Vize Ücreti Finlandiya

Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya vize ücreti, vizenin türüne, seyahat edecek bireyin yaş aralıklarına ve sahip olduğu vatandaşlığa göre birtakım değişikler gösterebilir. Aynı zamanda bu ücret ülkeye ne kadar kalınıp kalınmayacağına göre de azalıp artabilir. 90 günden daha kısa bir seyahat planladıysanız ve bunun için başvuruda bulunduysanız, Schengen vizesi C tipi, eğer 90 günden çok daha fazla bir süre ülkeye kalmayı düşünüyorsanız da D tipi vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. C ve D tipi olarak vizelerde de ücret değişikliği olabilir. Finlandiya vizesi ücretinin içinde aynı zamanda harç ücreti, koordinasyon ve işlem ücretleri de bulunmaktadır.

Finlandiya Vizesi İçin Konsolosluk Tarafından Karar Verilen Ücretler

Finlandiya vizesi için Vize ücretleri türlerine göre değişkenlik gösterdiği gibi, sizden vize türüne göre farklı bir ücret istemeleri oldukça normal bi durumdur. Finlandiya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu ücretlere dair sabit rakamlardan bahsetmek doğru olmaz. Bu sebepten ötürü her bireyin kendisine özel durumundan ötürü farklı bir ödeme yapacağı da unutulmamalıdır.

 Aynı zamanda konsolosluk dönem dönem ücret konusunda güncelleme de yapmaktadır. Ücretler hakkında en hakiki bilgiye ulaşabilmek için konsolosluklara danışmak doğru olacaktır. Ödemeler için belirlenmiş olan tarihlere de özellikle dikkat edilmelidir. Aksi durumda başvurular ret alabilir ve bu durum üzücü bir şekilde son bulabilir. Ödemeniz yapılmadan başvurunuzun değerlendirmeye alınması söz konusu bile değildir. Finlandiya Vize Ücreti yazımız tam gaz devam ediyor.

Finlandiya Konsolosluğu Vize Başvurusu

 Finlandiya ülkesini ziyaret etmeyi  planlıyorsanız ve T. C. vatandaşıysanız Finlandiya vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu merkezlere giderek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Konsolosluk kısa süreli vize başvuruları için genellikle işlem yapmaz ve bu durumda konsolosluğun yetki vermiş olduğu başvuru merkezlerine danışmak gerekmektedir.

finlandiya vize ucreti 1

Finlandiya’ya gidilmesi için Finlandiya vize işlemleri yapılmış olan başvurular, bazı kurumların vasıtasıyla gerçekleşmiş olsa da yine de karar veren kişinin Finlandiya Konsolosluğu olduğunu unutmamak gerekmektedir. Son söz tabii ki konsolosluğuna aittir ve ret almamak için evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış olması önemlidir. Daha önce vize almış olmanız, vizenizin kesin olarak çıkacağı anlamına gelmemektedir.

Vize Reddi Durumunda Geri Ödeme Yapılır mı?

 Vizenizin ret almış olduğu durumlarda Finlandiya vize ücreti adı altında ödemiş olduğunuz miktarın size geri ödenmesi söz konusu değildir. Çünkü vize başvuru formunu imzalayarak bu koşullarını kabul etmiş oluyorsunuz.   

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Uzun dönem kalış vizesi yani oturum vizesi, çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi ya da kısa dönemli turistik, ticari seyahat vizelerine göre Finlandiya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir.Gidecek kişinin yaş durumu da fiyatlandırma da farklılık yaratmaktadır. Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Finlandiya vize başvurusu yapılırken Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu gününden önce vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Finlandiya vize başvuru ücretleri randevu günü elden tahsil edilmektedir. Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile vize harç bedeli ve ücreti kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak Finlandiya Ticari Vize, turistik vize Ve Finlandiya oturum vizesi harç bedelleri detaylarını öğrenebilirsiniz.

Finlandiya Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Finlandiya Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu, kalış süresi ve vize başvuru türüne göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak kısa süreli ve kısa süreli seyahat vizelerinde ücretler farlılık göstermektedir. Finlandiya Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başvuruda Finlandiya Vize Formu Ve gidiş amacınızı kanıtlayan evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir.Güncel Finlandiya elçilik harç bedelleri listesini Long Vize Başvuru Ve Randevu merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: