Vize Ücreti Fransa

Fransa Vize Ücreti

Fransa Vize Ücreti başvuru sırasında seyahat edecek kişi tarafından Fransa Konsolosluğu vize bölümüne ödenen ücrettir. Fransa Schengen vize ücretleri kişinin seyahat amacına göre başvuru yapacağı vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücreti ödendikten sonra vize randevusu alarak Fransa vize başvurusu yapabilir. Fransa vize ücretinin ne kadar sorusuna cevap almak için yetkili vize başvuru merkezi olan Long Vize’den bilgi alabilirsiniz.

Fransa’ya seyahat etmek için başvuru yapacağınız vize türü, vize harç ödemesinin değişiklik göstermesine sebep olmaktadır. Fransa vize ücreti yetkili olan başvuru merkezine ödenmektedir. Fransa Konsolosluğu, 12 yaşından küçük çocukları vize ücretinden muaf tutmaktadır. Bu sebepler 12 yaşından küçük çocuklara ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Fransa vizesi için yapmış olduğunuz ödeme, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği’nden tarafınıza iletilecek olumlu ya da olumsuz vize sonucu fark etmeksizin geri ödeme yapılmaz. Birçok ülkenin Schengen vize başvurusunda da olduğu gibi Fransa vize başvurusu yapan pasaport sahibi, ret cevabı alsa dahi vize ücretini geri alamamaktadır.

Seyahat planlarınıza uygun vizeyi belirledikten sonra vize ücretini yatırarak Fransa vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Fransa vizesi ücreti 2020 yılı içerisinde ücretleri güncellenmiştir. Fransa vize ile ilgili başvuru detayları, başvuru evrakları, vize randevu işlemleri vb. konularda bilgi almak için Long Vize’den hizmet alabilirsiniz.

Fransa vize randevusu alarak başvuru yapmak ve Fransa vize ücreti ödemek işlemleri için vize başvuru merkezine sorabilirsiniz. Fransa seyahatiniz için sosyal durumunuza, mesleğinize ve kişisel profilinize uygun Fransa vizesi başvurusu yapmazsanız; ödemiş olduğunuz vize ücreti boşa gidecek, yanacaktır. Ve en önemlisi seyahat planlarınız iptal olacaktır.

Fransa Vize Ücreti Ve Başvuru

Fransa vizesi ile ilgili önemli hususlar şunlardır:

  • Fransa vizesi için ödemiş olduğunuz ücret geri ödeme alınamaz.
  • Fransa vize ücreti, başka bir kişinin adına devredilemez.
  • Ödemiş olduğunuz vize ücreti, tek seferlik başvuru için yapılır.
  • Vize ret durumunda, randevuya gitmeyip vize başvurusunun yanması gibi durumlarda yeniden vize ücreti ödemeniz gerekir.
  • Fransa vizesi ödemenizi, sadece Fransa vizesi için kullanabilirsiniz.

Fransa vize başvuru işlemi yaparken Long Vize Turizm Firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Telefonla, e-posta ya da web sitesi üzerinden Long Vize Turizm firmamıza sorularınızı sorabilirsiniz. Vize ücreti, başvuru şartları, başvuru evrakları, vize kaç günde çıkar gibi sorularınıza cevaplar alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Fransa Vize ücretleri kişinin yaş durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yaş aralıklarına göre başvuru bedelleri sabit olup Fransa Büyükelçiliği Vize bedelleri değişmektedir.0-5/5-12 / 12-65 /ve 65 yaş üstü olarak değerlendirilmektedir. Vize Başvuru ücretleri havale yolu ile alınmamaktadır. Başvuru sırasında elden ödeme yapılmaktadır.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Başvuru türlerine göre Fransa Vizesi Evrakları Ve Belgeleri Değişiklik gösterdiği gibi vize ücretleri de değişmektedir. Uzun dönem vize başvurusu ile kısa dönemli vize başvuru ücretleri arasında fark vardır. Detaylı vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Ücretini Havale Yapabilir Miyim?

Vize başvuru işlemlerinizi yaparken, başvurunun bir bedeli olduğunu ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi önceden bilmelisiniz. Vize bedelleri başvuru anında alınmaktadır. Sonradan hesaba havale edilmek ya da kredi kartı ile ödeme yapılmaya izin verilmemektedir. Vfs Fransa Vizesi Başvuru işlemlerinde nakit olarak tahsil etmektedir.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: