Vizesi Finlandiya

Finlandiya Vizesi

Finlandiya vizesi, tıpkı diğer ülkelerde de olduğu gibi ülkeye giriş açısından zorunlu bir durumdur. Eşsiz bir doğa harikası olan Finlandiya, yıllar boyu turistleri kendisine çeken bir ülke olmuştur. Sadece doğal güzellikleri için değil aynı zamanda kibar ve iyi halkı ile de sevilmeye devam edilmektedir. Bu güzel ülkeye herhangi amaçlarla ziyaret edebilmek için mutlaka vize başvurusunda bulunmak ve vize almak gerekmektedir. Finlandiya hükumeti, maalesef vizeleri olmadan ziyaretçileri kabul etmez. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunmayıp ve vize sahibi olmayıp seyahat planlarsanız, planlarınız suya düşecektir.

Finlandiya’ya Seyahat Etmek

Finlandiya vizesi işlemleri Finlandiya’ya gidebilmeniz için eğer Schengen Bölgesi içerisinde yer alan ülkelerden birinden gitmeyecekseniz, mutlaka vize almanız gerekmektedir. Shengen Bölgesi’ne geçmek ve de içeride diğer ülkelere de gidebilmek için, bu vize muhakkak alınmak durumundadır. Vize başvurusu dosyanızı hazırlamaya başlamadan önce hangi bilgilere ihtiyacınız olduğunu ve eklemeniz gereken evrakların çok önemli olduğunu bilmeniz de fayda vardır. Öncelikle seyahat amacınızı gayet anlaşılır bir şekilde belirten bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Böylelikle Finlandiya Shengen vizesi için başvuruda bulunurken hangi vize alanından başvurmuş olduğunuz da anlaşılmış olacaktır. Finlandiya vize başvuru formu da eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır. Bu bilgilerin net olması çok önemlidir çünkü yanlış vize alma ihtimaliniz de vardır. Vizeler kendi aralarında: aile ve arkadaş ziyareti vizesi, iş gezisi vizesi, ticaret vizesi, turist vizesi, eğitim vizeleri vb. gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Aynı zamanda Finlandiya turistik vize ile başka Schengen ülkelerine de ziyarette bulunacaksanız, hangi ülkede daha uzun kalacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Bu tür bilgiler vize veren konsoloslukların size güvenmesi açısından önemli bilgilerdir.

finlandiya vizesi 1

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Genellikle Finlandiya vize başvuru işlemlerinden sonra çıkma süreleri evraklarınızın tamamlanması ve konsolosluğun ek evrak talep edip etmeyeceğine göre değişkenlik gösterebilir. Finlandiya Konsolosluğu bazı koşullarda sizden ek evrak talep edebilir ve başvurunuzu daha detaylı incelemek isteyebilir. Bu tür durumlar ise elbette vizenin çıkma ya da çıkmama süresini etkileyecektir. Finlandiya vizesinin açıklanma süresi genelde 5 gün gibi olsa da bu ek talepler ile 10 güne kadar uzama gösterebilir. Vizenizin durumunu öğrenmek için konsoloslukları arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Finlandiya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Finlandiya seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Finlandiya vize başvurusu için gerekli kriterleri karşılayan evraklar hazırlanıp, hatasız başvuru formu doldurulduktan sonra Finlandiya Vize Randevusu alarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru evraklarında gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Tüm Finlandiya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Bordo pasaport sahibi kişilerin Finlandiya seyahatinde mecburi olan vizeyi alabilmek için Finlandiya Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçenizi, iş durumunuzu ve maddi durumunuzu kanıtlayan belgeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik bir seyahat ise; otel ve uçak rezervasyonlarınız muhakkak olmalıdır. Ticari amaç için seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz olmak zorundadır. Tam detaylı listeye ulaşmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Finlandiya; Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına bağlı bir ülkedir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilmektesiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ülke olmalıdır. Finlandiya Vizesi İle ilk Finlandiya’ya giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz.Kısa süreli yani turistik, Ticari vize Finlandiya vizesi ile çalışamaz ya da kalıcı oturum sağlayamazsınız. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: