Vize Evrakları Ve Belgeleri Finlandiya

Finlandiya Vize Evrakları ve Belgeleri

Finlandiya vize evrakları ve belgeleri Finlandiya seyahati öncesinde vize alınması için mutlaka tamamlanması gereken evraklardır. Finlandiya’ya hangi amaçla seyahat ediyorsanız edin yine de gerekli kurumlara vize başvuruları için birtakım evraklar sunmanız gerekmektedir. Bu evrak ve belgeler seyahat amacınıza göre değişkenlik gösterebildiği gibi, seyahat türüne göre vize çıkış süresi de uzayıp kısalabilir. Peki bu güzel İskandinav ülkesine gidiş için hangi evraklar gerekmektedir?

Finlandiya Vizesi İçin Gereken Evrak ve belgeler Nelerdir?

Finlandiya Vizesi Başvuru Formu: Vize için gereken en temel belge başvuru formudur. Reşit olmayan yolcular için formun kişinin anne ya da babası tarafından doldurulmuş olması gerekmektedir.  Aynı zamanda Finlandiya seyahati için vize başvuru formu internet üzerinden online bir şekilde gerçekleşmektedir. Form doldurulma konusunda ise Schengen yetkili çalışanları sizlere danışmanlık sağlayacaktır.

Pasaport: Pasaport seyahatin temel direğidir. Finlandiya vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik süresi, seyahat sonundan itibaren en az üç ay olması gerekir. Aynı zamanda pasaportunuzda iki adet boş sayfa da bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri, damga ve vizelerinin bulunduğu sayfalar fotokopileri ile beraber başvuruya sunulmalıdır.

Nüfus Cüzdanı: Nüfus cüzdanı başvuru formunda mutlaka bulunmalıdır çünkü aksi taktirde vizenizin başvurusu oluşturulamaz. Nüfus cüzdanının arkalı ve önlü olmak üzere bir fotokopisi sunulmalıdır.

İkametgah Örneği: Adresinizin tam olarak belirtilmiş olduğu bir kayıt örneği bulunmalıdır.

Banka Hesap Dökümü: Genellikle son üç ayın banka hesap dökümleri istenmektedir. Bu banka hesap dökümleri kaşeli ve imzalı bir şekilde banka üzerinden temin edilmelidir ve bankanın imza sirküleri ile beraber konsolosluğa sunulmalıdır.

Maaş Bordrosu: Finlandiya’ya sehayat etmek için yapmış olduğunuz vize başvurularında mutlaka çalışan bir birey iseniz son üç aya ait olan maaş bordosunu sunmanız gerekmektedir.

Finlandiya vize işlemleri için bu belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise Finlandiya vize randevusu alınarak başvurular tamamlanabilmektedir.

finlandiya vize evraklari ve belgeleri 1

Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Finlandiya vizesi için finlandiya vize evrakları ve belgeleri listesi ve gerekli olan evraklar şu şekildedir:

– Çalışan kişilerin işveren tarafından yazılmış olan izin belgeleri ve hizmet dökümleri,

– Çiftçilik yapan kişilerin ziraat odasından onaylı bir şekilde gelen çiftçilik belgeleri,

– Şirket sahipleri için ticaret odası kayıtları, sicilleri ve vergi levhaları,

– Emekli bireyler için emeklilik belgeleri veya hesap cüzdanları,

– Öğrenciler için ise mutlaka öğrenci belgesinin gerekli merkezlere sunulması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Finlandiya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Finlandiya Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Finlandiya’da ki akrabanızdan,aile dostunuzdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye almanız gerekmektedir. Başvuru sırasında bu davetiye orijinal yani; aslı makama sunulmalıdır.Randevu günü gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve davetiyeniz ile birlikte evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Finlandiya vize başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve dilekçeler ile desteklemeniz gerekmektedir. Finlandiya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fabrika ziyareti veya kısa süreli iş eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka Finlandiya’da ki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun rezervli olanını seçmeniz gerekmektedir. Evraklarınız incelenirken davetiyeniz ve otel rezervasyonlarınız vize memuru tarafından teyit edilmektedir.Hazırladığınız kanıtlayıcı evraklar ile birlikte Finlandiya Vize Formu içerisinde de aynı gerekli işaretlemeyi yaparak başvuru evraklarınızı tamamlayabilirsiniz.Tüm prosüdürler ve başvuru şekilleri hakkında bilgi almak için Long Vize Ve Başvuru Ve Randevu Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve aslı ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlayacaktır.Başvuru evraklarının asılları yanında sunulan evraklar mümkün olduğunca yakın tarihli yani güncel olmalıdır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Finlandiya Vize Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar