Vize Başvurusu Fransa

Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vize Başvurusu en çok talep edilen başvuru ülkelerinden biridir.Avrupa Birliği üyesi olan Fransa, Paris, Cannes, Lyon, Nice, Marsilya gibi şehirleri ile Avrupa’nın en çok turist çeken ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ülke aynı zamanda ülkemizdeki seyahat severler tarafından en çok ziyaret edilen ülkelerdendir. Diğer Schengen bölgesi ülkelerinde de olduğu gibi bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa’ya seyahat edebilmeleri için Fransa vizesi almak gereklidir. Vize başvurunuzu yaparken profesyonel vize hizmeti almak Fransa Vize İşlemleri sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Fransa vize başvurusunu yapacak kişiler 90 günü aşmayan vize taleplerini yetkili Long Vize başvuru merkezi aracılığıyla Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır. Bordo pasaport sahipleri ise Fransa vizesi başvurusu işlemini başvuru merkezimiz aracılığıyla yapabilmektedir.

Fransa Vize Başvurusu Ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?


Fransa Vizesi Başvurusu, Türkiye’nin farklı şehirlerinde görevlendirilmiş, yetkili resmi Fransa Fahri Konsolosluklarına yapılmaktadır. Bu yetkiye sahip olan Fransa Konsolosluklarına, Fransa vizesi için doğrudan başvuru yapmak yerine; seyahat edecek kişiler başvurularını konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş Long Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Vize Randevusu alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vize başvurusu için bordo pasaport sahipleri başvurularını yaparken vize başvuru merkezimizden destek almaları faydalı olacaktır. Böylelikle, Fransa vizesi için gerekli olan evrakları, randevu ve başvuru adımlarını takip etmek adına daha sistemli, sürprizlerle karşılaşmayacağınız bir vize süreci yaşarsınız. Fransa vizesi için destek alacağınız yetkili başvuru merkezi Long Vize, tarafınıza ileteceği vize evraklarını hazırlayıp uçak ve otel rezervasyonu işlemleri takibini yapacaktır. Tüm evrakları hazırladıktan sonra Fransa vize randevusu alarak, vize başvurunuzu Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletilecektir.

Başvuru Sorgulama ve Parmak İzi


Başvuru işlemleri için gerekli vize hizmetini Long Vize’den aldıktan sonra vize evraklarınız hazırlanır ve gerekli vize randevusu alınır. Fransa vize başvurusunun parmak izi gerektirmektedir. Daha önce ilk defa seyahat eden kişilerin vize başvurusu yaparken parmak izi vermelidir. Daha önce seyahat eden, Schengen vizesi alan kişilerin ise parmak izi süresi dolmuşsa tekrardan parmak izi yenilemesi yapmaları gerekmektedir. VIS’li, parmak izi halen geçerli olan pasaport sahipleri ise vize başvuru sırasında bulunmalarına gerek bulunmamaktadır. Vize başvurusu yapıldıktan sonra evraklarınız konsolosluğa iletilir. Fransa vize başvurusunu sorgulama takibi işlemlerini Long Vize vize vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu yapılırken ilk öncelikle başvuru türünüzün belirlenmesi gereklidir.Gezmek için vize alınacak ise; Fransa Turistik Vize Başvurusu yapılmalıdır.Ticari bir görüşme yada stand ziyareti yapılacak ise Fransa Ticari Vize başvurusu yapılmalıdır.Başvuru türü belirlemek vize alma olasılığınızı arttıran en önemli sebeplerden birisidir.

Fransa Vize Başvurusu Yaparken Hangi Evraklar Gereklidir?

Başvuru şeklinizi göre Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri değişkenlik göstermektir. Fransa Ticari Vize başvurusu yapacak iseniz Ticari davetiye yada fuar giriş bileti sunmak zorundasınız.Başvuru türlerine göre güncel evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvurusu yaparken direk gidip evrak teslim edilememektedir.Önceden belirli kurallar çerçevesinde randevu alınmalıdır. Long Vize Başvuru Merkezinden Erken randevu için destek alabilirsiniz.Randevu işlemleri ile birlikte Fransa Vize Formu Ve evrak listesine de ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: