Vize Randevusu Finlandiya

Finlandiya Vize Randevusu

Finlandiya vize randevusu alarak Finlandiya’ seyahat etmeyi planlayan kişilerin öncelikle vize başvurularında bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunabilmek için ise öncelikle mutlaka randevu alınmalıdır. Vize merkezlerinden alacağınız Finlandiya Vize Randevusu ile başvuru işlemleriniz başlar. Yalnızca Finlandiya Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu merkezlerde başvuru işleminizi başlatabilirsiniz. Bunun dışında hiçbir merkez sizin vize işlemlerini başlatma yetkisine sahip değildir, bunu mutlaka sorgulamayı unutmayın. Konsolosluklar kısa süreli ziyaretler için yapılan vize başvuruları için doğrudan işlem yapmayabilirler. Kısa süreli Shengen vize başvurularında bulunmak isteyen kişiler, konsolosluğun yetki verdiği başvuru merkezlerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirler.

Finlandiya vize randevusu alınıp yapılmış olan başvurular, bazı kurumların yardımı ile gerçekleşmiş olsa da, yine de son söz Finlandiya Konsolosluğu’na ait olacaktır. Başka bir merkezden değerlendirme yapmaları talep edilemez, bu ciddi bir suç olabilir. Daha önce herhangi bir vize almış olmanız da, başvurunuzun kabul edileceği anlamına da gelmeyebilir. Finlandiya Konsolosluğu belirtmiş olacağı sebepten dolayı, başvurunuzu reddetme hakkına da sahiptir.

Finlandiya Vizesinin Özellikleri Nelerdir?

 Finlandiya Avrupa Birliği üyesidir ve aynı zamanda Schengen Bölgesi içerisinde bulunur. Bu sebeple, Finlandiya Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mutlaka konsolosluğa giderek, Schengen vizesi için bir başvuruda bulunmalıdırlar. Bundan önce elbette Finlandiya vize randevusu alınmalıdır.

 Schengen vize başvurusu, ziyaret edilmesi amaçlanan ülkenin konsolosluğundan veya elçiliğinden yapılmalıdır. Dolayısıyla ziyarette bulunacak kişiler, Shengen bölgesi içinde bulunan Finlandiya’ya gitmeyi düşünüyorlarsa, Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Konsolosluğu veya diğer merkezlerden başvuru yapmalıdırlar. Aksi durumda, vize alınması mümkün olmayabilir.

finlandiya vize randevusu 1

Finlandiya Vizesinden Muaf Olan Kişiler

 Finlandiya Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bazı durumlarda vize almak durumunda kalmayabilir. Bunlar yeşil, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi olan kişilerdir. Bu pasaportlardan birine sahip olan kişiler 6 aylık bir süre zarfı içinde toplam 90 günü geçmemesi koşulu ile Finlandiya ülkesinde vize almadan da seyahat gerçekleştirebilirler. Fakat bu üç pasaporttan birine sahip olmayan kişiler yani bir anlamda bordo (umumi) pasaportu olan kişiler mutlaka vize başvurusunda bulup, vize almak zorundadırlar. Aksi taktirde vizesiz bir şekilde ülkeye girmeleri mümkün değildir, alınan uçak biletleri yanabilir. Finlandiya Vize Randevusu yazımız sonlandı.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Finlandiya seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden başvuru yapmanız planlamalarınızda aksaklık yaşamamanıza neden olacaktır. Başvuru yapılırken en önemli kural randevu almanız zorunluluğunuz dur. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilir, gerekli evraklarınızı hazırlayıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Finlandiya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden kaliteli ve hızlı hizmet alabilirsiniz.

Finlandiya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Finlandiya randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurularınız da ikamet zorunluluğu kuralı olmadan isteğiniz şubemizden randevu alıp, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.Pasaport teslimi için tekrar gelmenize gerek olmadan tarafınıza en kısa zamanda ulaştırılabilmektedir. Long Vize uzman kadrosu ile birlikte Finlandiya Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Bir çok Avrupa Vizeniz olması halinde bile Finlandiya başvurusu yapıyor iseniz; her seferinde parmak izinizin alınması gerekliliğinden dolayı randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinde vize bilgi işlem havuzunda görünecektir ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda Finlandiya haricinde bir çok ülke vize başvurularında şahsen bulunmanıza gerek kalmayacaktır. Bundan sonraki vize başvurularında bulunmanıza gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi tarafından Finlandiya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: