Ziyareti Vizesi Irak Aile Arkadaş

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Irak aile arkadaş ziyareti vizesi alacak kişilerin hazırlaması gereken çeşitli evraklar bulunuyor. Bu evraklar dışında da çeşitli yasal prosedürlerden geçilmesi gereklidir. Parmak izi, vize randevusu gibi konular insanların vize alım sürecinde en çok zorlandıkları konulardan biridir.

Irak vizesi alacak kişilerin titizlikle hazırlaması gereken evrakların başında başvuru formu geliyor. Başvuru formun üzerinde bulunan hem kişisel hem de iletişim bilgilerinin doğru ve gerçek olmasına özen gösterilmelidir. Irak vize evrakları ve belgeleri güncellenmesi ve zamanında yenilenmesine önem verilmelidir. Irak vizesi her pasaport sahibinden istenilmektedir. Bu nedenle de hangi amaç için giderseniz gidin mutlaka vize için pasaportun uygun olmasına dikkat edin.

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Irak’taki akrabalarını ve arkadaşlarını ziyaret edecek olan kişilerin vize sürecinde sorun yaşamaması için birtakım evrakları zamanında hazırlaması gerekiyor. Bu evraklar içerisinde kişilerin gidecekleri adresten uçak rezervasyonları ne kadar çok geniş bir evrak skalası bulunuyor. Evraklarınızı teslim edeceğiniz yetkili kurumlar sizlerden parmak izi istediklerinde vize randevusuna geç kalmadan bu işlemi de gerçekleştirmeniz önemlidir. Irak vize başvurusu sürecinde sizden istenecek evraklar listesi şunlardır:

  • Pasaport: mutlaka seyahat bitiminden sonra 1 yıl süresi olmalı ve 2 tane boş yaprağı olmalıdır. Eğer pasaportlar yıpranmış ise başvuru yapmadan önce bu evrakın yenilenmesine özen gösterilmelidir.
  • İkametgâh belgesi ve seyahat bilgileri
  • Banka hesap bilgileri
  • Irak vize formu
  • Seyahat sağlık sigortası

Bu evraklar dışında kişilerin öğrencilik ya da çalışma durumlarına göre çeşitli evrakları da hazırlanması gereklidir.

irak aile arkadas ziyareti vizesi 1 1

Irak Vizesini Nasıl Alabilirsiniz?

Irak vizesi alacak olan kişilerin Long Vize firmamızdan destek almaları bu süreci daha kolay atlamalarına yardımcı oluyor. Firmamız bu süreçte son derece detaylı hizmet verip vizenizi 10 gün gibi kısa bir sürede almanıza yardımcı oluyor.

Long Vize Turizm firmamız evraklarınızın tamamlanmasından teslimine kadar sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri vermektedir. Dilerseniz başvuru ücretleri hakkında da firmamızı arayarak detaylı bilgi sahibi olabilir bu ücretleri hangi bankalara yatırmanız gerektiği hakkında da bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Irak‘dan gelen davetiyeye istinaden Irak Konsolosluğundan Vize randevusu oluşturmalıdır. Başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurunuzu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Irak’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Vize Başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vize başvurunuz için Irak’ da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Irak Konsolosluğunu, vize başvurusunda Aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvuru yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli Irak Vize Evrak Ve Belgelerinin doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Irak’ a yapacağınız aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Irak Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Irak’ a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Irak’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi başvurusunda kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Irak Ticari Vize veya Irak Çalışma Vizesi gibi vize başvurularında kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluğa onaylatılmalı dır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Irak Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Irak aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Irak Vize Randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Irak ülkesi konsolosluğundan alacağınız Irak Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Irak’ da yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmaz uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Turistik Vize veya Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile Irak Vize İşlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: