Konsolosluğu Vize Fransa

Fransa Konsolosluğu Vize

Fransa Konsolosluğu Vize, bu ülkeye seyahat yapacak umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Fransa vizesi almak için başvurduğu kurumdur. Ayrıca Türkiye’de yaşayan oturum izni olan kişilerin de vize almak için başvurduğu kurumdur.

Fransa Vize işlemlerini pratik bir şekilde yapabilmeniz için İstanbul ve Ankara illerinde hizmet vermektedir. Bu iller haricinde Antalya, İskenderun, Gaziantep, Mersin, Bursa, İzmir, Edirne’de de Fransa Fahri Konsoloslukları hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize işlemlerini yapabilmek için Fransa İstanbul Başkonsolosluğu görev alanı içerisindeki konsolosluklara ve fahri konsolosluklara başvuru yapabilirler.

Fransa Konsolosluğu Vize İstanbul Çalışma Saatleri


Fransa İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi tatiller haricinde aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma’ya kadar çalışma saatleri: 08:30 – 13:30 | 15:00 – 17:00

Cuma günü çalışma saatleri: 09:00 – 13:00 | 15:00 – 16:00

Fransa Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri


Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçmek için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Adres: İstiklal Caddesi No:4 34435 Fransa Başkonsolosluğu Beyoğlu/İstanbul

Faks: +90 212 334 87 31

E-posta: [email protected]

Fransa Konsolosluğu Vize Başvuru 2020


Fransa, 26 ülkeden oluşan Schengen Bölgesi üyesidir. Fransa vizesi, bu ülkeye seyahat edebilmek için gerekli olan dolaşım iznidir. 1995 yılında imzalanan Schengen Sözleşmesi ile Avrupa Birliği ülkeleri kendi aralarında serbest dolaşım anlaşması yapmıştır. Bu birliğe üye olmayan bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının konsolosluktan vize başvuru yapması gerekmektedir. Yeşil pasaport, gri pasaport, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Schengen vizesinden muaf tutulmaktadır.

Fransa vize işlemleri yapacak kişilerin 90 güne kadar olan vize başvurularını konsolosluğun yetkilendirdiği Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden yapabilmektedirler. 90 günü aşan D tipi ulusal vize başvurularını doğrudan konsolosluk kabul etmektedir. Long Vize Başvuru Merkezimiz tarafından yapacağınız başvurulardan gelen evrakları vize departmanına iletilmektedir. Daha sonrasında vize sonuçlarını direk seyahat edecek kişilere yada Long vize başvuru merkezi aracılığıyla ulaştırılmaktadır.

Fransa vize başvuruları 3 ile 10 gün arasında sonuçlandırmaktadır. Fransa vize başvurularında kişilerden ek evrak istenmesi ya da mülakata çağırma durumuna göre vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Fransa vizesi başvurularınızı yetkili Long Vize ofislerinden yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Konsolosluğu Adresleri Nedir?

Ankara Fransa Konsolosluğu Adresi :Paris caddesi N:70 Kavaklıdere Caddesi 06540 Çankaya/ANKARA
İstanbul Fransa Konsolosluğu Adresi :İstiklal Caddesi, No:4 34435 Taksim- Beyoğlu / İSTANBUL
İzmir Fransa Konsolosluğu Adresi: Cumhuriyet Bulvarı No:153 Alsancak / İZMİR
Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için direk başvuru yapılamamaktadır.Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, güncel Fransa Vize Ücretleri hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Fransa Fahri Konsolosluk Adresleri Nelerdir?

İzmir Fahri Konsolosluk Adresi:Cumhuriyet Bulvarı No:153 Alsancak / İZMİR
Bursa Fahri Konsolosluk Adresi:Doğanevler Mah. (Kanalboyu) No :33 Osmangazi /BURSA
Antalya Fahri Konsolosluk Adresi:Fener Mahallesi, 1964. sokak, no:9 Fener/ANTALYA
Hatay Fahri Konsolosluk Adresi:Atatürk Blv. 73 Kordon Apt 1 31 200-İskenderun/HATAY
Fransa Fahri Konsoloslukları vize işlemleri ve süreçleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir.Fahri Konsolosluklar ülke tanıtımı için gönüllü hizmet veren kurumlardır.Fransa Vize İşlemleri İçin detaylı başvuru ve hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Vize Bölümünde Çalışan Memurların Görevleri Nelerdir?

Fransa Konsolosluğu Vize Bölümünde çalışan memurlar evrak alma,evrak tasnif etme,mülakat yapma,incelen dosyaları gerekli mercilere yönlendirme gibi görevleri vardır.Bazı durumlarda tek başlarına karar verme yetkisine sahip değillerdir.Fransa Konsolosluğu Vize bölümü memurları karar merciyi olarak Fransa’daki Dış işlerine yönlendirerek kararın neticelenmesi için yönlendirirler.Konsolosluk uzun dönem vize Fransa Vize Başvuru Formu için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar