Konsolosluğu Vize İngiltere

İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere Konsolosluğu vize sonuçlarına karar veren yetkili mercidir. İngiltere Dış İşleri’ne bağlı İngiltere Konsolosluğu, Türkiye’de konumlanmaktadır. Konsolosluk, İngiltere vize başvurusu üzerinde detaylı incelemeler yapar, teslim edilmesi gereken İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile ilgili bir hata ya da eksiklik söz konusu olduğunda başvurunuz ret edilir. Long Vize Turizm, konsolosluktan İngiltere vize randevusu almak üzere yetkili vize merkezidir. Ülkede kalmayı planladığınız süre ve seyahat amacınıza bağlı olarak vize süreciniz ile ilgili kapsamlı bilgiyi Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçerek edinebilirsiniz. Buna ek olarak vize yetkili merkezlerimiz sizinle görüşmekten memnuniyet duyar.

İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü Görevleri

İngiltere Konsolosluğu’nun görevleri aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Konsolosluk hizmetleri vermeleri gereken belgeler, vb. uygulamaları hakkında telefon, e-posta ve şahsen hizmet verilmekte.
  • Başvuruların kontrol edilmesi ve eksik belgeler vb. İle ilgili başvuru sahiplerinin takibi
  • Türkiye’de zorluk yaşayan İngiltere vatandaşlarına (örneğin kaza / hastalık / diğer acil durumlar, göçmenlik statüsüne ilişkin sorgular vb.) tavsiyelerde bulunmak / vatandaşlar adına araştırma yapmak ve gerektiğinde vatandaş adına İngiltere ve Türkiye makamlarıyla irtibat kurmak
  • Yukarıdakilerin hepsinde dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımlarla ilgili yıllık istatistiklerin derlenmesi
  • Konsolosluk seyahat tavsiyelerinin her zaman uygun, doğru ve güncel olmasını sağlamak
  • İngiltere Konsolosluğu Vize yazımız devam ediyor.

İngiltere Konsolosluğu’na Nasıl Başvurabilirim ve Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır?

İngiltere vizesi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, gerekli dokümanlarla Long Vize Turizm aracılığıyla İngiltere Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. İngiltere vize başvurusu ortalama olarak 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ülkede kalmayı düşündüğünüz süreye ve vize türünüze bağlı olarak bu süre daha uzun olabilir. İngiltere Konsolosluğu, bazı durumlarda ek belge talebinde bulunabilir. Bunlara ek olarak dönemsel olarak konsoloslukta yaşanan yoğunluklar ve tatil günleri göz önünde bulundurularak vize sonuçlanma süresi 4 hafta ya da daha uzun sürebilir. Vize süreciyle alakalı merak ettikleriniz, evraklar, vize ücreti ve belgelerin doğruluğu ile ilgili kapsamlı bilgiye sahip olmak için kolaylıkla Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu Vize yazımız sona erdi.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Konsolosluğunun Adresi Neresidir?

İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümünün Adresleri Ankara Ve İstanbul olmak üzere iki büyük şehirde yer almaktadır.İstanbul Konsolosluğu Vize İşlemlerine bakmaktadır.Ankara ise diplomasi işlemlerinde görev yapmaktadır.İngiltere Vize Başvurusu için firmamızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğunun Görevi Nedir?

İngiltere Konsolosluğu Vize İşlemlerinde vize başvuru sahiplerinin evraklarının kontrolünden sonra vize vermeye yetkili olan mercidir. İngiltere Vize Randevu işlemlerinde firmamız aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nelerdir?

İngiltere Konsolosluğunun Çalışma Saatleri Sabah 08.30-Aksam 17.30 olarak çalışmaktadırlar.İngiltere Vize İşlemleri ve Gerekli Evrak Listesine Ulaşmak için bizleri 7/24 arayıp işlem yaptırabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar