Turistik Vize Hollanda

Hollanda Turistik Vize

Hollanda Turistik Vize işlemlerinizi Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tatil için ziyaret ettikleri ülkeler arasında üst sıralarda yer alıyor. Ancak bu ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kısmi vize uygulaması vardır. Hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu ve siyah diplomatik pasaport sahipleri Hollanda’ya vize olmaksızın girebilir. Ancak bordo renkli umumi pasaport sahiplerinin vize almadan bu ülkeye girmesi mümkün değildir. Turistik amaçlarla Hollanda’ya gidecek olan kişiler Hollanda turistik vize başvurusu yapmalıdır. Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını Hollanda Krallığı Türkiye Büyükelçiliği ya da farklı şehirlerde bulunan konsolosluklar aracılığı ile yapabilirler. Ayrıca vize danışma merkezleri üzerinden de başvuru yapmak mümkündür.

Hollanda Vize Alırken Parmak İzi Şart mıdır?

Hollanda Turistik Vize Hollanda’ya ya da Schengen ülkelerinden herhangi birine ilk kez girecek olan kişiler, bu ülkenin diplomatik temsilciliklerine parmak izin örneği bırakmak zorundadır. 2014 yılında alınan bu karardan sonra, parmak izi örneği olmayan kişilerin Schengen ülkelerine girmesi mümkün değildir. Kişiler vize başvuru işlemini vize merkezleri üzerinden yapacak olsa bile, diplomatik temsilciliklerden randevu alarak parmak izi vermesi gereklidir. Aksi halde yapılan başvurular olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Hollanda vizesi için başvuruda bulunmadan önce gerekli olan tüm evrakları ve belgeleri detaylı olarak bilmek ve eksiksiz olarak hazırlamak, sürecin daha hızlı ilerlemesi ve olumlu sonuçlanabilmesi açısından önemlidir. Long Vize Turizm merkezi ile irtibata geçerek gerekli olan belgeler hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve dilerseniz vize başvurusu için randevu oluşturabilirsiniz.

Turistik Vize Hollanda

Hollanda Turistik Vize İle Başka Ülkelere Girilir Mi?

Hollanda Turistik Vize Hollanda turistik vizesi olarak adlandırılan şey esasında Schengen vizesidir. Hollanda’nın bir Schengen ülkesi olması nedeniyle kısa süreli olarak yapılan ziyaretlerde Schengen vizesi geçerlidir. Schengen vizesi için başvurup olumlu neticeye ulaşan kişiler, bu vize ile Schengen üye ülkesi olan diğer ülkelere de geçiş yapabilir. Ancak bunun şartı, seyahatin vize için başvuru yapılan ülkeden başlamasıdır. Ayrıca tek girişlik vizelerde, vize süresi 90 gün bile olsa Schengen bölgesinin dışına çıkılması durumunda vize geçerliliğini yitirmektedir. Schengen hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına Long Vize firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Hollanda seyahatiniz gezi amaçlı ise evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuz olması gerekmektedir. Kalacağınız gün kadar opsiyonlu olması şarttır. Otel konaklamanızı almanız zorunlu değildir; ama Hollanda Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu teyit etmek isteyebilir. Detaylı konaklama bilgisi ve Hollanda Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Hollanda Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk Hollanda turistik vize alınırken başvuru süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde 30 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için ne kadar sıklıkta seyahat edeceğinizi ve maddi gücünüzü kanıtlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzman kadrosu ile yapacağınız analiz ile Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Hollanda vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evrakları sunmanız ve Hollanda Vize Formu İlgili bölümlere işaretleme yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzda Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evrakları sunmalısınız. Bulunduğunuz statüde çalışan olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizi ifade edebilir diyebiliriz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: