Vizesi Finlandiya

Finlandiya Vizesi Başvuru Ve Randevu 2021

Finlandiya vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 tıpkı diğer ülkelerde de olduğu gibi ülkeye giriş açısından zorunlu bir durumdur. Eşsiz bir doğa harikası olan Finlandiya, yıllar boyu turistleri kendisine çeken bir ülke olmuştur. Sadece doğal güzellikleri için değil aynı zamanda kibar ve iyi halkı ile de sevilmeye devam edilmektedir. Bu güzel ülkeye herhangi amaçlarla ziyaret edebilmek için mutlaka vize başvurusunda bulunmak ve vize almak gerekmektedir. Finlandiya hükumeti, maalesef vizeleri olmadan ziyaretçileri kabul etmez. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunmayıp ve vize sahibi olmayıp seyahat planlarsanız, planlarınız suya düşecektir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Finlandiya’ya Seyahat Etmek

Finlandiya vizesi işlemleri Finlandiya’ya gidebilmeniz için eğer Schengen Bölgesi içerisinde yer alan ülkelerden birinden gitmeyecekseniz, mutlaka vize almanız gerekmektedir. Shengen Bölgesi’ne geçmek ve de içeride diğer ülkelere de gidebilmek için, bu vize muhakkak alınmak durumundadır. Vize başvurusu dosyanızı hazırlamaya başlamadan önce hangi bilgilere ihtiyacınız olduğunu ve eklemeniz gereken evrakların çok önemli olduğunu bilmeniz de fayda vardır. Öncelikle seyahat amacınızı gayet anlaşılır bir şekilde belirten bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Böylelikle Finlandiya Shengen vizesi için başvuruda bulunurken hangi vize alanından başvurmuş olduğunuz da anlaşılmış olacaktır. Finlandiya vize başvuru formu da eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır. Bu bilgilerin net olması çok önemlidir çünkü yanlış vize alma ihtimaliniz de vardır. Vizeler kendi aralarında: aile ve arkadaş ziyareti vizesi, iş gezisi vizesi, ticaret vizesi, turist vizesi, eğitim vizeleri vb. gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Aynı zamanda Finlandiya turistik vize ile başka Schengen ülkelerine de ziyarette bulunacaksanız, hangi ülkede daha uzun kalacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Bu tür bilgiler vize veren konsoloslukların size güvenmesi açısından önemli bilgilerdir.

Finlandiya Vizesi Ne Zaman Çıkar ?

 Genellikle Finlandiya vize başvuru işlemlerinden sonra çıkma süreleri evraklarınızın tamamlanması ve konsolosluğun ek evrak talep edip etmeyeceğine göre değişkenlik gösterebilir. Finlandiya Konsolosluğu bazı koşullarda sizden ek evrak talep edebilir ve başvurunuzu daha detaylı incelemek isteyebilir. Bu tür durumlar ise elbette vizenin çıkma ya da çıkmama süresini etkileyecektir. Finlandiya vizesinin açıklanma süresi genelde 5 gün gibi olsa da bu ek talepler ile 10 güne kadar uzama gösterebilir. Vizenizin durumunu öğrenmek için konsoloslukları arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Vizesi Finlandiya
Finlandiya Vizesi

Finlandiya Büyükelçiliği Vize

Finlandiya Büyükelçiliği vize işlemlerinizi yapabileceğiniz yerler arasındadır. Finlandiya’nın ülkemizde bulunan resmi temsilciliğidir. Bu kurum Türk ve Fin vatandaşlara hizmet verir ve vize işleri ile ilgilenir. Finlandiya ile Türkiye arasındaki siyasal, ticari, kültürel ve ekonomik olayları inceler ve iş birliği ilerletmeye yönelik konularda hizmet verir. Bunun dışında Finlandiya’nın Türkiye sınırların içerisinde daha iyi tanınması amacından oldukça önemli bir kurumdur. Diplomatik temsilciliğinin başında gelir.

Finlandiya Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya vizesi başvurularını değerlendirebilir ve buna yetisi vardır. Tüm illerimize de bu hizmeti vermektedir. Kısa süreli olan vize başvuruları doğrudan kabul etmez ve yetki vermiş olduğu kurumlar üzerinden evrak talep etmektedir. Oturum izni isteyen bireylerin ise direkt şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmak için mutlaka Finlandiya vize randevusu almanız gerekmektedir.

Finlandiya Büyükelçiliği Finlandiya vizesi işlemleri için öncelikle bir başvuru formu talep eder. Bu form, elektronik ortamlarda online bir şekilde doldurulur ve diğer formların arasında koyularak hizmetlilere teslim edilir. Form doldurulduktan sonra ve fotokopisi alındıktan sonra ise tam olarak 9 gün geçerliliğe sahiptir. Bu süre içerisinde başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde 9 günü aşarsanız başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Finlandiya vize formu ise en doğru şekilde doldurulmalıdır.

Finlandiya Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği, Türkiye’de kalıcı veya geçici ikamet etmekte olan Fin vatandaşlarının bir takım konsolosluk ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu hizmetlerden bazıları aşağıda verildiği gibidir:

Pasaport ve kimlik işlemleri büyükelçilikten halledilir. Büyükelçilik süresi dolmuş olan ya da kaybolan pasaportların değişmesi konusunda yardımcı olur, yenisini talep edebilirsiniz. Yaşam, ölüm ya da doğum belgesi gibi belgeleri büyükelçilikten alabilirsiniz.

Noter hizmetlerini de büyükelçiliklerden halledebiliriz. Aslına uygun evrak çoğaltımı, tercümenin onay alması gibi birtakım noter hizmetlerini alabilirsiniz. Finlandiya Büyükelçiliği Vize yazımız devam ediyor.

Finlandiya Büyükelçiliğinin Çalışma Saatleri;

Finlandiya Büyükelçiliği Pazartesi ile perşembe arasında 08.30 ile 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cuma günleri ise 08.30 ile 15.15 saat aralarında hizmet verir. Hafta sonları kurum kapalıdır.

Büyükelçiliği Vize Finlandiya
Finlandiya Büyükelçiliği Vize

Finlandiya Konsolosluğu Vize

Finlandiya Konsolosluğu vize işlemlerinizi yapabilmenize imkân sağlamaktadır. Finlandiya soğuk iklimi ve buz dağları ile milyonların ilgisini çekmeye devam etmektedir. İskandinav ülkeleri arasından en görkemli ve en güzeli olarak dikkat çeken Finlandiya ülkesine seyahat yapabilmek için bireylerin çeşitli işlemlerden geçmiş olması gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusu işlemleri Finlandiya Konsolosluğu tarafından yürütülür ve bir sonuca bağlanır. Üç aydan daha kısa bir sayahat için Schengen vizesi başvurusu yapılmalıdır, fakat üç aydan daha fazla kalmayı düşünüyorsanız mutlaka oturma izni almak zorundasınız.

Oturma izni olmadan ülkeye kalmaya çalışırsanız, ciddi suçlar ile yargılanma riskiniz olabilir. Dolayısıyla mutlaka doğru olan vizeyi temin etmelisiniz. Finlandiya vizesi işlemleri yapabileceğiniz konsolosluklarda aynı zamanda oturum izinleri başvurularını kabul ederken, Schengen vizeleri için ise konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan bir takım resmi kurumlar bu konu ile ilgilenmektedir. Finlandiya konsolosluğu vize prosedürlerinden muaf olan kişiler ise yeşil, siyah ve de gri pasaport sahipleridir. Bunun dışında umumi yani bordo pasaportu olan bireylerin Finlandiya’ya seyahat edebilmeli için mutlaka bir vize sahibi olmaları gerekmektedir.

Finlandiya Konsolosluğu Vize İşlemleri Nasıldır?

Finlandiya vizesi işlemleri için öncelikle pasaportunuzun Schengen yönetmeliğine uygun bir konumda bulunması gerekmektedir. Pasaportu olmayan bireylerin ise vize işleminden önce mutlaka pasaport almaları, pasaport süreleri dolmuş kişilerin ise pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir. Finlandiya konsolosluğu vize işlemlerini tatil günlerinde ve çalışma saatlerinin dışında değerlendiremez. Vizenizin zaman kaybı yaşamaması adına başvurunuzu uygun aralıklarda yapmış olmanız oldukça önemlidir.

Finlandiya Konsolosluğu, işlemleri yürürlüğe sokarken bireylere dil, din ve mezhep ayrımı yapmaksızın eşit olarak davranır. Bu nedenle başvuru formunuzdaki kişisel bilgilerden dolayı ayrımcılık yapılması söz konusu değildir. Finlandiya vize başvuru formu mutlaka doğru ve eksiksiz doldurulması gerekir.

Finlandiya Vizesinin Özellikleri Nelerdir?

Finlandiya Avrupa Birliği üyesidir ve aynı zamanda Schengen Bölgesi’nin içerisinde bulunur. Bu nedenle Finlandiya’yı ziyaret etmek isteyen T. C. vatandaşları mutlaka Finlandiya Konsolosluğu’na giderek vize almak için form doldurmaları gerekmektedir.

Schengen vize başvuruları, seyahatin planlandığı ülkenin konsolosluğundan ve ya da elçiliğinden yapılabilir. Eğer Finlandiya’ya seyahat planlıyorsanız, önce hangi amaçlar ile ziyarette bulunacağınızı iyice düşünüp bu gerekli kurumlara başvurabilirsiniz. Aynı zamanda bilgilerin eksiksiz ve net bir şekilde hazırlandığından da emin olmalısınız.

Konsolosluğu Vize Finlandiya
Finlandiya Konsolosluğu Vize

Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Finlandiya aile arkadaş ziyareti vizesi Finlandiya’ya aile ya da arkadaş ziyaret amaçlı gidiyorsanız, bunun için Finlandiya aile arkadaş ziyareti vizesi almış olmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise Finlandiya ile Türkiye arasında Vize sel bir anlaşma olmamasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla bordo pasaporta sahip kişilerin bu amaçla seyahat etmesi durumunda Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Fakat bunun haricinde yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri, Finlandiya’ya giderken herhangi bir vize almak zorunda değillerdir. Belirtilen pasaportlara sahip bireyler, 180 günlük zaman dilimi içerisinde toplam olarak 90 gün Finlandiya’da konaklayabilirler, daha fazla konaklamak için ülkeye giriş çıkış yapmaları gerekmektedir. Bu kural ihmal edilirse konsolosluklar ile sorun yaşanabilir.

Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Olan Evraklar

Finlandiya aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapacaksanız Finlandiya vizesi için yapılan başvurularda birtakım evrakların Finlandiya Cumhuriyeti Konsolosluğu’na gönderilmesi gerekir. Bu evraklar ise konsolosluk tarafından kontrol edilir ve aksi bir durum olmadığı takdirde vizenizin çıkışı sağlanır. İstenilmiş olan her evrak, konsolosluklar için büyük bir önem taşımaktadır ve bu sebeple evraklar arasında eksik bilgi barındırmamalısınız. 

Finlandiya vizesi işlemleri sırasında düzenli ve net bir şekilde dosyalanmış olması gerekmektedir. Eksik evrak bulundurduğunuz taktirde vize çıkış tarihini uzar randevuyu tekrardan çağrılabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda vizeniz ret de alabilir. Bu tür durumların yaşanmaması için evraklarınızı düzenli bir şekilde hazırlamalısınız.

Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Sonuçlanma Süresi

Finlandiya’ya seyahat için başvuruda bulunmuş olduğunuz akraba, aile, arkadaş vizeniz, eksik ya da hatalı belgeler içeriyorsa ya da koşullar tam olarak yerine getirilmediyse biraz uzun sürebilir. Finlandiya vize başvurusu noktasında her başvuru, başvuru sahibinin kriterlerine bakılarak değerlendirilmektedir. Finlandiya Schengen vizesi genel olarak 8 ile 15 gün aralarında sonuçlanmaktadır. Tüm Türkiye genelinde yapılmış olan vize başvurularının incelenmesi ve karara bağlanması yetkisi sadece Ankara Finlandiya Büyükelçiliği’ne bağlı bir durumdur. İşinizin uzamaması adına vize başvuru için gerekli evrakları net bir şekilde hazırlamalısınız.

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 • Finlandiya Büyükelçiliği sizden ek bilgi talep edebilir ya da evrak isteyebilir, gerek görmüş olduğu durumlarda sizi görüşmeye de çağırabilir.
 • Schengen vize başvurusu yapıldığında, seyahatiniz bittiğinde ülkeye geri dönüş sağlayacağınızı destekleyen birtakım belgeler sunmanız ve güven kazanmanız gerekmektedir.
 • Geçerliliği olmayan ya da sahte belgeler ile yapılmış olan Finlandiya vize başvuruları işleminizi geciktirir ve ret almanıza sebep olabilir.
 • Finlandiya vize formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Finlandiya
Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya Ticari vize Finlandiya’ya yapacağınız ticari ziyaretleriniz sırasında alınması gereken bir vizedir. Ticari vize, bir ülkeye resmi gezi, iş gezileri, konferanslar, eğitim amaçlı gidiş, ticaret fuarları, toplantılar gibi amaçlarla gidiliyorsa alınması gereken vizedir. Genellikle ticari vizelere iş adamları tarafından başvurulmaktadır. Finlandiya vizesi Finlandiya’ya bu sebeplerden dolayı gitmek istediğini açıkça belirten ve bunu evraklara destekleyen kişiler ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Finlandiya ticari vizesi alımı sağlanmadan, yukarıda belirtilen amaçlar için ülkeye girilemez.

Finlandiya Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Ticari vizelere başvuru, Finlandiya turistik vizesi gibi yapılan başvurulardan çok farklı bir koşulda gerçekleşmez diyebiliriz. Finlandiya için ticari vize başvuruları, Finlandiya Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. Bu merkezlerden randevu aldıktan sonra başvuru için gerekli işlemleri başlatırsınız ve en önemlisi de amacınızı kesin bir şekilde belirten bir dilekçe yazmanızdır. Finlandiya’ya gidiş amacınız kesin ve net olarak belirtilmelidir çünkü bazı durumlarda bu durum yanlış vize alımına kadar uzayabilir. Finlandiya vizesi başvuru formu işinizi ya da gidiş amacınızı belirten bir takım belgelerler ile konsolosluklara iletmelisiniz.

Finlandiya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir)
 • Kimlik fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Ticari vize olduğu için işinizi gösteren güncel bir belge
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap dökümü (genellikle son üç ile altı ay arası istenir)

Evraklar Nasıl Hazırlanmalıdır?

 • Hazırlayacağınız evrak ve belgelerin tarihleri mutlaka güncen olmalıdır, eski belgeler ile vize başvurusunda yapmak doğru değildir.
 • Evraklarınız Türkçe, İngilizce ya da Fince dilinde olabilir.
 • Eksik evrak ile başvuruda yapıldığı taktirde konsolosluk sizden ek evrak isteyebilir ya da bazı durumlarda vizeniz ret alabilir. Finlandiya Ticari Vize hakkındaki yazımız tam gaz devam ediyor.
 • Evraklar düzgün bir biçimde dosyalanarak merkeze iletilmelidir.

Finlandiya vizesi başvurularının sonuçlanma süreleri genellikle 15 günü olarak belirlense de bazen bu süre 5 güne de düşebilir. Bu tamamen sizin evraklarınızın eksiksiz olmasına ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı bir durumdur. Ticari vizenizin sürecini öğrenmek için konsolosluğu arayıp bu konuda bilgi talep etme hakkınız bulunmaktadır. 

Ticari Vize Finlandiya
Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya Turistik Vize

Finlandiya turistik vize Finlandiya’ya ticari amaçlarla olmaksızın seyahat edecek kişilerin alması gereken vize türüdür. Finlandiya’ya ziyaret edecek kişiler bu vize olmadan turistik gezilerini gerçekleştiremez. Finlandiya vize başvurusu iki ayrı çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan biri 90 günü aşmayacak şekilde alınan kısa süreli vizeler, yani Schengen vizesi, diğer türü ise üç aydan çok daha uzun kalmak isteyenlerin alması gereken oturma izni vizesidir.

Finlandiya turist vizesi ise tabii ki Schengen vizesi kategorisindedir. Finlandiya’ya turistik gezi amaçlı gitmek isteyen her birey, parmak izi verebilmek için şahsen kurumlara gelmelidirler. Bunun dışında elbette başvuru formlarının eksiksiz ve düzenli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Finlandiya Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finlandiya vizesi başvuruları, Finlandiya’nın diplomatik temsilciklerinin yetki vermiş olduğu başvuru merkezleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Finlandiya turistik vizenin başvuru işlemlerinin başlayabilmesi için öncelikle ilgili vize merkezlerinden randevu alınmalıdır, aynı zamanda vize başvuruları elektronik ortamda tamamlanmaktadır. Finlandiya turistik bize başvurularınız değerlendirilip sonuca ulaşma yetkisi sadece Finlandiya Konsolosluğu’nundur ve onlar tarafından yapılmaktadır.

Finlandiya Turistik Vizenin Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Finlandiya vize başvuru formu mutlaka olmalıdır. Konsolosluk tarafından oluşturulmuş olan başvuru formları eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • Pasaport olmadan seyahat edilemez. Pasaportun güncel olması gerekmektedir ve en az 2 sayfa boşluk olmalıdır.
 • 2 adet biometrik fotoğraf eklenmelidir. Bu biometrik fotoğrafların ise mutlaka son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir ve aynı zamanda arka fon beyaz olmalıdır.
 • Nüfus kayıt ve kimlik fotokopileri dosyada bulunmalıdır. İkamet etmekte olduğunuz adres bilgileri tam olacak şekilde formda yerini almalıdır.
 • Eğer çalışan bir bireyseniz maddi durumunuzu gösteren evraklar, öğrenciyseniz öğrenci belgesi gerekmektedir.
 • Dilekçe yazmanız gerekmektedir. Finlandiya’ya neden gitmek istediğinize dair bir yazı yazmalısınız.

 Finlandiya vizesi işlemleri yapıldıktan sonra genellikle 5 ile 15 günde sonuçlanmaktadır. Fakat bu durum konsolosluğa göre değişkenlik gösterebilir. Eksik bir evrak ya da aksi bir durum sonucu süreç uzayabilir ve konsolosluk sizden ek belge talep edebilir.

Turistik Vize Finlandiya
Finlandiya Turistik Vize

Finlandiya Vize Başvurusu

Finlandiya vize başvurusu için işe koyulmadan önce biraz bu güzel ülkeyi tanıyalım. Kuzey Avrupa ülkesi olan güzel ülke Finlandiya, Baltık Denizi kıyısında yer almakta olan bir İskandinav ülkesidir. Bu ülkenin başkenti Helsinki şehridir, kuzey tarafında Norveç ülkesi, doğu kesiminde Rusya, batısında ise İsveç bulunmaktadır. Finlandiya’nın resmi dili Fince’dir. Bunu dışında ülkede İsveççe ve Laponca da konuşulmaktadır. Ülke dünya genelinde dondurucu soğuğu ve doğal güzellikleri, gölleri ile bilinmektedir. Bu ülkenin yönetim şekli yarı başkanlık sistemidir ve Finlandiya Cumhuriyeti bağımsızlığını 6 Aralık 1917 tarihinde almıştır. Para birimleri ise Euro’dur.

Finlandiya Vize İstiyor Mu?

Finlandiya’ya ziyaret etmek istiyorsanız ve umumi yani bordo pasaport sahibiyseniz Finlandiya vizesi almak zorundasınızdır. Fakat diplomatik, hususi ve hizmet pasaportunuz varsa ülkeyi vizesiz de ziyaret edebilirsiniz. Fakat bu süre 180 gün geçerlidir ve aynı ülke içerisinde 90 günü geçmemek koşulu iledir. Dolayısıyla bordo pasaportumuz var ise Finlandiya vize başvurusunda bulunmalıyız. Vize başvurunuzu yapmak için mutlaka Finlandiya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz şekilde sunulmalıdır.

Finlandiya vize işlemleri yaparak Finlandiya’yı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız, ülkeyi hangi amaç için ziyaret edeceklerini belirlemelidirler. Bu durum çok önemlidir dolayısıyla ne amaçla gidiyor olduğunuz konusunda iyi düşünmelisiniz. Finlandiya bir Avrupa Birliği ülkesidir ve bu durumda istediği vize de Schengen vizesidir.

Finlandiya vize başvurusu yapmak için başvuru merkezlerine elektronik ortamdan randevu alınması gerekir. Finlandiya vizesi randevusu almadan önce vize işlemleriniz için formunuzu eksiksiz ve net bir şekilde doldurduktan sonra çıktısını alıp imzalayıp, ülkenin diplomatik temsilciliklerin den birine götürmeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz değerlendirip sonuca kavuşma yetkisi ise tamamen Finlandiya Cumhuriyeti Konsolosluğuna ait bir işlemdir ve belirli bir süre bekleyebilirsiniz.

Finlandiya’nın Vize İstemediği Ülkeler Nelerdir?

Finlandiya Cumhuriyeti Avrupa Birliği içerisindedir. Dolayısıyla Avrupa Birliği ülkelerinden vize istemeyebilir ve vize olmaksızın ülkeye giriş hakkı tanıyabilir. Bunun dışında Avrupa’da bulunup da Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkeler de vardır ve Finlandiya bu ülkelerden bazılarından vize istemez. Bu ülkeler:  Andorra, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Faroe Adaları, Guernsey, Hırvatistan, İsviçre, İzlanda, Jersey, Karadağ, Kosova, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Man Adası, Moldova, Monako, Norveç, San Marino, Sırbistan, Ukrayna, Vatikan

Vize Başvurusu Finlandiya
Finlandiya Vize Başvurusu

Finlandiya Vize Evrakları ve Belgeleri

Finlandiya vize evrakları ve belgeleri Finlandiya seyahati öncesinde vize alınması için mutlaka tamamlanması gereken evraklardır. Finlandiya’ya hangi amaçla seyahat ediyorsanız edin yine de gerekli kurumlara vize başvuruları için birtakım evraklar sunmanız gerekmektedir. Bu evrak ve belgeler seyahat amacınıza göre değişkenlik gösterebildiği gibi, seyahat türüne göre vize çıkış süresi de uzayıp kısalabilir. Peki bu güzel İskandinav ülkesine gidiş için hangi evraklar gerekmektedir?

Finlandiya Vizesi İçin Gereken Evrak ve Belgeler Nelerdir?

 • Finlandiya Vizesi Başvuru Formu: Vize için gereken en temel belge başvuru formudur. Reşit olmayan yolcular için formun kişinin anne ya da babası tarafından doldurulmuş olması gerekmektedir.  Aynı zamanda Finlandiya seyahati için vize başvuru formu internet üzerinden online bir şekilde gerçekleşmektedir. Form doldurulma konusunda ise Schengen yetkili çalışanları sizlere danışmanlık sağlayacaktır.
 • Pasaport: Pasaport seyahatin temel direğidir. Finlandiya vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik süresi, seyahat sonundan itibaren en az üç ay olması gerekir. Aynı zamanda pasaportunuzda iki adet boş sayfa da bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri, damga ve vizelerinin bulunduğu sayfalar fotokopileri ile beraber başvuruya sunulmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı: Nüfus cüzdanı başvuru formunda mutlaka bulunmalıdır çünkü aksi taktirde vizenizin başvurusu oluşturulamaz. Nüfus cüzdanının arkalı ve önlü olmak üzere bir fotokopisi sunulmalıdır.
 • İkametgah Örneği: Adresinizin tam olarak belirtilmiş olduğu bir kayıt örneği bulunmalıdır.
 • Banka Hesap Dökümü: Genellikle son üç ayın banka hesap dökümleri istenmektedir. Bu banka hesap dökümleri kaşeli ve imzalı bir şekilde banka üzerinden temin edilmelidir ve bankanın imza sirküleri ile beraber konsolosluğa sunulmalıdır.
 • Maaş Bordrosu: Finlandiya’ya seyahat etmek için yapmış olduğunuz vize başvurularında mutlaka çalışan bir birey iseniz son üç aya ait olan maaş bordosunu sunmanız gerekmektedir.

Finlandiya vize işlemleri için bu belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise Finlandiya vize randevusu alınarak başvurular tamamlanabilmektedir.

Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Finlandiya vizesi için Finlandiya vize evrakları ve belgeleri listesi ve gerekli olan evraklar şu şekildedir:

 • Çalışan kişilerin işveren tarafından yazılmış olan izin belgeleri ve hizmet dökümleri,
 • Çiftçilik yapan kişilerin ziraat odasından onaylı bir şekilde gelen çiftçilik belgeleri,
 • Şirket sahipleri için ticaret odası kayıtları, sicilleri ve vergi levhaları,
 • Emekli bireyler için emeklilik belgeleri veya hesap cüzdanları,
 • Öğrenciler için ise mutlaka öğrenci belgesinin gerekli merkezlere sunulması gerekmektedir.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Finlandiya
Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Finlandiya Vize Formu

Finlandiya vize formu başvuru sırasında mutlaka sunulması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Finlandiya’ya planlamış olduğunuz kısa süreli seyahatlerinizde mutlaka Schengen vizesi gerekmektedir. Finlandiya vizesi, turistik, aile ve arkadaş ziyaretleri, eğitim, kültürel gibi amaçlar için ülkeye gidecek olanlara verilmektedir. Schengen vizesi, Schengen ülkeleri içerisinde 180 gün geçerlidir fakat 90 gün aynı ülkeye kalmamak şartı ile. Bu süre içerisinde Finlandiya’ya çalışmayı düşünürseniz, kesin olarak oturma iznine başvurmanız gerekmektedir. Schengen vizesi olan kişilerin çalışmaları sadece vize ile yeterli olmaz, gizlice yürütüldüğü takdirlerde ciddi sonuçlara yol açabilir.

Finlandiya Vize Türleri Nelerdir?

Finlandiya vize türleri seyahat durumunuza göre çeşitlilik göstermektedir. Finlandiya vize başvuru formu talep etmeden önce ülkeye hangi amaçlarla gideceğinizi mutlaka düşünmeniz gerekmektedir. Bu vize türlerine göre ücretler de kalma süreleri de değişebilir. Finlandiya vize türleri:

– Finlandiya Turistik Vize

– Finlandiya Aile / Arkadaş Ziyaret Vizesi

– Finlandiya Ticari Vize

– Finlandiya Eğitim, Sportif Aktivite Vizesi olarak belirli türlere ayrılmaktadır.

Finlandiya vize işlemleri için başvuru formları elektronik ortamlarda doldurulmaktadır. El ile doldurulmuş olan kâğıt formlar ise maalesef kabul edilmez. Finlandiya vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız bu işlemi online olarak gerçekleştirmelisiniz. Doldurmuş olduğunuz başvuru formunun bir çıktısını alarak bir takım ek belgeler ile bu belgeleri gerekli kurumlara iletmeniz gerekmektedir.

Online olarak doldurulmuş olan Finlandiya vize formu geçerlilik süresi 9 iş günüdür. Aynı zamanda bu formu doldurabilmek için Finlandiya Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu çeşitli kurumlardan da destek alabilirsiniz ve sizi yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. Firmamız Long Vize Turizm İle Finlandiya Vize Formunuz için destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Reddi

 Finlandiya vize başvuruları bazen birtakım sebeplerden dolayı ret alabilir. Bunun başından gelen sebepler ise genellikle yanlış ve sahte evraklardır. Bunun dışında eksik ve net olmayan bilgileri içeren evraklar da sizin ret almanıza sebebiyet verebilir. Vizenizin ret alması durumunda ise itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraza uğrayan dosyalar, Ankara’da Büyükelçilikte değerlendirme altına alınır ve değerlendirme süreci birçok sebebe göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda ödemiş olduğunuz ücreti de geri talep edemezsiniz çünkü Finlandiya vize başvuru formu doldururken bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

Vize Formu Finlandiya
Finlandiya Vize Formu

Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya vize işlemleri başlatabilmek için öncelikle Finlandiya’ya hangi amaçla ziyaret ettiğinizi iyice anlamanız gerekmektedir. Bu durumun önemi ise amacınıza göre uygun bir vize alacak olmanızdır. Eğer seyahat amacınız yanlış bir şekilde ifade edildiyse ülkeye farklı bir amaç için gidebileceğiniz vize almış olursunuz ve bu durum bazen can sıkıcı olabiliyor. O yüzden formlarımızın mutlaka düzenli ve anlaşılır olmalıdır. 

Finlandiya vizesi Finlandiya’ya seyahat edebilmeniz için tabii ki Shengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. Shengen vizeleri 180 günü kapsar ve sınırı geçmeden ülke içerisinde 90 gün geçerli olan vizelerdir. Yani ülkeden çıkmadan ülke içerisinde sadece en fazla 90 gün kalabilirsiniz. Aynı zamanda bu süre zarfı içerisinde çalışmak isteyen kişilerin mutlaka oturma iznine de başvurmaları gerekmektedir. Çünkü Shengen vizesi alan bireylerin bu ülkelerde çalışma hakları bulunmaz.

Schengen Vize Başvurularından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vize başvurunuzu eğer Finlandiya ülkesi üzerinden yapmayı planlıyorsanız, Shengen bölge girişiniz ve de en uzun kalış süreniz Finlandiya olmak zorundadır.
 • Eğer seyahat etmeyi planladığınız ülkelerde eşit zamanlarda kalmayı planlıyorsanız, başvuru yapmış olduğunuz ülke mutlaka ilk giriş yapacağınız ülke olmalıdır. Aksi taktirde bir güven problemi yaşayabilirsiniz.
 • Schengen vizeleri, seyahat amacınızı oluşturan ülkenin Konsolosluğu’ndan ya da Büyükelçiliği’nden teslim alınmalıdır. Genellikle bu vizeler bir sıkıntı yaşanmadığın takdirde 5 ile 15 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Finlandiya Vize Randevusu formunu nasıl doldurmalısınız hemen bakalım.

Finlandiya Vizesi Form İşlemleri

 Finlandiya seyahati için Finlandiya vize işlemleri zorunludur ve öncelikle bir başvuru formu oluşturmanız gerekmektedir. Bu başvuru formuna seyahat amacınızı, ne kadar kalacağınızı, başka bir ülkeye ziyaret edip etmeyeceğinizi mutlaka belirtmiş olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde formun altına imzanızı atıp, biometrik bir fotoğrafınızı yapıştırmanız gerekmektedir. Finlandiya vizesi formu eksiksiz ve en doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Finlandiya Vize Randevusu yazımız tam gaz devam ediyor.

Diğer Gerekli Belgeler

 Finlandiya vizesi randevusu vize evrakları tamamlandıktan sonra alınması gerekir. Başvuru için evrakların tamamlanması çok önemlidir. Düzenli hazırlanan bir başvuru formundan sonra:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Daha önce seyahat ettiyseniz belgeleri
 • Gelirinizi belirten belgeler ve son 5 ayın hesap hareketleri
 • Çalışansanız çalışan kimliği belgesi, öğrenci iseniz öğrenci belgesi
 • Sağlık sigortası
Vize İşlemleri Finlandiya
Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya vize ücreti, vizenin türüne, seyahat edecek bireyin yaş aralıklarına ve sahip olduğu vatandaşlığa göre birtakım değişikler gösterebilir. Aynı zamanda bu ücret ülkeye ne kadar kalınıp kalınmayacağına göre de azalıp artabilir. 90 günden daha kısa bir seyahat planladıysanız ve bunun için başvuruda bulunduysanız, Schengen vizesi C tipi, eğer 90 günden çok daha fazla bir süre ülkeye kalmayı düşünüyorsanız da D tipi vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. C ve D tipi olarak vizelerde de ücret değişikliği olabilir. Finlandiya vizesi ücretinin içinde aynı zamanda harç ücreti, koordinasyon ve işlem ücretleri de bulunmaktadır.

Finlandiya Vizesi İçin Konsolosluk Tarafından Karar Verilen Ücretler

Finlandiya vizesi için Vize ücretleri türlerine göre değişkenlik gösterdiği gibi, sizden vize türüne göre farklı bir ücret istemeleri oldukça normal bi durumdur. Finlandiya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu ücretlere dair sabit rakamlardan bahsetmek doğru olmaz. Bu sebepten ötürü her bireyin kendisine özel durumundan ötürü farklı bir ödeme yapacağı da unutulmamalıdır.

 Aynı zamanda konsolosluk dönem dönem ücret konusunda güncelleme de yapmaktadır. Ücretler hakkında en hakiki bilgiye ulaşabilmek için konsolosluklara danışmak doğru olacaktır. Ödemeler için belirlenmiş olan tarihlere de özellikle dikkat edilmelidir. Aksi durumda başvurular ret alabilir ve bu durum üzücü bir şekilde son bulabilir. Ödemeniz yapılmadan başvurunuzun değerlendirmeye alınması söz konusu bile değildir. Finlandiya Vize Ücreti yazımız tam gaz devam ediyor.

Finlandiya Konsolosluğu Vize Başvurusu

 Finlandiya ülkesini ziyaret etmeyi  planlıyorsanız ve T. C. vatandaşıysanız Finlandiya vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu merkezlere giderek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Konsolosluk kısa süreli vize başvuruları için genellikle işlem yapmaz ve bu durumda konsolosluğun yetki vermiş olduğu başvuru merkezlerine danışmak gerekmektedir.

Finlandiya’ya gidilmesi için Finlandiya vize işlemleri yapılmış olan başvurular, bazı kurumların vasıtasıyla gerçekleşmiş olsa da yine de karar veren kişinin Finlandiya Konsolosluğu olduğunu unutmamak gerekmektedir. Son söz tabii ki konsolosluğuna aittir ve ret almamak için evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmış olması önemlidir. Daha önce vize almış olmanız, vizenizin kesin olarak çıkacağı anlamına gelmemektedir.

Vize Reddi Durumunda Geri Ödeme Yapılır mı?

 Vizenizin ret almış olduğu durumlarda Finlandiya vize ücreti adı altında ödemiş olduğunuz miktarın size geri ödenmesi söz konusu değildir. Çünkü vize başvuru formunu imzalayarak bu koşullarını kabul etmiş oluyorsunuz. 

Vize Ücreti Finlandiya
Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya Vizesi Dilekçe Örneği

Finlandiya vizesi dilekçe örneği sayesinde Finlandiya seyahatlerinizde vize işlemlerinizde yer alan dilekçeyi en doğru şekilde yazabilirsiniz. Finlandiya’ya vize başvurusunda bulunacak kişilerin form ve dilekçe gibi gerekli belgelere sahip olmaları gerekmektedir. Finlandiya vize evrakları ve belgeleri ise eksiksiz ve düzenli bir şekilde olması, vizenin çıkış süresini hızlandırabilir. Başvurularda yazılmış olan dilekçeler konsolosluklar tarafından en fazla önem verilen ve dikkat edilen hususlardan biridir ve mutlaka özenli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Finlandiya için vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle bu hususlara çok önem vermesi gerekmektedir. Yazılması gereken dilekçede özellikle ülkeye neden gidilmek istendiği, hangi amaçlar için gidileceği ve ne kadar kalacağına dair bilgilerin kesin olarak bildirilmesi gerekmektedir.

Dilekçe Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Finlandiya turistik vizesi dilekçe örneği adı altında toplanan belgeleri incelemiş olduğunuzda, bilgilerin hep sade, net ve doğru olduğunu görebilirsiniz. Finlandiya Konsolosluğu dilekçelere çok önem vermektedir ve vizenin ret alıp almaması konusunda oldukça önemli bir rol oynar. Peki dilekçe yazarken dikkat etmemiz gereken konular nelerdir? Aşağıda sıralanan unsurlara dikkat edelim:

Ülkeye yapılmak istenen ziyaretin amacı kesin bir şekilde belirtilmelidir. Mesela örnek verecek olursan turistin bir tur amaçlı gidecek olan kişi, turun  içeriğinden bahsetmeli ve tur ile ilgili bir takım belgeleri dilekçeye eklemelidir. Finlandiya Vizesi Dilekçe Örneği yazımız devam ediyor

Seyahatin gerçekleşeceği tarihler mutlaka ama mutlaka açıkça belirtilmelidir. Finlandiya vizesi için başvuruda bulunacak bireyleri Finlandiya vize talep dilekçesinde ülkeye girecekleri tarihi ve ülkeden ayrılacakları tarihi kesin ve net bir şekilde belirtmelidir. Aynı zamanda bu süreç zarfında başka bir ülkeye de seyahat planlanıyorsa, o da mutlaka belirtilmelidir.

Seyahatin elbette ki masrafları olacaktır ve seyahat edecek kişinin bu masrafları nasıl karşılanacağını net bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Finlandiya vizesi için dilekçe yazılırken bireyin seyahati boyunca karşısına çıkacak konaklama, hastalık gibi masrafların hangi şekillerde karşılanacağı da belirtilmelidir.

Finlandiya Konsolosluğu’na başvuru ile verilmiş olan belgeler ve vize talep dilekçesinden bulunan bilgilerin birbirleri ile uyuşması gerekmektedir

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Finlandiya vizesi işlemleri başvurularında bulunacak kişiler SSK’lı çalışanlar ise, çalışmakta olduğu firmaların yetkilisi tarafından, seyahat tarihleri aralıklarında izinli oldukları beyan edilmelidir. Dilekçede yetkilinin kaşesi ve imzası bulunmalıdır, bu dilekçe konsolosluğa iletilmelidir.

Başvuruda bulunacak kişi öğrenci veya ev hanımı ise, masraflarının karşılanması için bir sponsora gerek duyacaktır. Dolayısıyla bu bireylerin birinci dereceden yakınları sponsor olarak kabul edilir ve masrafları karşılayacaklarına dair bir dilekçe yazmaları beklenir.

Vizesi Dilekçe Örneği Finlandiya
Finlandiya Vizesi Dilekçe Örneği

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabıyla beraber özellikle ne zaman başvuru yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz. Dünyada en çok turist çeken İskandinav ülkelerinden biri olan Finlandiya, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla bu durumda ziyaretçilerinden Shengen vizesi talep etmektedir. Shengen vizesi alınmadan bordo pasaport sahiplerinin Finlandiya’ya ziyaret etmeleri mümkün değildir. Bu durumda bir randevu oluşturup başvuru formu doldurup vize talep edebiliriz. Peki Finlandiya vizesi kaç günde çıkar gibi sorulara yanıt arıyorsanız, yazımızın devamını okumayı ihmal etmeyin.

Vizenin Tahmini Çıkış Süresi Nedir?

Finlandiya vizesinin kaç günde çıkıp çıkmayacağını durumlara göre değişiklik gösterebilir. Kaç günde çıkacağı tamamen Finlandiya Konsolosluğu’nun yetkisindedir ve onların inceleme sürelerine göre değişebilir. Genellikle Finlandiya vizesinin çıkışı 5 ile 15 gün arasında belli olurken bazı özel durumlarda bu süre 30 güne kadar uzayabilir. 

Finlandiya vizesi başvurusu yaptıktan sonra çıkış tarihi bir bakıma sizin başvuru formunuza da bağlıdır. Düzenli, net ve anlaşılır bir başvuru formu, aynı zamanda eksiksiz evrak işinizin uzamasını engelleyecektir. Bunun dışında konsolosluklar birtakım incelemeler için sizden ev evraklar da talep edebilir, bu durumlar da biraz süreyi etkilemektedir.

 Vize sürelerinin tahmini çıkış tarihleri konsoloslukların yoğunluğuna göre de değişkenlik gösterebilir. Sezon içi yapılmış başvurular yoğunluktan ötürü gecikme ile sonuçlanabilir. Aynı zamanda özel ve bayram günlerinde de bu yoğunluk yaşanabilir. Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazımız devam ediyor.

Finlandiya Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapmalıyım?

 Genellikle bir ülkeye seyahat etmeden çok daha önce vize başvurusunu planlayıp yapmak gerekmektedir. Finlandiya için de elbette aynı durum geçerli. Aksi taktirde vizeniz onaylanmadığı gibi biletinizin de yanması söz konusu. Finlandiya vize randevusu alarak vizenize en az 2 ay önceden başvurmak da fayda vardır. Daha önce Shengen vizesi aldıysanız ve bu konuda bilgi sahibiyseniz, vize başvurunuzu seyahatinizden bir ay önce de yapabilirsiniz. Ama bu başvuruyu seyahatten bir hafta öncesine bırakmamanız gerekir. Çünkü bazı durumlarda sizinle mülakat yapmak isteyebilir ve bu da süreci uzatabilir. Bu tür durumlara karşı hazırlıklı olmak gerekir.

Finlandiya vizesi işlemleri yaptıktan sonar kaç günde çıkar sorularını randevu aldığınız tarihten itibaren düşünmeniz gerekmektedir. Finlandiya vize randevunuzda belgeleriniz teslim edilir ve genellikle bu sonuç 5 güne açıklanır. Fakat eksik evrak teslim ederseniz bunun sonuçlarına katlanmak durumunda kalabilirsiniz. Vize alımında en önemli olan evrakların mutlaka tam ve düzenli olmasıdır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Finlandiya
Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Finlandiya Vizesi

Vfs Finlandiya vizesi başvuruları için yardımcı olan ve aynı zamanda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. Türkiye’de yaşam sağlayan bireylere, seyahat edecekleri ülkede kısa süreli kalmayı amaçlayan ve bunun için başvuruda bulunan bireylere, genel prosedürler hakkında bilgi vermektedir.

Bunun haricinde başvuru formları, dilekçeler, gerekli belgeler, pasaport geri alımı ile ilgili bilinmesi gereken her şeyi detayına inerek sizlere aktarır ve sizi en iyi şekillerde bilgilendirir. Özelikle Vfs Finlandiya vizesi için başvuruda bulunmadan önce mutlaka hangi vize tipi için uygun olduğunuzu düşünmeniz ve bir karara varmanız gerekmektedir. Doğru vize başvurusu, konsolosluklarının kafasının karışmaması açısından oldukça değerlidir ve bu vizeler kendi aralarında:

 • Turistik vize
 • Aile / arkadaş ziyaret vizesi
 • Ticari vize
 • Kültürel ve sportif aktivite vizesi
 • Bilimsel, araştırma etkinlikleri vizeleri olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadırlar.

Seyahat Amacının Önemi

Finlandiya ticari vize veya turistik vize alacağınız zaman da seyahatinizi neden yapacağınız ciddi bir önem arz eder. Başvuru yapmadan önce mutlaka gideceğiniz ülkeye hangi amaçlar ile gidecek olduğunuzu düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü ona göre bir vize başvuru talebinde bulunacaksınız ve net bir şekilde amacınızı belirtmezseniz, yanlış vize talebinde bulunmuş olabilirsiniz.

Yanlış vize talebinde bulunmuş olmanız da, size amaçlarınızın tamamen dışında bir seyahat imkânı sunabilir. Amaçlarınızı doğru ve net şekilde, sahte ve eksik evrak olmaksızın belgelere döktüğünüz taktirde bir sıkıntı yaşamanız beklenmez ve vizeniz aksi durumlar olmazsa 5 ile 15 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Başvuru vizesine karar verdikten sonra ise gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır ve ücretleri de öğrenmek gerekebilir.

Finlandiya Vizesi Vfs Global
Vfs Global Finlandiya Vizesi

VFS Finlandiya Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Finlandiya vize formu ve istenilen diğer belgeler bir dosya içerisinde düzenli bir şekilde hazırlanır ve daha sonra randevu alınır. Randevunuz oluşturulduktan sonra size en yakın bulunan ve konsoloslukların yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezlerine gidilir ve belgeleriniz teslim edilir. Aynı zamanda bunun dışında vize başvuru merkezlerinde bulunan özel hizmetlerden, seyahat sigortalarından, kurye teslimatlarından ve daha pek çok ek servislerden yararlanılabilir. Bu ek servisler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, sayfanın ek kısmını ziyaret edebilirsiniz. Vize başvuru merkezlerine gitmeden önce mutlaka açık olduğu günlere ve hizmet verdiği saatlere bakmaya unutmayın.

Başvuru Yapıldıktan Sonra Ne Olacak?

Finlandiya vizesi işlemleri başvuru yapıldıktan sonra, sonuçlarınızı bekleyebilir ya da bu süreci web sitemizden takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa bizimle e-mail ya da müşteri hizmetleri yolu ile iletişim kurabilirsiniz.

Başvuruların sonuçlanma süreleri tabii ki konsoloslukların elindedir ve bazı durumlara göre uzayıp kısalabilir. Vize başvurularının açıklanma süreleri ise vize tiplerine göre değişkenlik gösterebilir.

Finlandiya’nın Vize İstemediği Ülkeler

AndorraLiechtenstein
ArnavutlukAvrupa Birliği
Bosna HersekKuzey Makedonya
Faroe AdalarıMan Adası
GuernseyMoldova
HırvatistanMonako
İsviçreNorveç
İzlandaSan Marino
JerseySırbistan
KaradağUkrayna
KosovaVatikan
Finlandiya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Finlandiya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus5,518 milyon (2019)
Para BirimiEuro (€)¹ (EUR)
Resmi Dili%89,33 Fince – %5,34 İsveççe
DiniHıristiyan
Telefon Kodu+358
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriLohikeitto – Silakat – Kalakukko – Graavilohi – Kaalilaatikko – Merimiespata
Gezilecek YerlerSuomenlinna Adası – Temppeliaukio Kilisesi – Laponya – Seurasaari Açık Hava Müzesi – Finlandiya Ulusal Sanat Müzesi
BaşkentHelsinki
ŞehirleriHelsinki – Akaa – Espoo – Alavus – Juankoski – Järvenpää – Karkkila
Yüz Ölçümü338.424 km2
Zaman DilimiUTC+2 (DAZD)
İnternet Alan Adı.fi
Kurucusu
BaşkanıSauli Niinistö
Asgari Ücret1600 Euro
İklimiIlıman
Asker Sayısı36,479
Komşu ÜlkeleriRusya – Norveç – İsveç
Kuruluş Tarihi6 Aralık 1917
Finlandiya Hakkında Genel Bilgiler
Finlandiya
Finlandiya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Finlandiya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Finlandiya seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Finlandiya vize başvurusu için gerekli kriterleri karşılayan evraklar hazırlanıp, hatasız başvuru formu doldurulduktan sonra Finlandiya Vize Randevusu alarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru evraklarında gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Tüm Finlandiya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Bordo pasaport sahibi kişilerin Finlandiya seyahatinde mecburi olan vizeyi alabilmek için Finlandiya Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçenizi, iş durumunuzu ve maddi durumunuzu kanıtlayan belgeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik bir seyahat ise; otel ve uçak rezervasyonlarınız muhakkak olmalıdır. Ticari amaç için seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz olmak zorundadır. Tam detaylı listeye ulaşmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Finlandiya; Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına bağlı bir ülkedir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilmektesiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ülke olmalıdır. Finlandiya Vizesi İle ilk Finlandiya’ya giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Kısa süreli yani turistik, Ticari vize Finlandiya vizesi ile çalışamaz ya da kalıcı oturum sağlayamazsınız. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Finlandiya Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Finlandiya Büyükelçiliği vize başvurusu almamaktadır. Elçilikler ülke vatandaşlarının pasaport yenileme ve evrak takibine bakmakla yükümlü ve görevlidir. Finlandiya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülkeler arası siyasi ve kültürel bağları düzenlemektedir. Büyükelçiliklerden direk Finlandiya Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Finlandiya Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan olumlu olumsuz durumda destek vermektedir. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükumetin politik ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak takibi gibi görevler büyükelçilik makamına aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Finlandiya Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilir, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Finlandiya Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve ülkeler arası düzen ve iletişimi sağlarlar. Bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi, siyasi düzeni şekillendirme ve evrak trafiği görevini üstlenir. Finlandiya Ticari Vize ,turistik vize ve oturum vizeleri ile ilgili müracaatlarınız ile konsolosluklar ilgilenmektedir. Bu tarz seyahatleriniz için gerekli olan vizeler ve elçilik görüşmelerinizdeki işlem takipleriniz için Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden destek alabilir ,ek kısa zaman için randevu oluşturabilirsiniz.

Finlandiya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Finlandiya Konsolosluğu ya da Finlandiya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamaktadır. Randevu sistemine dayalı olarak çalışmaktadır. Önceden randevu alınmalı, gerekli koşullar sağlanmalı ve başvuru nedeninizi tanımlayan evraklar sunulmalıdır. Randevu alınmadan işlem yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz ile hazırlanan evrak ve online formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilir, işlemlerinizi aksaklık yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz..

Finlandiya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Finlandiya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili makamdır. Gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapma hakkına sahiptir. Randevu günü evraklarınızın tam ve online sistemde doldurulmuş formunuzun yanınızda olması gereklidir ve şahsen teslim edilmelidir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Finlandiya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir ve işlemlerinizi en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Finlandiya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Finlandiya Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve olumlu olumsuz olarak karar verir. Randevu usulüne göre evrak teslim almakta olup, randevusu olmayan işlemleri kabul etmemektedir. Finlandiya Turistik Vize başvurusu ya da kısa süreli diğer seyahat vize başvuru işlemlerini kabul etmemektedir. Turistik başvurularınız ve kısa süreli tüm seyahat vizesi başvurularınız için yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilir, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Finlandiya Aile Arkadaş vizesi başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı, mühürlü ve orijinalinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye mektubu, asıl sunulan belediye davetiyesi davetiyenin yanında destekleyici nitelik taşır. Davetiyenin belediye onaylı sunulması öncelikli şarttır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin garanti olumlu çıkacağı anlamına gelmez. Davetiyeli başvuruların sonuçlanma süresi ve Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Aile ve arkadaş vizesine başvuracaksınız eğer; yurt dışında muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir tanıdığınızın olması gerekmektedir. Davetiyeyi bulunduğunuz bölgeye bağlı yabancılar şubeye ya da belediyeye müracaat ederek çıkartabilirsiniz. Davetiyenin orijinali başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiye; Finlandiya vatandaşlarının ya da oturumu olan kişilerin çıkartmasına izin verilir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Finlandiya Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Finlandiya vizesi başvurusu yaparken Finlandiya’ da ki tanıdığınız ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; davetiye kullanılabilir. Finlandiya’da ki tanıdığınız akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise; bu durumda da başvuruda davetiye mektubu kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin onaylanacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama ve Finlandiya da bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Finlandiya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuzda evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Ticari vize başvuruları değerlendirilirken Finlandiya Büyükelçiliği Vize Bölümü kanıtlanan evraklar arasında ticari davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonuna bakar. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır. Davetiyede kişinin şirket pozisyonu, geliş amacı, kalacağı süre ve konaklama yapacağı yer belirtilmelidir. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar ile şahsi durumunu kanıtlayan evrakları da ayrıca eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Finlandiya’ya ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Ticari davetiye karşı taraf şirketten gelmeli ve kaşeli imzalı olmalıdır. Şirket kendi bünyesinde ticari davetiye hazırlayabilir. Ticari vize Başvuruları Direk Finlandiya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Öncelikle randevu alınmalı ve gidiş nedeninizi ve iş statünüzü kanıtlayan evrakları eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Yetkili Olan Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru Merkezinden tüm vize başvuru işlemlerinizi yapabilir, gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Finlandiya’ya ticari bir seyahat için yani; bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise mutlaka davet mektubunuzun olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Finlandiya‘da ki firmadan şirket antetli kâğıdına kaşeli imzalı gelmesi gerekmektedir. Davetiye mail aracılığı ile iletilebilir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı açıkça yazması gerekmektedir. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına dilekçe ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş ve evraklarını desteklemiş olur. Finlandiya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Finlandiya seyahatiniz gezi amaçlı ise, evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması zorunludur. Kalacağınız gün sonuna kadar opsiyonlu olması ve belgeye dayalı olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama Finlandiya Büyükelçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu gerçekliğini teyit etmek için otelden teyit almak isteyebilir. Bu sebeple başvuru türünüze göre hazırladığınız evrak ve belgeler arasında en önemli kanıtlayıcı belge arasındadır. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Finlandiya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Finlandiya Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa yurt dışı vizesi alınırken başvuru süreniz kadar ya da Büyükelçiliğin uygun görmesi halinde bir kaç gün opsiyonlu vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne sıklıkta seyahat edeceğinizi, maddi durumunuzun yeterliliğini ve iş statünüzde ne kadar uzun süredir çalıştığınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzman kadrosu ile Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Finlandiya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Finlandiya vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statüyü kanıtlayan yani; iş, öğrencilik gibi kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve Finlandiya Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Asıl amaç sizin seyahat sonrası ülkenize dönme mecburiyetinizi kanıtlıyor olmanız gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Bulunduğunuz statüde çalışan, iş veren olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Long Vize Başvuru VE Randevu merkezimiz uzmanlarından alacağınız destek ile en sağlıklı bilgi ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Finlandiya seyahatlerinizde gidiş amacınız ne olursa olsun bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. 90 güne aşan uzun dönemli oturum başvuruları ile 90 günden az kalışlı kısa dönemli vize başvurularında evraklarda farklılık göstermektedir. Finlandiya Ticari Vize ya da Finlandiya Turistik Vize Başvuruları evrakları farklıdır. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Finlandiya Vize Başvuruları için gerekli tüm evraklar ve Finlandiya Vize Formu eksiksiz ve hatasız tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Başvuru sırasında evraklar teslim edilirken biometrik parmak izi verilmelidir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilir sonuca en kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Finlandiya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka randevu almanız şarttır. Randevusu olmayan evraklar teslim alınmamaktadır. Randevudan önce Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri eksiksiz tamamlamış olmanız ve başvuru formunu hatasız doldurmuş olmanız gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Finlandiya Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Finlandiya’da ki akrabanızdan, aile dostunuzdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye almanız gerekmektedir. Başvuru sırasında bu davetiye orijinal yani; aslı makama sunulmalıdır. Randevu günü gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve davetiyeniz ile birlikte evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Finlandiya vize başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve dilekçeler ile desteklemeniz gerekmektedir. Finlandiya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fabrika ziyareti veya kısa süreli iş eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka Finlandiya’da ki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun rezervli olanını seçmeniz gerekmektedir. Evraklarınız incelenirken davetiyeniz ve otel rezervasyonlarınız vize memuru tarafından teyit edilmektedir. Hazırladığınız kanıtlayıcı evraklar ile birlikte Finlandiya Vize Formu içerisinde de aynı gerekli işaretlemeyi yaparak başvuru evraklarınızı tamamlayabilirsiniz. Tüm prosedürler ve başvuru şekilleri hakkında bilgi almak için Long Vize Ve Başvuru Ve Randevu Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve aslı ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlayacaktır. Başvuru evraklarının asılları yanında sunulan evraklar mümkün olduğunca yakın tarihli yani güncel olmalıdır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Finlandiya Vize Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Finlandiya vize formu bilgisayar ortamında sistem üzerinden İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Elle doldurulan, karalama ya da düzeltme yapılan başvuru formları asla kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgilerin birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Eksiksiz ve sorunsuz Finlandiya Vizesi başvurusu yapmak ve hatasız başvuru formu doldurma desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Finlandiya vize başvurusu yaparken bilgisayar ortamında sistem üzerinden İngilizce doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemli bir adımdır. Elle ve Türkçe dilinde doldurulmuş, tahrip edilmiş başvuru formları kabul edilmemektedir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak vize sonucu kararı verilir.  Long Vize başvuru Ve Randevu Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Finlandiya Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

90 gün kalış süresini aşan uzun dönem başvurular yani; oturum vizeleri ile 90 günden kısa kalış süreli vize başvurularında formları ve doldurulma şekilleri farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce doldurulmalı ve iki nüsha halinde sunulmalıdır. Bu sebeple Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi de değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizin Uzmanlarından detaylı bilgi alıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Finlandiya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Finlandiya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlerinize çok önceden başlamanız faydalı olacaktır. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru türünüze göre evrak ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etmek ve işlem sürecini başlatmak için Finlandiya Vize Randevusu almanız mecburi bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vize İşlemlerini En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Finlandiya seyahat planlarınızda Ticari Vize veya Finlandiya Turistik Vize başvurularınızı yani 90 günden az kalış süreli vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Olası bir aksaklıkta düzeltme ya da evrak tamamlamak için geniş bir zaman diliminiz kalır. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Finlandiya Vize İşlemleri Ücretleri Nedir?

Finlandiya seyahatinizde gerekli vizeler için bir bedel, ücret ödenmektedir ve bu bedeller başvuru türü ile kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Finlandiya Konsolosluğu Vize harç bedelleri ve vize ücretleri farklılık göstermektedir. Ücretler başvuru sırasında alınmaktadır ve çek ,senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Güncel Finlandiya vize harç bedelleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Finlandiya seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden başvuru yapmanız planlamalarınızda aksaklık yaşamamanıza neden olacaktır. Başvuru yapılırken en önemli kural randevu almanız zorunluluğunuz dur. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilir, gerekli evraklarınızı hazırlayıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Finlandiya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden kaliteli ve hızlı hizmet alabilirsiniz.

Finlandiya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Finlandiya randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurularınız da ikamet zorunluluğu kuralı olmadan isteğiniz şubemizden randevu alıp, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Pasaport teslimi için tekrar gelmenize gerek olmadan tarafınıza en kısa zamanda ulaştırılabilmektedir. Long Vize uzman kadrosu ile birlikte Finlandiya Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Bir çok Avrupa Vizeniz olması halinde bile Finlandiya başvurusu yapıyor iseniz; her seferinde parmak izinizin alınması gerekliliğinden dolayı randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinde vize bilgi işlem havuzunda görünecektir ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda Finlandiya haricinde bir çok ülke vize başvurularında şahsen bulunmanıza gerek kalmayacaktır. Bundan sonraki vize başvurularında bulunmanıza gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi tarafından Finlandiya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Uzun dönem kalış vizesi yani oturum vizesi, çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi ya da kısa dönemli turistik, ticari seyahat vizelerine göre Finlandiya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir. Gidecek kişinin yaş durumu da fiyatlandırma da farklılık yaratmaktadır. Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Finlandiya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Finlandiya vizesi başvurusu yapılırken Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu gününden önce vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Finlandiya vize başvuru ücretleri randevu günü elden tahsil edilmektedir. Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile vize harç bedeli ve ücreti kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak Finlandiya Ticari Vize, turistik vize Ve Finlandiya oturum vizesi harç bedelleri detaylarını öğrenebilirsiniz.

Finlandiya Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Finlandiya Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu, kalış süresi ve vize başvuru türüne göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak kısa süreli ve kısa süreli seyahat vizelerinde ücretler farlılık göstermektedir. Finlandiya Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başvuruda Finlandiya Vize Formu Ve gidiş amacınızı kanıtlayan evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir. Güncel Finlandiya elçilik harç bedelleri listesini Long Vize Başvuru Ve Randevu merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

Finlandiya vizesi başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması yanında, gidiş amacınızı ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçe yani iyi niyet mektubu yazmak, başvuru sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. Finlandiya Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan vize talep dilekçesinde gidiş amacınız, kalacağınız tarih aralığı ve seyahat planınızın anlatılması gerekmektedir. Dilekçenin İngilizce yazılması evraklarınız açısından artı sağlayacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan her dilde destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Finlandiya vize talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Fince Dilinde de olabilir. Finlandiya Vizesi Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmaz ve başvurunuzu tamamen olumsuz etkilemez fakat; başvuru da bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi olması şarttır ve olmaması eksik evrak olarak kabul edilmektedir. Long Vize Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Finlandiya Vize Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Redde İtirazı Nasıl Yapılır?

Finlandiya; Avrupa ülkeleri arasında en çok turist alan ve Türk nüfusu barındıran ülkelerden biridir. Kış turizminden en büyük yoğunluğa ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple her yıl en çok başvuru turistik vize başvurusu yapılan ülkeler arasında ilk sıralardadır. Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Yoğun başvuru alan Finlandiya için vize sonuçlarının olumsuz gelmesi yaşanabilecek olumsuzluklar arasındadır. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Finlandiya Vizesi İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Finlandiya kısa süreli vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde yapabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Finlandiya Vizesi Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. Acil vize başvurularında Elçiliğin kararı doğrultusunda ve durumunuzun hassasiyeti konusunda işlem sürecine alınır. Başvurunuzun aciliyeti vize sonucunun olumlu çıkacağı anlamında olmamaktadır. Acil vize başvurularınız için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden en hızlı hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Finlandiya vizesi başvurularında, başvuru türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari ya da turistik seyahatleriniz deki vize başvuruları ortalama 15 iş gün ile 1 ay arasında sonuçlanmaktadır. Finlandiya Konsolosluğu Vize bölümünden uzun süreli vize başvuruları yani; aile birleşimi veya oturum vize başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Finlandiya için seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı da dikkate almanız gerekmektedir. Olası ani gelişen durumları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda faydalı olacaktır. Eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açabilmektedir. Gidiş amacınıza göre vize başvuru değişmekte olup, seyahat amacınıza uygun olan vize şekline müracaat etmeniz gerekmektedir. Long Vize Başvuru Merkezinden Finlandiya Vizesi Randevusu hizmeti alarak, seyahat amacınıza göre vize desteği de alabilirsiniz.

Vfs Finlandiya Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Vfs Finlandiya; kısa süreli vize başvurularını teslim alan, randevulu başvuru kabul eden, biometrik parmak izi kaydı oluşturan, evrakları tasnif edip Konsolosluğa ileten Vfs Finlandiya Vizesi Bölümünün vize karar sürecine olumlu olumsuz etkisi yoktur. Yapılan başvurularda karar verme yetkisine sahip değildir. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip, vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Finlandiya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Finlandiya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Finlandiya vizesi başvurusunda gidiş amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, mümkünce aslının sunulması ve güncel olması gerekmektedir. Başvuru türüne göre online formunun da hatasız doldurulmuş olması şarttır. Vfs Finlandiya vizesi bölümüne evraklarınızı teslim etmek için önceden vize randevu alınması mecburidir ve randevusu olmayan evraklar işleme alınmamaktadır. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Finlandiya Vize Randevusu almanız mümkündür.
 

Vfs Finlandiya Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Finlandiya Vizesi Bölümü karar verme yetkisine ve sonuca olumlu ya da olumsuz etki etme yetkisine sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, biometrik parmak izi kaydı oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakları Finlandiya Konsolosluğu Vize Bölümüne iletmek ile yetkilidir. Eksik ya da hatalı evrak ile başvuru kabul etmemektedir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak ve Finlandiya Vize Başvurunuzu uzaman kadromuz ile tamamlamak için Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top