Vize İşlemleri Hollanda

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vize işlemleri Hollanda Ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeleri gereken işlemdir. Ancak bu uygulama yalnızca bordo yani umumi pasaport sahiplerini kapsar. Bunun dışında kalan pasaportlar, Hollanda Vize İşlemleri 90 güne kadar vize olmadan seyahat etme hakkına sahiptir.Konsolosluğuna kısa süreli vize başvurusu yapacak olan kişiler, Schengen vizesine başvururlar. Bu da vizelerinin onaylanmasının ardından seyahatlerine Hollanda’dan başlamak şartıyla, diğer Schengen üye ülkelerini de ek bir işleme gerek kalmadan ziyaret edebilecekleri anlamına gelir. Hollanda vizesi için başvuruda bulunacak olan kişilerin, turizm firmamız ya da vize firmamız merkezlerimiz aracılığı ile başvuru yapması gereklidir. Zira Hollanda Ülkesi, kısa süreli vizeler için konsolosluklar ve büyükelçilikler vasıtasıyla başvuru almamaktadır.

Hollanda Vize İşlemleri Kısa Süreli ve Uzun Süreli Hollanda Vizesi

Hollanda Vize İşlemleri Hollanda Ülkesine seyahat edecekler için iki farklı vize vardır. Bunlardan biri kısa süreli Schengen vizesidir ve alındıktan sonra 90 gün boyunca ülkede kalabilme hakkı tanır. Hollanda turistik vize olarak da bilinen kısa süreli vizeler, gerekli şartları taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilir. Diğeri de Hollanda Ulusal Vizesi olarak bilinen ya da Hollanda D Vize olarak geçen vize çeşididir. Bu vize türü ise ülkede eğitim, ticaret ya da daha farklı nedenlerden dolayı uzun süre boyunca kalacak olan kişilerin ihtiyaç duydukları vizedir. Uzun süreli vize başvuruları Hollanda Ülkesi’nin diplomatik temsilcilikleri başta olmak üzere, bu kurumlar tarafından yetki verilmiş Long Vize Turizm merkezimizden yapılabilir.

Vize İşlemleri Hollanda

Hollanda Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda Büyükelçiliği için Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, bu konuda kurumsal hizmet sunan Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile başvuruda bulunabilirler. Kurumumuz üzerinden yapılan başvurular maksimum 15 iş günü içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Ancak başvuru esnasında eksik evrak bulunması ve diplomatik kuruluşların ek evrak talep etmesi halinde bu süreç bir miktar uzayabilir. Long Vize olarak, vize süreciniz tamamlanıncaya kadar her aşamada profesyonel destek hizmetleri ile sizlerin yanındayız. Hollanda vizesi hakkında merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi kurumumuzun irtibat numaraları üzerinden bize erişim sağlayarak sorabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

Hollanda seyahatiniz için öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız gerekmektedir. Bu planlama yapılırken seyahat amacınıza göre evrak hazırlanırken, hazırlanan evrakları teslim etmek ve işlem sürecini başlatmak için Hollanda Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Hollanda Turistik Vize ve Hollanda Ticari Vize Başvurularınızı yani kısa süreli vize başvurularınızı gidiş tarih tarihinizden en erken 6 ay öncesinde başvuru yapabilmektesiniz. Önceden yapılan başvurularda alınan sonuç ile planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz yapabilirsiniz. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücretleri Nedir?

Hollanda seyahati için yapılacak olan vize başvuru türüne göre vize bedelleri değişkenlik göstermektedir. Kısa süreli vize başvurusu ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Hollanda Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize Ücretleri detaylı listesini Long Vize Başvuru Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: