Vizesi Nasıl Alınır Etiyopya

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır

Etiyopya vizesi nasıl alınır” sorusu ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından çok sıkça yönetilmektedir. Vize Turizm firması olarak, umumu pasaport, hizmet pasaportu ve hizmet pasaportu hamili kişilerin, Etiyopya’ya gerçekleştirecekleri seyahatler için tamamlaması gereken tüm vize başvuru ve randevu alma sürecini deneyimli çalışanlarımız eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Etiyopya vize başvurusu sonucunda olumlu yanıt alabilmek için öncelikle, evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi, sürecin dikkatle takip edilmesi ve de olası aksaklıkların ön görülerek zamanında müdahale edilmesi şarttır. Vize Turizm olarak tüm bu görevleri sizlerin yerine üstleniyor ve tüm vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanmasını sağlıyoruz.

Etiyopya E- Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?


Etiyopya Devleti, ülkemiz vatandaşlarının Etiyopya’ya gerçekleştirecekleri turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyaretini içeren seyahatlerinde vize almalarını zorunlu kılmaktadır. Teknolojik imkanların her geçen gün gelişiyor olmasıyla birlikte artık online ortamlardan, konsolosluklara gitmeye gerek olmaksızın vize talep işlemleri gerçekleştirilmektedir. Peki Etiyopya E-Vize işlemleri nasıl yapılıyor? Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vize işlemleri için e-vize işlemlerinden faydalanmak her Türk vatandaşı için bir haktır. Bu tür başvurular e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak sürecin doğru yönetilmesi için sistem gereksinimlerini de çok iyi bilmek şarttır.  Vize Turizm firması olarak müşterilerimizin online başvurularını profesyonel çalışanlarımız eşliğine yöneterek, kısa sürede vize onayı almalarını sağlıyoruz.

Etiyopya vizesi onaylanan kişilerin vizeleri ise; başvuru aşamasında da belirtilmiş olan kriterlere uygun bir şekilde e posta yolu ile kişisel adreslerine gönderilmektedir. E-vize başvurularında, talep edilen belgelerin tamamının online olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Online vize başvuru belgesi hazırlamak konusunda da bizlerin desteğini alarak, dilediğiniz vize türüne sahip olabilirsiniz. Başvuruların onaylanmasından sonra Etiyopya ülkesine maksimum 1 aylık seyahat gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

etiyopya vizesi nasil alinir 1

Etiyopya E-Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

  • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği bulunan, kişisel bilgilerin yer aldığı pasaportun sureti.
  • Nüfus cüzdanı sureti
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraf
  • Konsolosluklar tarafından talep edilen harç ücretlerinin ödendiğine dair dekont.
  • Yabancılar için T.C. oturma izin belgesi


Etiyopya e-vize başvurusunda gerekli evraklar, online olarak gerçekleştirilemeyen vize türlerine göre çok daha azdır. Ancak talep edilen belgelerin online ortamlara zamanında yüklenmesi ve de belirtilen bazı kriterleri karşılıyor olması şarttır.

Vize almak için gereken tüm belgelerin dijital ortamlarda renkli olarak taratılmış olması şarttır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: