Vize Başvurusu Irak

Irak Vize Başvurusu

Irak vize başvurusu yapacak kişiler hangi pasaporta sahip olursa olsun yasal prosedürlerden geçmek durumundadırlar. Aynı zamanda 14 yaş üzeri olan herkes parmak izi uygulamasına da alınmaktadırlar. Irak vizesi alacak kişilerin evrak listesini eksiksiz hazırlaması son derece önemlidir. Hatta bu evraklar arasında bulunan pasaportun gerekli durumlarda yenilenmesi mecburi bir durumdur.

Irak vize işlemleri yapacak kişilerin hazırlayacağı evraklar iki grupta ele alınabilir. Bunlar standart evraklar ve kişilerin vize türüne uygun olarak hazırlanan evraklardır. Standart olarak hazırlanan bu evrakları herkesin hazırlaması gerekiyor. Diğer evraklar ise kişilerin durumuna göre istenilen evrak gruplarıdır. Irak vizesi alırken bu farklılıklara önem verilmesi son derece önemlidir.

Irak Vize Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Irak vizesine tabi olan pasaportlar Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umumi pasaportlardır. Bu pasaportların seyahat tarihinden itibaren en az 1 yıl daha geçerli olması oldukça önemli bir konudur. İşlemler sırasında boş sayfası olmayan ya da herhangi bir nedenle yıpranmış olan pasaportlar kabul edilmiyor. Bununla birlikte yenilenmesi gerekli olan pasaportlar önceden yenilenmeli ve eski pasaportlar ile birlikte vize başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Vize işlemleri sırasında kişilerin hazırlamak mecburiyetinde oldukları diğer evraklar arasında seyahat sağlık sigortası, 18 yaş altı için izin belgesi, 3 tane biyometrik fotoğraf gibi evraklar da bulunuyor. Bunlara ek olarak iş yeri sahipleri, emekliler, öğrenciler de bu evraklar dışında farklı evraklar hazırlamak durumundadır.

Vize Başvurusu İsveç

Irak Vize Ücretleri

Irak vizesi alacak kişilerin yapması gereken işlemler arasında vize ücretlerinin yatırılması da bulunuyor. Irak vize ücreti her bankaya yatırılmıyor. Aksine yalnızca kurumlar tarafından özel yetki verilen bankalara yatırılması gereklidir. Irak vizesi alacak kişiler her sene güncellenen bu ücretleri yatırdıktan sonra yatırıldı dekontu almak mecburiyetindedirler. Yapılan yanlış işlemlerde hem vize resmi kurumları hem de bankalar sorumlu olmuyor. Bu nedenle vize işlemleriniz ve ücretlerin yatırılabilmesi için Long Vize firmamızdan destek alabilirsiniz.

Long Vize Turizm firmamız sizlere hem hızlı hem de eksiksiz vize başvuru hizmeti veriyor. Vizenizi 10 iş günü içerisinde alabilmenize destek veriyoruz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Irak Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Irak Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Irak Konsolosluğu Vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz. Irak Vize Randevusu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Irak Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Irak Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan,İşveren, Çiftçi,Emekli,Kamu Çalışanı,Ev Hanımı,Öğrenci,Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Irak Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Irak Vize Randevusu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Irak Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Irak Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Irak ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün Irak Vize Evrak Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Irak Vize Randevusu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Irak Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Irak Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Irak Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Irak Vizesi İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar. Irak Vize Randevusu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Irak Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Irak vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Irak Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Irak Konsolosluğu vize başvurularını ve Irak başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Irak Vize Randevusu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: