Vize Evrakları Ve Belgeleri İngiltere

İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri

İngiltere vize evrakları ve belgeleri, İngiltere vizesi almak isteyen herkesin eksiksiz olarak teslim etmesi gereken evraklardır. İngiltere vize randevusu almak için bu belgelerin doğru bir şekilde teslim edilmesi zorunludur. Vize türlerine göre değişen belgeler bulunmakla birlikte, ortak olarak her vize başvurusunda teslim edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır.

Ortak İngiltere Vize Belgeleri Listesi

 1. Pasaport
 2. 10 seneden eski olmayan pasaportunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini devam ettiriyor olması gereklidir. Ek olarak, pasaportunuzda İngiltere vizesi için 2 adet boş sayfa olmalıdır. Mevcut ise daha önceki pasaportlarınızın fotokopileri
 3. İngiltere vize formu
 4. Doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 7. Aile ve adres bilgilerinizi kapsamalıdır.
 8. Vize ücretinin dekontu
 9. 2 tane Biyometrik Fotoğraf
 10. 45×35 mm ölçülerinde, beyaz fonda çektirilen biyometrik fotoğrafın %70 ila %80 arasındaki miktarını yüz kapsamalı, omuzlar da görünmelidir.
 11. Seyahat sağlık sigortası
 12. İngiltere’de kalmayı istediğiniz süreyi kapsayan
 13. Banka Hesap Özeti
 14. Son 6 ayı kapsayan ve 15 gün içerisinde alınmış imza sirkülerine sahip banka hesap özeti
 15. Otel ve uçak bileti rezervasyonu

İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri – Davet Eden Kişi Belgeleri

İngiltere’ye davet ile giden kişiler İngiltere vize başvurusu için davet mektubuna sahip olmalıdırlar. Davet üzerine İngiltere’ye gitmek isteyenler için gereken evraklar şunlardır:

Davetle İrlanda’ya gitmek isteyenler için gereken belgeler şunlardır:

 1. Davet eden kişiden alınan davet mektubu, davet mektubu şunları kapsamalıdır:
 2. Planladığınız seyahat aralığınız
 3. Vizeniz bitince İngiltere’de sığınmacı olarak kalmayacağınız ve ülkeyi terk edeceğinize dair ifade
 4. Davet eden kişinin kişisel bilgileri
 5. Islak imza
 6. Davet eden kişi akrabanız ise doğum belgesi, eşiniz ise evlilik belgesi ya da yakınlığınızı gösteren belge ve fotoğraflar
 7. Davet eden kişi İngiltere vatandaşlığına mensup ise İngiltere kimliği, pasaportu ya da vatandaş olduğunu kanıtlayan diğer belgeler
 8. Davet eden kişinin son 6 aylık banka hesap özeti (eğer sponsorunuz olacaksa)
 9. İngiltere Vize Formu yazımız sona erdi görüşmek üzere.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Vize Belgeleri Ve Evrakları Nelerdir?

İngiltere Vize Başvurusu için gerekli belge ve evraklar kişilerin meslek kategorilerine göre değişmektedir. İngiltere Vize Başvurusunda bulunurken Randevu günü Güncel Evraklarınız la randevuya girmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayıp İngiltere Vize Evrakları ve Belgeleri ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Yaparken Hangi Evrakları Hazırlamam Lazım?

İngiltere Vize Başvuru sahipleri İngiltere Konsolosluğunun istemiş olduğu İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile başvuru yapması gerekmektedir.Bu evraklar kişilerin meslek kategorilerine göre değişmektedir. Bu Meslek Kategorileri İşveren, Çalışan, Emekli, Kamu Çalışanı, Çiftçi, Öğrenci, Avukat, Eczacı, Ev Hanımı şeklinde sıralayabiliriz. Sizlere uygun vize başvurusunu ve vize evraklarınızı öğrenmek için firmamız Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere Vize İşlemleri Vize Başvuru sahibinin daha önce almış olduğu vizeler ve iş durumuna göre vizenin kaç günde çıkacağını değiştiren hususlardan birisidir.İngiltere Vizesi kaç gün çıkar dediğimizde ortalama olarak 15-30 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm Merkezimizi arayarak vizenizin kaç günde çıkacağını sorabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: