Vizesi Kaç Günde Çıkar Hırvatistan

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hırvatistan’a seyahat edebilmek için bazı şartları ve evrakları oluşturması gerekir. Hırvatistan 90 günden az seyahatler için vize başvurusu yapılması gerekir. Bordo pasaport sahibi kişiler, ticari, turistik, aile ziyareti gibi nedenlerden dolayı Hırvatistan’a yapacakları seyahatler için Konsolosluk tarafından hazırlanmış evrakları ve şartları oluşturması zorunludur. Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunan kişilerin merak ettiği konulardan birisi de Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar? sorusudur.

Hırvatistan vizesi için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Evrakların hazırlanması, onay süreci belirli süreler içerisinde gerçekleştirilir. Hırvatistan vizesi için başvurunun en az 3-4 hafta öncesinden yapılması gerekir. Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri tamamlandıktan sonra Başkonsolosluk ’tan olumlu veya olumsuz bir sonuç, ortalama 1 ile 2 hafta arasında gerçekleşir. Ancak bazı durumlarda Hırvatistan Başkonsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. Bu durum sürenin daha da uzamasına neden olacaktır. Hırvatistan vize işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanması için profesyonel destek alınması önemlidir. Long Vize Turizm şirketi olarak bu sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması için evrakların temini için uzman ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Schengen Vizesi ile Hırvatistan’a Geçiş Yapılabilir mi?

Hırvatistan, Avrupa birliğine üye bir ülkedir. Ancak Hırvatistan schengen bölgesi dâhilinde değildir. Hırvatistan vize başvurularına, schengen vize kapsamına göre işlem tesisi edilmez. Ayrıca Hırvatistan vizesi bulunan kişiler, Hırvatistan vizesi ile diğer schengen ülkelerine geçiş yapamazlar. Ancak schengen vizesi bulunan kişiler vize almadan ülkeye giriş yapabilmeleri için vizenin çift veya çok girişli olması gerekir. Tek girişli schengen vizesine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hırvatistan’a geçiş yapamaz. Bu şartları sağlayan kişilerin tekrar vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Schengen vizesi sahibi kişilerin detaylı bilgi için Long Vize turizm ile irtibata geçmesi daha doğru bir tercih olacaktır.Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır hakkında ayrıntılı bilgi için irtibata geçiniz.

hirvatistan vizesi kac gunde cikar 1

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Hırvatistan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan’a çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyen vatandaşların büyükelçilik tarafından hazırlanan başvuru formunu doldurması gerekir. Hırvatistan vize formu içerisinde yer alan bilgilerin, başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Ayrıca formda yer alan imza bölgesinin başvuru sahibinin şahsi olarak ıslak imza atması önemlidir. Başvuru formu ile ilgili detaylı bilgi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? için bilgilendirdik ayrıntılı bilgi için irtibata geçiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Başvurusu Kaç Gün Sürer ?

Vize başvuru işlemleri vize randevunuzun alınmasıyla başlamaktadır. Hırvatistan vize randevusu 5 ile 10 gün sonrasına verilmekte olduğu için başvuru işlemleriniz ortalama 10 gün civarlarında sürmektedir. Vize başvurunuzun da sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15 gün civarlarında sürer. Vize başvuru işlemlerinizin kolayca gerçekleştirilebilmesi için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Vize Başvuru Sonucunu Hızlandırabilir Miyim ?

Hırvatistan vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Ancak vize başvurularını sonuçlandırmada yetkili merci vize başvuru merkezi değildir. Vize başvuruları konsolosluğa iletilerek konsolosluk tarafından sonuçlandırılır. Bu nedenle vize başvuru sonucunuzu hızlandırmak mümkün değildir. Long Vize Turizm ile vize başvuru detaylarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günlük Çıkar ?

Hırvatistan vizesi daha önce yapmış olduğunuz vize başvurularının sonuçlarından etkilenmektedir. Daha önce olumlu bir vize başvurunuz ve gerçekleşmiş bir seyahatiniz varsa vize başvuru sonucunuz uzun süreli çıkabilmektedir. Ancak daha önce yapmış olduğunuz başvurunuz yoksa vizeniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Vize başvurusu hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: