Ticari Vize Fransa

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize başvuru; fuar, etkinlik, iş seyahati, sergi gibi nedenlerle Fransa’ya seyahat edecek olan kişiler tarafından yapılan C tipi vize türüdür. Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ticari seyahatleri için başvuru yapacağınız yetkili kurum Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanması gereken evraklar ve Fransa vizesi belgeleri ile ilgili Long Vize Başvuru Merkezinden bilgi almanız faydalı olacaktır. Başvuru evrakları arasında bazı belgelerin orijinal olması gerekmektedir. Bu sebep firmamızdan alacağınız destek doğrultusunda Fransa Vizesi Başvurusu işlemini yapabilirsiniz.

Fransa Ticari Vize Başvuru ve Gerekli Belgeler


Seyahat planı yapan bordo pasaport sahibinin başvurusu yapabilmesi için öncelikle tarafına iletilmiş davetiye mektubu gerekmektedir. Fransa’da yapılan olan fuar, sergi ve organizasyon davetiyesi ya da işe katılım davetiyesi yetkili kurumlardan tarafınıza iletildiği takdirde vize randevusu alınabilmektedir.

Fransa’dan talep edilen ticari davetiye mektubu, resmi ve yetkili kurumlar onaylanmış, orijinal olması gereklidir. Bu davetiye mektubu kurum tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. Tarafınıza iletilen ticari davetiye, bilgisayar ortamında iletilse dahi, belgenin orijinali olmak zorundadır. Üzerinde dijital imza, e-imza olmalı ve kesinlikle fotoğraf görüntüsü olmamalıdır.

Başvuru için gerekli Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri tarafınıza vize ofisimiz tarafından iletilmektedir. Fransa Schengen vizesi evrakları, mesleğinize ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösterecektir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi Long Vize, Fransa vizesi işlemleri için hizmet vermektedir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra seyahat tarihinize göre randevu ve başvuru işlemleri yapılacaktır.

Pasaport sahibi adına gönderilen davetiye mektubu eklenmesiyle birlikte Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nden Schengen vize randevusu alınabilmektedir. Fransa Ticari vize randevu işlemleri için seyahatinizden minimum 90 gün önce başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluk ve Büyükelçilik yanıt sürelerini de düşünerek seyahat planlarınızı, vize randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Gitmek için seyahat planı yaptığınız fuar, sergi, organizasyon, iş toplantısı ve ticari etkinlik için Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne yapmış olduğunuz vize başvuru sonucu 3 ile 15 gün arasında belli olacaktır. Konsolosluk ve Büyükelçiliği’n başvuru sahibinden ek belge istemesi ve mülakata çağırması gibi durumlara göre bu süre uzayabilmektedir. Başvuru yapmadan önce Long Vize Turizmden bilgi almanız tavsiye edilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ticari vize Fransa hükumetinde yapılacak olan bir iş görüşmesi,fuara katılım için gerekli olan vize türüdür.Evraklar arasında en önemli olan Ticari davetiyedir. Davetiye kaşeli imzalı ve orijinal olmalıdır. Başvuru yapılırken durumunuzu anlatan Fransa Vizesi Dilekçe Örneğine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Başvuru Harç Bedelleri Nedir?

Ticari vize başvurusu için ödenecek elçilik harç bedeleri ve Fransa Vize Ücreti listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Başvuru yaparken evrakların eksiksiz ve güncel olması çok önemlidir. Eksik yada hatalı evrak ile başvuru yapılamadığı gibi başvuru işlem sürecinizde uzamaktadır.

Ticari Vize Evrak Listesi Nelerdir?

Vize başvurusu yaparken ilk önce hangi vize türüne başvuracağınızı bilmeniz çok önemlidir. Fransa’dan bir şirketten davetiyeniz yada bir fuardan katılım davetiyeniz var ise;ticari vizeye başvurabilirsiniz. Davetiye gönderen firma yada fuar ile iş kolunuzun birbirine denk olması gerekmektedir. Fransa vize başvuru süreçleri ve Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar Sorularınızın tüm yanıtlarına merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: