Vize Evrakları Ve Belgeleri Fransa

Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri

Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri sağlıklı bir başvuru için yapılması gereken en temel işlemdir.Seyahat edebilmek için başvuru sahiplerinin Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılmalıdır. Bu vize başvurusu için Fransa vize evrakları ve belgeleri seyahat edecek kişiler tarafından mesleğine, sosyal durumuna ve seyahat amacına göre hazırlanmalıdır.

Fransa vize evrakları ve belgeleri listesi vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Kişinin başvuracağı vize türü ise seyahat amacına ve sosyal statüye bağlıdır. Kişinin başvurusuna göre değişen evraklar haricinde Fransa Konsolosluğu tarafından istenilen standart vize evrakları da bulunmaktadır. Bu evrak listesine ise Long Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Fransa vize başvurusu yapan kişinin çalıştığı işe, mesleğe, sosyal-ekonomik durumuna, seyahat amacına göre Fransa Konsolosluğu ek belgeler isteyebilmektedir. Fransa vize evrakları ve belgeleri vize çalışanları tarafından kontrol edildikten sonra başvuruya hazır hale getirilir. Daha sonrasında ise; buradan konsolosluğa incelemek üzere gönderilir. Burada Fransa Konsolosluğu bu evraklara ek olarak evrak talep edebilmektedir. Bu süreçte Long Vize çalışanlarının size sunduğu bilgiler ışığında evraklarınızı hazırlayabilir, ek evrakları öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu Evrak Listesi

Pasaport

(istenilen Schengen vizesi bitiş tarihinden sonra 3 ay süresi kalacak kadar geçerli pasaport olmalıdır. Pasaport, süresi uzatılmamış, 10 yıldan eski olmamalıdır. En az iki boş sayfası olmalıdır.)

  • Pasaport Fotokopisi ve Önceden Alınmış (Schengen) Vizeleri Fotokopisi

(pasaportun resimli-kimlik sayfası fotokopisi, daha önce alınan Schengen vize ve seyahatlerde pasaporta basılmış ülke giriş-çıkış mühürleri fotokopileri)

Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri ( Vize Başvuru Formu ve Taahhütname )

Fransa Vize Formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu seyahat edecek kişi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formu 3 ve 4. sayfalarına tarih düşülerek imzalanmalıdır. Fransa Vize Başvurusu bir aracı tarafından yapılacak seyahat edecek kişinin ıslak imzalı taahhütname ve pasaport sahibinin kimlik fotokopisi evraklara eklenmelidir.)

  • Fransa Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Hitap Eden Şahsi Dilekçe​
  • (Fransa’ya gidecek kişinin Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne seyahat tarihlerini ve amacını yazacakları şahsi dilekçede belirtmelidir. Dilekçe pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Görünmelidir)
  • Biometrik Fotoğraf

(Biometrik fotoğraf 35×45 mm boyutlarında, rötuşsuz, beyaz fon önünde çekilmiş olmalıdır. Verilen biometrik fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır. Vize başvurusunda 2 adet fotoğraf evraklara eklenmelidir.)

  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Otel ve Uçak Rezervasyon Belgeleri
  • Seyahat Masrafları Belgeleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

(Vize başvurusu yapacak kişi adına seyahat tarihlerini kapsayacak seyahat sağlık sigortası poliçesi hazırlanlmalıdır. Poliçe, en az 30.000 Euro teminata sahip olmalıdır. Tüm Schengen ülkelerini kapsamalı ve ıslak imzalı, kaşeli olmalıdır.)

Fransa Schengen vizesi için yapacağınız başvuru belgeleri, evrakları hakkında ayrıntılı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakları Nereden Bulurum?

Başvuru türü ve kalış süresine göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir.Kişinin bulunduğu statü ,çalışma durumu,öğrencilik durumu gibi kollarında evrak listesi çeşitlilik göstermektedir.Uzun Süreli bir Kalış söz konusu ise Fransa Büyükelçiliği Vize departmanına evrak teslim edilmelidir ve başvuru için gerekli evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Ticari Başvuru İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Vize başvuruları gidiş amacınıza göre ayarlanmakta olup;bir iş görüşmesi yada bir stand ziyareti yapacak iseniz Ticari vize almanız gerekmektedir.Ticari vizelerin ve diğer başvuru türlerinin çıkış süreleri ile Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar Sorularına yanıt bulabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru Sırasında Otel Rezervasyonu Sunmak Mecburi Midir?

Vize işlemlerinizde Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almıyor iseniz otel ve uçak rezervasyonu koymak zorundasınız.Hatta otel rezervasyonlarınızın opsiyon sürelerinin uzun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.Süresi kısa olan hatta evraklarınız işlemde iken rezervasyon süresi dolan otelleriniz başvurunuzu riske atabilmektedir.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: