Vize İşlemleri Finlandiya

Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya vize işlemleri başlatabilmek için öncelikle Finlandiya’ya hangi amaçla ziyaret ettiğinizi iyice anlamanız gerekmektedir. Bu durumun önemi ise amacınıza göre uygun bir vize alacak olmanızdır. Eğer seyahat amacınız yanlış bir şekilde ifade edildiyse ülkeye farklı bir amaç için gidebileceğiniz vize almış olursunuz ve bu durum bazen can sıkıcı olabiliyor. O yüzden formlarımızın mutlaka düzenli ve anlaşılır olmalıdır. Finlandiya vizesi Finlandiya’ya seyahat edebilmeniz için tabii ki Shengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. Shengen vizeleri 180 günü kapsar ve sınırı geçmeden ülke içerisinde 90 gün geçerli olan vizelerdir. Yani ülkeden çıkmadan ülke içerisinde sadece en fazla 90 gün kalabilirsiniz. Aynı zamanda bu süre zarfı içerisinde çalışmak isteyen kişilerin mutlaka oturma iznine de başvurmaları gerekmektedir. Çünkü Shengen vizesi alan bireylerin bu ülkelerde çalışma hakları bulunmaz.

Schengen Vize Başvurularından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Vize başvurunuzu eğer Finlandiya ülkesi üzerinden yapmayı planlıyorsanız, Shengen bölge girişiniz ve de en uzun kalış süreniz Finlandiya olmak zorundadır.

– Eğer seyahat etmeyi planladığınız ülkelerde eşit zamanlarda kalmayı planlıyorsanız, başvuru yapmış olduğunuz ülke mutlaka ilk giriş yapacağınız ülke olmalıdır. Aksi taktirde bir güven problemi yaşayabilirsiniz.

– Schengen vizeleri, seyahat amacınızı oluşturan ülkenin Konsolosluğu’ndan ya da Büyükelçiliği’nden teslim alınmalıdır. Genellikle bu vizeler bir sıkıntı yaşanmadığın takdirde 5 ile 15 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Finlandiya Vize Randevusu formunu nasıl doldurmalısınız hemen bakalım.

Finlandiya Vize Başvuru Formu

 Finlandiya seyahati için Finlandiya vize işlemleri zorunludur ve öncelikle bir başvuru formu oluşturmanız gerekmektedir. Bu başvuru formuna seyahat amacınızı, ne kadar kalacağınızı, başka bir ülkeye ziyaret edip etmeyeceğinizi mutlaka belirtmiş olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde formun altına imzanızı atıp, biometrik bir fotoğrafınızı yapıştırmanız gerekmektedir. Finandiya vizesi formu eksiksiz ve en doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Finlandiya Vize Randevusu yazımız tam gaz devam ediyor.

finlandiya vize islemleri 1

Diğer Gerekli Belgeler

 Finlandiya vizesi randevusu vize evrakları tamamlandıktan sonra alınması gerekir. Başvuru için evrakların tamamlanması çok önemlidir. Düzenli hazırlanan bir başvuru formundan sonra:

– Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Daha önce seyahat ettiyseniz belgeleri

– Gelirinizi belirten belgeler ve son 5 ayın hesap hareketleri

– Çalışansanız çalışan kimliği belgesi, öğrenci iseniz öğrenci belgesi

– Sağlık sigortası

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Finlandiya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Finlandiya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlerinize çok önceden başlamanız faydalı olacaktır. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Başvuru türünüze göre evrak ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etmek ve işlem sürecini başlatmak için Finlandiya Vize Randevusu almanız mecburi bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize İşlemlerini En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Finlandiya seyahat planlarınızda Ticari Vize veya Finlandiya Turisti Vize başvurularınızı yani 90 günden az kalış süreli vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Olası bir aksaklıkta düzeltme yada evrak tamamlamak için geniş bir zaman diliminiz kalır.Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Finlandiya Vize İşlemleri Ücretleri Nedir?

Finlandiya seyahatinizde gerekli vizeler için bir bedel,ücret ödenmektedir ve bu bedeller başvuru türü ile kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Finlandiya Konsolosluğu Vize harç bedelleri ve vize ücretleri farklılık göstermektedir.Ücretler başvuru sırasında alınmaktadır ve çek ,senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Güncel Finlandiya vize harç bedelleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: