Vizesi Grenada

Grenada Vizesi

Grenada vizesi farklı kategorilerde verilen vize türüdür. Kişilerin Grenada’ya bir seyahat gerçekleştirebilmesi için bu vizeyi alması mecburidir. Britanya Deniz Aşırı Topraklar olarak da bilinen Grenada, İngiltere’ye bağlı son ada devletlerinden biridir. Bu güzel ülkeyi ziyaret etmek isteyen Umumi yani Bordo pasaport sahibi olan kişilerin vize alması mecburi bir durumdur.

Fakat Gri, Yeşil ve Siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları 90 gün süreyi aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Grenada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin alabilecekleri vize türleri farklılık gösteriyor. Bu vize türleri şunlardır: turistik vize, ticari ya da iş vizesi, transit Grenada vizesi, aile ya da arkadaş ziyareti vizesidir. Her vize türü için evrak farklılığı ile karşılaşılabiliyor. Bu nedenle Grenada vize işlemleri konusunda profesyonel hizmet almanız önerilmektedir.

Grenada Vize Evrakları Neler?

Grenada vize başvurusu sırasında kişilerden birtakım evrakların hazırlanması isteniyor. Bu evraklar vize türlerine göre farklılık gösterdiğinden kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Vize evrakları içerisinde üzerinde durulan en önemli konu pasaport konusudur. Pasaportun son iki sayfası boş değilse, vize seyahat sonrasından 3 ay sonrasını kapsamıyorsa ve yıpranmış okunmayacak bir durumda ise pasaportu yenilemeniz gereklidir.

grenada vizesi 1

Grenada vize başvurunuzu yaparken hazırlanması gereken diğer standartlar evraklar arasında şunlar da vardır; davetiye, kimlik fotokopisi, başvuru formu, maaş bordrosu, seyahat sağlık sigortası, dilekçe, aşı karnesi, vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont ve ek belgelerdir.

18 yaş altında seyahat edecek olan kişilerin yanlarında aileleri yok ise mutlaka izin belgeleri almaları gereklidir. Kişi emekli ise emeklilik belgesinin de evraklar arasında bulunması gereklidir.

Grenada Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Grenada vize başvurusu yapabilmek için öncelikle evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlamanız gereklidir. Evrak teslimi için de kişilerin İngiltere Başkonsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğine gidilmesi gerekiyor. Ancak bu resmi kurumlar oldukça yoğun çalıştığından randevu almak biraz sorun yaratabiliyor. Long Vize firması olarak sizlere sorunsuz bir vize başvuru ve takip süreci sunuyoruz. Grenada’ya vize almak isterseniz Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Grenada Vizesi Nasıl Alınır?

Grenada, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Grenada Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Grenada Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Grenada Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Grenada Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Grenada Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Grenada Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Grenada Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Grenada Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Grenada Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Grenada Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Grenada vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Grenada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Grenada vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Grenada Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemiyle devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Grenada Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Grenada vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Grenada Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Grenada Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Grenada Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Grenada Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Grenada Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Grenada, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Grenada büyükelçiliği vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedür dür. Grenada Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vizeyle Grenada seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Grenada seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vizeyle Grenada ya giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Grenada Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: