Skip to content

Hollanda Vize Çeşitleri

Hollanda Aile/Akraba Ziyareti

Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda Aile / Akraba ziyareti yapacak olan kişilerin yapması gereken şey aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleridir. Hollanda aile/ arkadaş ziyareti için hazırlanan evraklar içerisinde olmazsa olmaz olan davetiyedir. Çünkü davetiye olmadan aile arkadaş ziyareti başvurusu gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Hollanda Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar:

 • Son on yıl içinde çıkarılmış olan, seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliği bulunan, vize basım işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla minimum boş 2 sayfaya sahip ve deforme olmayan pasaport,
 • Schengen vize başvurusu yapan kişi tarafından eksiksizce doldurulmuş bilgilerle, beyan edilecek diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşen, ıslak imzalı Hollanda vize başvuru formu,
 • 2 tane 3,5×4,5 cm boyutlarında seyahat edecek kişinin en fazla 3 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Finansal durumu belirten son üç ay içinde 3000 TL aktif bakiyesini beyan edilebileceği finansal durumu belgeleyen kaşeli, ıslak imzalı evrak, (banka imza sirküleri ile birlikte)
 • Vize başvurusu yapacak kişinin vize isteğini belirten, bağlı olduğu kurma ait işveren/şirket yetkililerince antetli kağıda yazılmış olan Hollanda Konsolosluğuna / Elçiliğine hitap edilerek yazılmış ve imza yetkisine sahip kişi tarafından atılmış ıslak imza ile kaşeli dilekçe (seyahat gidiş-dönüş tarihleri de belirtilmeli)
 • Daha önce yapılmış ise Schengen ülkelerine yapılan seyahatlerin açıklandığı dilekçe
 • Bağlı olunan kuruma ait vergi levhası, şirket faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi,
 • Hollanda vize çeşitleri içinde yer alan aile / akraba ziyareti vizesi için seyahat edecek olan kişinin çalıştığını gösteren SGK hizmet dökümü
 • Hollanda aile / arkadaş ziyareti olduğunu belirten ve Hollanda’ya gidiş-dönüş tarihleri ile konaklama yapılacak yerlerin belgesi Hollanda vize çeşitleri içinde bulunan aile / akraba ziyareti için gerekli olan belgelerdir.
 • Hollanda’da genellikle iş maksadıyla göç etmiş ve vatandaşlık almış Türk varlığının ne kadar büyük sayılarda olduğu düşünerek en çok talep gören vize çeşidi olduğunu söyleyebileceğimiz Hollanda Aile/Akraba ziyareti vizesi Hollanda tarafından verilecek sınırlı bir süre çerçevesinde Hollanda’da ki aile bireyini ya da arkadaşları ziyaret etmek amacıyla çıkartılır. Bu vizeyi elde edebilmek için Hollanda’da bulunan yakınınızın sizinle olan yakınlığıyla ilgili bazı belgeler hazırlaması istenir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hollanda
Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda Turistik Vize

Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda turistik vize işlemleri Hollanda turistik Schengen vize alınarak yapılmaktadır. Hollanda turistik Schengen vize 180 gün içinde 90 gün süresince Hollanda sınırlarında kalmanızı sağlamakla birlikte Schengen ülkelerini de gezmenize olanak sağlamaktadır. Fakat bu süre zarfında vizeye sahip olan kişinin 90 gün süreyle Hollanda’da kalması gerektiğini göstermemektedir.

Bu süre içinde dilekçede belirtilen tarih aralığında Hollanda ise Schengen bölgelerinde kalınabildiği gibi Schengen ülkesinden alınan Schengen vizesiyle de Hollanda’ya giriş yapılabilmektedir. Fakat bu pek önerilmemektedir. Bunun sebebi ise sonrasında Schengen bölgesi için yapılacak vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle de Schengen vizesi başvurusu sırasında beyan edilen bilgilerin yapılacak seyahatle tutarlılık göstermesi vize talebinizin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Hollanda vize çeşitleri içinde yer alan Hollanda turistik vize başvurusunda istenen gerekli evraklar herkesten istenen aynı belgelerin dışında kişinin durumuna göre de değişiklik göstermektedir.

Özellikle eğlence sektöründeki renkli seçeneklerle dikkat çeken Hollanda’ya Türkiye’den her sene yüz binlere varan sayılarda turist akını meydana gelmekte. Avrupa ve Dünya’da eğlencenin kalbinin attığı yerlerden olan Amsterdam bu turistlerin en çok ilgi gösterdiği kent olarak öne çıkıyor. Hollanda’nın da vize çeşitleri içinde yer alan Hollanda Turistik Vizesi turistlerin Hollanda’nın tarihi ve turistik faaliyetlerine izin veren ve yine belli süreler çerçevesinde verilen bir vizedir. Bu vizenin de hem diğer ülkelerden hem Türkiye’den yoğun talep gördüğünü söyleyelim.

Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda turistik vize işlemleri için gerekli olan evraklar:

 • Hollanda turistik Schengen vize başvurusu sırasında kullanılacak pasaport
 • Hollanda turistik vize başvurusunda doldurulması gereken başvuru formu
  • 18 yaşından küçüklerin başvuru formunun ıslak imzası ebeveynlerce yapılmalıdır.
 • Hollanda turistik vize başvurusu sırasında belirtilen ölçülerde ve son üç ay içinde çekilen biometrik 2 adet fotoğraf
 • En az son üç ay içinde güncellenmiş nüfus cüzdanının arkalı ve önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kişinin son üç ay içinde en az 3000 TL bakiyesinin aktif olduğunu gösteren finansal durumu gösteren resmi belge
 • Hollanda turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişinin vize isteğini ifade eden dilekçe
 • Hollanda seyahati başvurusunda bulunacak kişinin bağlı olduğu çalıştığı kuruma ait belgeler (vergi levhası, şirket imza sirküleri ile resmi gazete, faaliyet raporu vb.)
 • Başvuru yapan bireyin şirketle bağlılığını gösteren SGK hizmet dökümü, giriş bildirgesi işveren tarafından antetli kağıtlarda kaşeli ve ıslak imzalı belgeler olmalıdır.

Hollanda Ticari Vize

Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda ticari vize Hollanda’ya yapılacak seyahat iş nedeni ile sektör olarak seminer, fuar, konferans ya da iş toplantısı amacı için isteniyor ise gerekli olan evrakların pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Hollanda Konsolosluğu’na sunması gerekmektedir. Sunulan belgelerin en güncel ve orijinal halde olması oldukça önemlidir. Hollanda vizesi için temin edilen evrakların Hollanda’ya gidilme amacını en doğru şekilde yansıtması gerekmektedir.

Hollanda Vize Çeşitleri Hollanda ticari vize için istenen evraklarla ilgili bilgiye Hollanda Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerinden öğrenilmesi ve bu doğrultuda da başvuruda bulunulması gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu vize başvurusu yapan kişi ile ilgili daha detaylı bir bilgi edinebilmek için ek evrak isteğinde bulunma hakkına sahiptir. Hollanda ticari vize sonucuna karar verme yetkisine sahip olan Hollanda Büyükelçiliği, Hollanda Konsolosluğu ile Hollanda Başkonsolosluğu’dur.

Ticari Vize Hollanda
Hollanda Ticari Vize

Dünya ekonomisinde özellikle tarım sektöründe büyük pay sahibi olan Hollanda’nın sağladığı bir vize imkânı da Hollanda Ticari Vizesidir. Bu vizeyi tanımlarken dikkat edilmesi gereken şey bu vizenin kesinlikle bir çalışma izni yerine geçmeyeceğidir. Bu vize kapsamında sınırlı bir süre için Hollanda topraklarında bulunup iş akitleri imzalayıp, iş toplantılarına ve fuarlara katılabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir işte çalışmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Hollanda Ticari Vize başvurusu için gerekli evraklar:

 • Hollanda ticari vize başvurusu yapacak olan bireye ait pasaport,
 • Eksiksiz doldurulmuş Hollanda Schengen vize başvuru formu
 • Vize başvurusunda kullanılacak belli ölçü ve özellikte iki adet fotoğraf,
 • Arkalı, önlü çekilmiş nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı
 • Hollanda ticari vize başvurusu yapan kişinin finansal durumunu gösteren resmi belgeler,
 • Vize başvurusu yapan kişinin vize isteğini içeren dilekçe,
 • Hollanda ticari vize başvurusu yapan kişinin varsa önceden yaptığı Schengen ülkelerine ait olan seyahat detaylarını içeren dilekçe,
 • Başvuru yapan bireyin bağlı olduğu kurum ya da kuruluşa ait bilginin desteklenmesine yardımcı olacak resmi belgeler (şirket imza sirküleri, resmi gazete, vergi levhası, faaliyet rapor vb.)
 • Vize başvurusu yapan bireyin çalıştığını belgeleyen resmi evraklar,
 • Seyahat amacını ve seyahat edilecek ülkeyi gösteren remi evraklar,
 • Acil tıbbi, hastane ile sağlık sebepleri için hazırlanmış minimum 30000 Euro teminat ı olan sağlık sigortası,
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu