Vize İşlemleri Fransa

Fransa Vize İşlemleri

Fransa Vize İşlemleri için başvuru yapacak kişilerin öncelikli olarak seyahat amaçlarına uygun olan vize türü belirlenerek vize işlemine başlanmaktadır. Fransa vizesi başvurusu için birden fazla vize türü bulunmaktadır. Turistik, transit, aile birleşimi, ticari, erasmus, çalışma, aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru türlerinden birini seçerek Fransa vize işlemleri için gereken diğer adımları izleyebilirsiniz. Kolay ve güvenilir bir şekilde Fransa vizesi almak için yetkili başvuru merkezi Long Vize Turizmin profesyonel ve uzman kodrosundan hizmeti alabilirsiniz.

Fransa vize İşlemlerinizi başlatmak için Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ ne girmekte yetkili olan Long Vize Turizm ile işlemlerinize başlatabilirsiniz.. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarının Fransa’ya seyahat etmek için Fransa vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Fransa vize başvurusu yapmadan önce, Fransa’ya seyahat edecek kişilerin doğru bir vize başvurusu yapması gerekmektedir. Long Vize Turizmin uzman kadrosu profilinize ve mesleğinize uygun olarak size iletecekleri Fransa vizesi evrakları ve belgeleri listesinizi hazırlayıp randevu ve başvuru adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. Fransa vize işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken hususları dikkatlice takip etmeniz önemlidir. Aksi durumlarda vize reddi alarak seyahatlerinizin iptal olmasına sebep olabilir. Fransa vize işlemlerinizi Long Vize aracılığıyla gerçekleştirmek size zaman ve nakit kazandırır.

Fransa Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?


Fransa vize işlemleri başvuruları yaparken konsolosluk ve büyükelçilik tarafından daha önceden belirlenmiş şartlara uyulması gerekmektedir. Vize başvurusu yaparken Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Schengen vizesi başvuru bölgelerine dikkat etmek gerekir. Kişinin yaşadığı ve çalıştığı ile göre İstanbul, Ankara, İzmir bölgelerinden yapılmaktadır. Long Vize merkezinden durumunuza ve seyahat amacınıza bağlı olarak vize başvurularınız bu konsolosluk ve büyükelçiliklere yapılmaktadır.

Başvuru yapacak kişi İstanbul veya İstanbul çevresindeki illerde çalışıyor ya da yaşıyorsa vize başvuruları Fransa İstanbul Konsolosluğuna Girmekte Yetkili olan Long Vize İle gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahat edecek kişi Ankara veya Ankara çevresindeki illerde yaşıyor, çalışıyor ya da okuyorsa vize işlemlerinde Fransa Ankara Büyükelçiliğine Long Vize Turizm ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu başvuru bölgeleri haricinde diğer yetkili kuruluşlar Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu, Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu, Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu, Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu’dur.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vize İşlemleri için Nasıl Randevu Alabilirim?

Vize başvuruları yapabilme için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Evraklarınızı Direk Elçilik ya da Konsolosluğa teslim edememektesiniz. Başvuru İşlemlerinizi başlatabilmeniz için Elçilik ya da Konsoloslukların yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden başvuru Ve randevu İşlemleriniz için hizmet alabilirsiniz. Randevu işlemlerinizi hızlandırıp, Fransa Vize Ücreti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri İçin Ne Kadar Ücret Ödenir?

Vize başvurusu yapmak için önceden mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu alınmadan gidilen başvurular teslim alınmamaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken Fransa Büyükelçiliği Vize harç bedelleri ödenmelidir. Ödenecek bedel vize başvuru türüne göre değişmektedir.90 güne kadar ve 90 günü aşan vize başvuruları ücretleri listesine ulaşmak için merkezimize ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuruları Seyahat Tarihinden Ne Kadar Önce Yapılabilir?

Yurtdışı seyahat planı yaparken vize işlem sonuçlanma sürecini de hesaplamanız gerekmektedir. Seyahate az bir zaman kala yapılan başvurular kişiyi tedirgin etmekte ve başvuru sonucunun geç kalmasına neden olabilmektedir. Elçilikler yurtdışı seyahatinizden 90 gün önce başvuru yapma olanağı sağlamaktadır. Long vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizi arayarak en uygun zamanda Fransa Vize Başvurusu İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: