan ülkeleri arasında yapılan diplomatik anlaşma ile vize anlaşması bulunur. Türkiye Cumhuriyeti genele hitap edecek pasaport sahipleri, Macaristan’a gerçekleştirecekleri uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur.

Fakat diplomatik, hizmet ve hususi pasaport kullanmakta olanlar, 180 gün içerisinde 90 günü açmayan Macaristan seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Macaristan, Schengen bölgesi üyesi olarak kabul edilmekte olduğundan Macaristan vizesi başvuruları, Schengen vizesi kapsamında yer almaktadır. Macaristan Schengen vizesi temin eden vatandaşlar, diğer Schengen ülkelerine de Macaristan üzerinden geçiş yapabilir.

Ancak bu noktada önemle dikkat edilmesi gereken husus Macaristan Schengen vizesi alan kişilerin, öncelikle Macaristan’a giriş yapmaları gerekir. Macaristan Schengen vizesi konusu ile ilgili detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Macaristan vize işlemleri ile ilgili güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçerek uzman ve deneyimli ülke temsilcilerinden profesyonel destek alabilirsiniz. Macaristan vize başvurularının yapılmasında, vize için şart olarak sunulmakta olan evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi birçok vize işleminin prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Macaristan vize başvurularında, olumlu veya negatif sonuçlanması hakkında yetki tamamen Macaristan Konsolosluğu’na aittir.

Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde, ülkenin güvenliği noktasının önemsenmesinden titizlikle vize işlemlerini yürütmektedir. Long Vize Turizm, Macaristan Konsolosluğunun istemekte bulunduğu ettiği evrakları ve belgeleri, prosedüre uygun şekilde hazırlayarak vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için hizmet vermektedir. Macaristan Vizesi işlemlerinin yapılmasında ilk olarak ve son aşamasına kadar bütün vize işlemlerinde Long Vize şirketimiz, müşterileri ile daima iletişim halindedir.

Vize randevusu yapıldıktan sonra söylenen gün ve saatte vize başvurusu yapan kişinin, talep edilen yerde bulunması gerekir. Macaristan vizesi randevusu yapılmasından önce vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklar ve belgeler teslim edildikten ve vize ücreti yatırıldıktan sonra vize işlemleri başlatılır.

macaristan vize cesitleri 1

Macaristan Vize Çeşitleri

Macaristan Aile/Akraba Ziyareti Macaristan Vize Çeşitleri seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vize çeşitleri içinde yer alan Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için yapılması gereken işlemler Macaristan Schengen vize işlemleridir. Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar: Pasaport Macaristan Schengen vize başvurusu Biometrik Fotoğraf Macaristan Aile/Akraba Ziyareti için vize talep dilekçesi Önceden alınmış bir Schengen vizesi varsa yapılan seyahatlerin detaylarının belirtildiği dilekçe, Macaristan Aile/Akraba Ziyareti vize davetiyesi Macaristan Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişinin …

Macaristan Vize Çeşitleri Read More »

Vize İşlemleri Macaristan

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri, Macaristan vize başvuruları içinde yer alan kısa süreli seyahatler için verilen Macaristan Schengen vize işlemlerini direk kabul etmeyen Macaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yasal olarak aracı gördüğü seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile yapılmaktadır. Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri için yasal olarak yetki verilmiş vize başvuru merkezidir. Macaristan Vize …

Orange Vize Macaristan Vize İşlemleri Read More »

Vizesi Macaristan

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Schengen’e üye bir ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından giriş için vize talebinde bulunmaktadır. Avrupa Birliği veya Schengen üyeliğine dahil olan diğer ülkelerde resmi yollarla ikamet eden kişiler Macaristan’a vizesiz ziyaretlerini 180 gün içinde 90 günlük zamanı aşmamak kaydıyla gerçekleştirebilir.  Türkiye ile Macaristan arasında Schengen ve AB üyeliği sebebiyle vize rejimi bulunsa da Macar – Türk ilişkileri tarihin eski …

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Read More »

Scroll to Top