Vize Evrakları ve Belgeleri Hollanda

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Hollanda vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler, başvuru öncesinde bazı evrakları hazırlayarak başvuru esnasında sunmalıdır. Bu evraklardan herhangi birinin eksik olması, Hollanda vize başvurusu işleminin olumsuzlukla sonuçlanmasına yol açmaktadır. Belgeleri hazırlayacak olan kişiler için gerekli olan ilk şey pasaporttur. Hollanda Krallığı vize başvurusu yapacak olan kişilerden kullanım süresi 10 yılı geçmemiş ve vize tarihinin bittiği günden itibaren en az 3 ay daha kullanım süresi olan bir pasaport talep etmektedir. Pasaporta ek olarak vize başvuru formu da gerekli olan en önemli evraklardan dır. Vize başvuru formu, vize talep eden kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri – Fotoğraf ve Nüfus Kayıt Örneği

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri Vize başvurusu için başvuru dosyası içerisine 2 adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir. Ancak bu fotoğraflar normal vesikalık fotoğraf değil, biyometrik fotoğraf olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın son 3 ay içerisinde çekilmiş olması da önem arz etmektedir. Fotoğrafın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının fotokopisi ve tam detaylı bir ikametgâh suretinin de dosyada yer alması zorunluluktur. Hollanda Krallığı açısından ülkeye ziyarete gelecek kişilerin maddi durumları da önemlidir. Bu nedenle vize başvurusu yapacak olan kişilerden son 3 aya ait maaş bordrosu talep edilmektedir. Maaş bordrosu, kişinin çalıştığı kurumun amirleri tarafından, ya da şirketin yöneticileri tarafından imzalanmış olmalıdır.

Vize Evrakları ve Belgeleri Hollanda

Büyükelçiliğe Hitaben Dilekçe

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri Hollanda vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bu durumu bir dilekçe ile Hollanda Büyükelçiliği’ne bildirmesi gereklidir. Hollanda Vizesi Dilekçesini yazarken seyahat amacı ve süresi açıkça belirtilmelidir. Başvuru dilekçeleri bireysel olarak yazılabilir. Ancak özellikle ilk defa vize başvurusu yapan kişiler dilekçe yazımında hata yapmaktadır. Bu da başvuru sürecinin uzamasına yol açan bir durumdur. Long Vize Turizm olarak vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu başvuru dilekçesini eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz. Ayrıca vize başvurusunu kurumumuz üzerinden yapan kişilere, sürecin tamamlanışına kadar her konuda Long Vize Turizm olarak sizlere destek hizmetleri sağlıyoruz. Long Vize firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için internet sitemiz üzerinden ya da orada bulunan telefon numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Hollanda Vizesi başvurusu yaparken gidiş amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak iseniz; Hollanda’daki akrabanızdan mutlaka davetiye almanız gerekmektedir. Bu davetiye orijinal olmalıdır. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye şartları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Hollanda vize başvurusu yaparken gidiş amacınızı evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Hollanda’ya bir ticari seyahatte bulunacak iseniz; mutlaka Hollanda’daki firmadan bir ticari davetiye almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız turistik ise otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve oteli opsiyonlu seçmeniz gerekmektedir. Kanıtlayan evrakları başvuruda sunarken Hollanda Vize Formu içerisinde de belirtmeniz gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını eksiksiz sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orijinal olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun orijinal olması başvuruda olumlu izlenim olmasını sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden evrak listesi alabilir, Gidiş amacınızı açıklayan Hollanda Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: