Vizesi Kaç Günde Çıkar Finlandiya

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Finlandiya vizesi kaç günde çıkar Sorusunun cevabıyla beraber özellikle ne zaman başvuru yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz. Dünyada en çok turist çeken İskandinav ülkelerinden biri olan Finlandiya, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla bu durumda ziyaretçilerinden Shengen vizesi talep etmektedir. Shengen vizesi alınmadan bordo pasaport sahiplerinin Finlandiya’ya ziyaret etmeleri mümkün değildir. Bu durumda bir randevu oluşturup başvuru formu doldurup vize talep edebiliriz. Peki Finlandiya vizesi kaç günde çıkar gibi sorulara yanıt arıyorsanız, yazımızın devamını okumayı ihmal etmeyin.

Vizenin Tahmini Çıkış Süresi Nedir?

Finlandiya vizesinin kaç günde çıkıp çıkmayacağını durumlara göre değişiklik gösterebilir. Kaç günde çıkacağı tamamen Finlandiya Konsolosluğu’nun yetkisindedir ve onların inceleme sürelerine göre değişebilir. Genellikle Finlandiya vizesinin çıkışı 5 ile 15 gün arasında belli olurken bazı özel durumlarda bu süre 30 güne kadar uzayabilir. Finlandiya vizesi başvurusu yaptıktan sonra çıkış tarihi bir bakıma sizin başvuru formunuza da bağlıdır. Düzenli, net ve anlaşılır bir başvuru formu, aynı zamanda eksiksiz evrak işinizin uzamasını engelleyecektir. Bunun dışında konsolosluklar birtakım incelemeler için sizden ev evraklar da talep edebilir, bu durumlar da biraz süreyi etkilemektedir.

 Vize sürelerinin tahmini çıkış tarihleri konsoloslukların yoğunluğuna göre de değişkenlik gösterebilir. Sezon içi yapılmış başvurular yoğunluktan ötürü gecikme ile sonuçlanabilir. Aynı zamanda özel ve bayram günlerinde de bu yoğunluk yaşanabilir. Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazımız devam ediyor.

finlandiya vizesi kac gunde cikar 1

Finlandiya Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapmalıyım?

 Genellikle bir ülkeye seyahat etmeden çok daha önce vize başvurusunu planlayıp yapmak gerekmektedir. Finlandiya için de elbette aynı durum geçerli. Aksi taktirde vizeniz onaylanmadığı gibi biletinizin de yanması söz konusu. Finlandiya vize randevusu alarak vizenize en az 2 ay önceden başvurmak da fayda vardır. Daha önce Shengen vizesi aldıysanız ve bu konuda bilgi sahibiyseniz, vize başvurunuzu seyahatinizden bir ay önce de yapabilirsiniz. Ama bu başvuruyu seyahatten bir hafta öncesine bırakmamanız gerekir. Çünkü bazı durumlarda sizinle mülakat yapmak isteyebilir ve bu da süreci uzatabilir. Bu tür durumlara karşı hazırlıklı olmak gerekir.

Vize Çıkışı

Finlandiya vizesi işlemleri yaptıktan sonar kaç günde çıkar sorularını randevu aldığınız tarihten itibaren düşünmeniz gerekmektedir. Finlandiya vize randevunuzda belgeleriniz teslim edilir ve genellikle bu sonuç 5 güne açıklanır. Fakat eksik evrak teslim ederseniz bunun sonuçlarına katlanmak durumunda kalabilirsiniz. Vize alımında en önemli olan evrakların mutlaka tam ve düzenli olmasıdır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Finlandiya kısa süreli vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde yapabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Finlandiya Vize Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. Acil vize başvurularında Elçiliğin kararı doğrultusunda ve durumunuzun hassasiyeti konusunda işlem sürecine alınır. Başvurunuzun aciliyeti vize sonucunun olumlu çıkacağı anlamında olmamaktadır. Acil vize başvurularınız için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden en hızlı hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Finlandiya vize başvurularında, başvuru türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari ya da turistik seyahatleriniz deki vize başvuruları ortalama 15 iş gün ile 1 ay arasında sonuçlanmaktadır. Finlandiya Konsolosluğu Vize bölümünden uzun süreli vize başvuruları yani; aile birleşimi veya oturum vize başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Finlandiya için seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı da dikkate almanız gerekmektedir. Olası ani gelişen durumları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda faydalı olacaktır. Eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açabilmektedir.Gidiş amacınıza göre vize başvuru değişmekte olup, seyahat amacınıza uygun olan vize şekline müracaat etmeniz gerekmektedir. Long Vize Başvuru Merkezinden Finlandiya Vize Randevusu hizmeti alarak,seyahat amacınıza göre vize desteği de alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: