Vize Başvurusu Hollanda

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Başvurusu hakkında en kapsamlı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda Krallığı arasında var olan kısmi vize muafiyeti uygulaması nedeni ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye gitmeden önce vize başvurusunda bulunması gereklidir. Kısmi vize muafiyeti, umumi bordo pasaport haricindeki pasaport türlerini kapsar. Ancak bordo pasaport sahipleri Hollanda Krallığı’na girebilmek için vize almak zorundadır. Hollanda Krallığı için yapılacak vize başvuruları uzun süreli vize ve kısa süreli vize olmak üzere iki çeşittir. Hollanda turistik vize yani kısa süreli vize almak isteyen kişiler için Hollanda Krallığının büyükelçilik ve konsolosluk birimleri doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle kısa süreli Hollanda vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, başvurularını vize danışma merkezleri üzerinden yapmalıdır.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvurusu Hollanda Krallığı, Schengen üye ülkesi olması nedeni ile alınacak olan kısa süreli vizeler Schengen vizesidir. Başvuru neticesinde olumlu sonuç alıp Schengen vizesi alan kişiler, Schengen üye ülkelerinde 90 gün boyunca konaklayabilirler. Ancak vize için ilk olarak hangi ülkeden başvuru yapıldıysa, seyahatin o ülkeden başlaması gereklidir. Örneğin Hollanda için vize alan bir kişi, buradan sonra Almanya’ya da geçebilir. Ama seyahatine Almanya’dan başlayamaz. Hâli hazırda Schengen vizesi ile 26 Avrupa ülkesine giriş yapmak ve aralarında geçiş yapmak mümkündür. Schengen vizesine başvurmak istiyorsanız bu konuda profesyonel hizmet sunan Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Vize Başvurusu Hollanda

Tek Girişli ve Çok Girişli Schengen Vizesi

Schengen vizesi almak için başvuruda bulunacak olan kişilerin bilmesi gereken bir diğer husus da, bu vize türünün tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki türünün olduğudur. Hollanda vize işlemlerini yaparken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Tek girişli vize ile Schengen bölgesine bir defa girildikten sonra 90 gün boyunca seyahat edilebilir. Ancak bu bölgeden çıkılması ve Schengen üyesi olmayan bir ülkeye girilmesi durumunda vize süresi dolmuş olur. Çok girişli vizede ise Schengen bölgesinden çıktıktan sonra tekrar girebilme imkânı vardır. Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için Long Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Vize Başvurusu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başvuru yaparken gidiş amacınızı açık ve net olarak belirtmeniz gerekmektedir.Turistik olarak seyahat edecekseniz eğer; mutlaka otel ve uçak rezervasyonunuzu ibraz etmeniz gerekmektedir.Beyan edilen otel rezervasyonunuzun opsiyon tarihi mutlaka geçerli olmalıdır. Evraklarınız Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümünde değerlendirilirken otel opsiyonunuz gözükmez ise; vize sonucunuzun olumsuz gelme durumu ile karşılaşabilirsiniz.Uçak otel rezervasyonları için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Vize Sonuçlanma Süreleri Nedir?

Hollanda vizesinin sonuçlanma süreleri başvuru türüne göre değişmektedir.Çalışma ve aile birleşimi vizeleri 3 ile 6 ay arasında sürerken, turistik ve ticari vizeler 1 hafta ile 15 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar detaylı bilgisine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize Başvurusu Yapmak İçin Davetiye Gerekli Midir?

Hollanda’ya seyahatiniz bir iş görüşmesi,kongre yada stand ziyareti ise mutlaka bir ticari davetiye beyan etmeniz gerekmektedir.Ticari iş görüşmeleri için Hollanda’daki firmanın antetli kağıda kaşeli imzalı davet mektubu göndermesi zorunludur. Vfs Hollanda Vizesi Ticari başvurusu yaparken mutlaka bu davetiyeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: