Vize İşlemleri Irak

Irak Vize İşlemleri

Irak vize işlemleri sırasında tüm pasaport sahiplerinin hazırlaması gereken birtakım yasal evraklar vardır. Bu evrakların hazırlanmasında ve teslim edilmesinde her türlü detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Yasal süreçlerden geçirilecek olan bu evrakların güncelliğini koruması ve gerektiğinde yenilenmesi isteniyor.

Irak vizesi alırken dikkat edilecek konuların başında pasaport bilgisi geliyor. Eğer eski tarihli bir pasaportunuz var ise ya da okunmuyor ve yıpranmış ise bu pasaportun güncel olacak şekilde yenilenmesi gereklidir. En az iki tane boş yaprağı olmasına dikkat edilmelidir. Irak vizesi alacak kişiler hem eski hem de yeni pasaportlarını başvuru merkezlerine vermek durumundadır. Bu nedenle eksiksiz evrak hazırlamaya özen gösterilmelidir.

Irak Vize İşlemleri İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Irak vize başvurusu yapacak kişilerin hazırlaması gereken evrak listesi bir hayli fazladır. Bu evraklar içerisinde kişiler vize türlerine göre ek evrak da hazırlamak zorunda kalabilirler. Bu nedenle vize işlemlerine başlamadan önce detaylı vize bilgisi almak gereklidir. Vize evrakları ise şu şekildedir;

  • Vize başvuru formu
  • Pasaport
  • Dilekçe
  • Otel ve uçak rezervasyonları
  • Davetiye
  • Yaşı küçüklerin izin belgeleri
  • Üç tane uygun ölçülerde çekilen biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası

Irak vize türleri arasında çalışma ve arkadaş vizesi gibi farklı vize kategorileri vardır. Bu kategorilerden herhangi birine başvurulduğunda kişilerden ek olarak evrak da istenebiliyor. Irak vize ücreti yatırıldığı dekontun da dosya da bulunması son derece önemlidir.

irak vize islemleri 1 1

Irak Vizesi Evrak Teslimi

Irak vizesi işlemleri sırasında hazırlanan evrakların teslim edilmesi gereken yerler Irak Büyükelçiliği ve Konsolosluğudur. Ancak buraya vize evraklarını teslim etmeden önce vize ücretini de yatırmanız gerekiyor. Irak vize evrakları ve belgeleri eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra vizeniz için başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Long Vize firmamız bu süreçte sizlere gerekli her türden evrak takibini yapıyor ve vizenizi 10 iş günü gibi kısa bir sürede almanıza yardımcı oluyor. Long Vize Turizm firmamızda çalışan personellerimiz vizenin takibinden teslim alınmasına kadar her konuda sizlere güncel bilgileri de veriyor.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Irak Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Irak Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Irak Konsolosluğu Vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz. Irak Vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları ve dikkat edilmesi gereken hususları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Irak Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Irak Vize İşlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan,İşveren,Çiftçi,Emekli,Kamu Çalışanı,Ev Hanımı,Öğrenci,Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Irak Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Irak Vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları ve dikkat edilmesi gereken hususları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Irak Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Irak Vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Irak ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan Irak Vize Evrak Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Irak Vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları ve dikkat edilmesi gereken hususları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Irak Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Irak Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Irak konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Irak Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz. Irak Vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları ve dikkat edilmesi gereken hususları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Irak Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Irak Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Irak Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Irak Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Irak Vize Başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar. Irak Vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları ve dikkat edilmesi gereken hususları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: