Konsolosluğu Vize Irak

Irak Konsolosluğu Vize

Irak Konsolosluğu vize işlemleri konusunda yetkili kurumlardan biridir. Vize işlemleri sırasında bu kuruma başvuru yapmadan önce kişilerin vize evraklarını detaylı bir şekilde hazırlaması ve bu Evrakların güncelliğinden emin olması gerekiyor. Irak vize başvurusu yaparken evrak hazırlama süreci sonrasında kişilerin vize ücretlerine ilgili bankalara yatırılması ve dekont bilgisi ile birlikte yetkili kurumlara gelerek parmak izi uygulamasından geçip vize işlemlerini başlatması isteniyor.

Irak vizesi alacak olan kişiler 18 yaşından büyük ise mutlaka ailelerinden izin belgesi temin etmek zorundadırlar. Bununla birlikte hiç bir pasaporta muafiyet göstermeyip kişilerin hangi pasaport sahibi olursa olsun vize işlemlerini kusursuz yerine getirmek zorundadır.

Irak Konsolosluğu’na Hangi Evraklar Verilmelidir?

Irak Konsolosluğu’na verilmesi gereken evraklar son derece fazladır. Irak vize başvurusu yapacak olan kişiler vize türüne göre bu evrakları eksiksiz hazırlamakla yükümlüdür. Bununla birlikte vize başvuru sürecinde evrak güncelliği kişilerin en çok üzerinde durması gereken konular arasında yer alıyor. Irak vizesi formu ve dilekçe gibi evrakların kişilerin vize türüne göre hazırlanması ve bu evraklar yanında vize başvurusunda destekleyen diğer evraklarında dosyada yer alması gereklidir. 3 adet biyometrik fotoğraf ve bir yıl daha kullanılabilir durumu olan pasaport dosyada bulunması gerekenler arasında yer alıyor. Bunların yanında kişilerin öğrenim belgeleri çalışma durumu belgeleri ve banka-finans belgeleri gibi çeşitli evrakları da yer vermesi isteniyor.

Irak vizesi alacak olan kişiler karşı taraftan bir davetiye mektubu temin etmeleri ve 14 yaşından büyük olanların muhakkak parmak izi uygulamasına girmesi önemlidir.

irak konsoloslugu vize 1 1

Irak Konsolosluğu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Irak vizesinin alım süreci standart olarak 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. Ancak araya giren resmi tatiller ve konsoloslukların yoğun olması gibi durumlar karşısında bu süre biraz daha uzayabilir. Long Vize firması olarak vize işlemlerinin seyahatten 1 ay öncesinden başlatılmasına yardımcı oluyoruz. Long Vize Turizm firmamız vize hazırlama sürecinde son derece detaylı olarak çalışıp kurumsal bazda sizlere vize alım hizmeti veriyor. Bu süreçte hangi Evrakların güncellenmesi gerektiğini ve eksik olan evrakların neler olduğunu da sizlere detaylı olarak bildiriyoruz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Irak Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Irak Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Vize başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Irak Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Irak Konsolosluğu vize bölümü Irak Vize Randevusu vererek, vize başvurularını ve vize başvuru evraklarını kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz. Irak Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Irak Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Irak seyahatlerinden önce alması gerekli olan Irak Vizesi için, vize başvuruları Irak Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Irak Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan vize randevusu almanız gereklidir. Vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Irak Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Irak Konsolosluğu Vize İşlemleri ile ilgili bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Irak Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Irak seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte Irak Vize Başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Irak Vizesi almak için Irak Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Irak Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Irak’ a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Irak Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Irak Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Irak Vize İşlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Irak Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Irak Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için Irak Vize İtiraz Dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Irak seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamızdan sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: