Vize Başvurusu Finlandiya

Finlandiya Vize Başvurusu

Finlandiya vize başvurusu için işe koyulmadan önce biraz bu güzel ülkeyi tanıyalım. Kuzey Avrupa ülkesi olan güzel ülke Finlandiya, Baltık Denizi kıyısında yer almakta olan bir İskandinav ülkesidir. Bu ülkenin başkenti Helsinki şehridir, kuzey tarafında Norveç ülkesi, doğu kesiminde Rusya, batısında ise İsveç bulunmaktadır. Finlandiya’nın resmi dili Fince’dir. Bunu dışında ülkede İsveççe ve Laponca da konuşulmaktadır. Ülke dünya genelinde dondurucu soğuğu ve doğal güzellikleri, gölleri ile bilinmektedir. Bu ülkenin yönetim şekli yarı başkanlık sistemidir ve Finlandiya Cumhuriyeti bağımsızlığını 6 Aralık 1917 tarihinde almıştır. Para birimleri ise Euro’dur.

Finlandiya Vize İstiyor Mu?

Finlandiya’ya ziyaret etmek istiyorsanız ve umumi yani bordo pasaport sahibiyseniz Finlandiya vizesi almak zorundasınızdır. Fakat diplomatik, hususi ve hizmet pasaportunuz varsa ülkeyi vizesiz de ziyaret edebilirsiniz. Fakat bu süre 180 gün geçerlidir ve aynı ülke içerisinde 90 günü geçmemek koşulu iledir. Dolayısıyla bordo pasaportumuz var ise Finlandiya vize başvurusunda bulunmalıyız. Vize başvurunuzu yapmak için mutlaka Finlandiya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz şekilde sunulmalıdır.

Finlandiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finlandiya vize işlemleri yaparak Finlandiya’yı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız, ülkeyi hangi amaç için ziyaret edeceklerini belirlemelidirler. Bu durum çok önemlidir dolayısıyla ne amaçla gidiyor olduğunuz konusunda iyi düşünmelisiniz. Finlandiya bir Avrupa Birliği ülkesidir ve bu durumda istediği vize de Schengen vizesidir. Finlandiya vize başvurusu yapmak için başvuru merkezlerine elektronik ortamdan randevu alınması gerekir. Finlandiya vizesi randevusu almadan once vize işlemleriniz için formunuzu eksiksiz ve net bir şekilde doldurduktan sonra çıktısını alıp imzalayıp, ülkenin diplomatik temcilciliklerinden birine götürmeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz değerlendirip sonuca kavuşma yetkisi ise tamamen Finlandiya Cumhuriyeti Konsolosluğuna ait bir işlemdir ve belirli bir süre bekleyebilirsiniz.

finlandiya vize basvurusu 1

Finlandiya’nın Vize İstemediği Ülkeler Nelerdir?

Finlandiya Cumhuriyeti Avrupa Birliği içerisindedir. Dolayısıyla Avrupa Birliği ülkelerinden vize istemeyebilir ve vize olmaksızın ülkeye giriş hakkı tanıyabilir. Bunun dışında Avrupa’da bulunup da Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkeler de vardır ve Finlandiya bu ülkelerden bazılarından vize istemez. Bu ülkeler:  Andorra, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Faroe Adaları, Guernsey, Hırvatistan, İsviçre, İzlanda, Jersey, Karadağ, Kosova, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Man Adası, Moldova, Monako, Norveç, San Marino, Sırbistan, Ukrayna, Vatikan

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Finlandiya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Finlandiya seyahatlerinizde gidiş amacınız ne olursa olsun bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. 90 güne aşan uzun dönemli oturum başvuruları ile 90 günden az kalışlı kısa dönemli vize başvurularında evraklarda farklılık göstermektedir. Finlandiya Ticari Vize ya da Finlandiya Turistik Vize Başvuruları evrakları farklıdır. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Finlandiya Vize Başvuruları için gerekli tüm evraklar ve Finlandiya Vize Formu eksiksiz ve hatasız tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Başvuru sırasında evraklar teslim edilirken biometrik parmak izi verilmelidir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilir sonuca en kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Finlandiya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka randevu almanız şarttır. Randevusu olmayan evraklar teslim alınmamaktadır. Randevudan önce Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri eksiksiz tamamlamış olmanız ve başvuru formunu hatasız doldurmuş olmanız gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: